MWC Core 2.0.0 - en to el translation catalogue (773 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: MWC Core.
el: Πυρήνας MWC.

en: Cost of goods
el: Κόστος αγαθών

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Track profit and cost of goods for your store. Generate profit reports by date, product, category, and more. This feature replaces the %1$sCost of Goods%2$s plugin.
el: Παρακολουθήστε το κέρδος και το κόστος των αγαθών για το κατάστημά σας. Δημιουργήστε αναφορές κερδών κατά ημερομηνία, προϊόν, κατηγορία και άλλα. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sCost of Goods%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. This feature replaces the %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s plugin.
el: Προσαρμόστε τα email σας ώστε να αντικατοπτρίζουν τη μάρκα σας και αυξήστε την αφοσίωση των πελατών. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s.

en: Google analytics
el: Google Analytics

note: translators: Placeholders: %1$s and %3$s - <a> tag for the plugin link, %2$s and %4$s - </a> tag
en: Track advanced eCommerce events and more with Google Analytics. This feature replaces the %1$sGoogle Analytics%2$s and %3$sGoogle Analytics Pro%4$s plugins.
el: Παρακολουθήστε προηγμένα συμβάντα ηλεκτρονικού εμπορίου και πολλά άλλα με το Google Analytics. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά τις προσθήκες %1$sGoogle Analytics%2$s και %3$sGoogle Analytics Pro%4$s.

en: Sequential order numbers
el: Διαδοχικοί αριθμοί παραγγελιών

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Format order numbers, change your starting number, and differentiate free orders. This feature replaces the %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s plugin.
el: Μορφοποιήστε τους αριθμούς παραγγελιών, αλλάξτε τον αριθμό έναρξης και διαφοροποιήστε τις δωρεάν παραγγελίες. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s.

en: Shipment tracking
el: Παρακολούθηση αποστολής

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share shipment tracking information with your customers. Open one of your Processing orders to get started. This feature replaces the %1$sShipment Tracking%2$s plugin.
el: Μοιραστείτε πληροφορίες παρακολούθησης αποστολής με τους πελάτες σας. Ανοίξτε μία από τις παραγγελίες σας σε επεξεργασία για να ξεκινήσετε. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sShipment Tracking%2$s.

en: Discount links
el: Εκπτωτικοί σύνδεσμοι

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share discount links with your customers and add coupons from ads, email campaigns, or social links. Create or edit a coupon to get started. This feature replaces the %1$sURL Coupons%2$s plugin.
el: Μοιραστείτε εκπτωτικούς συνδέσμους με τους πελάτες σας και προσθέστε κουπόνια από διαφημίσεις, καμπάνιες email ή συνδέσμους σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Δημιουργήστε ή επεξεργαστείτε ένα κουπόνι για να ξεκινήσετε. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sURL Coupons%2$s.

en: Gift certificates
el: Δωροεπιταγές

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Create custom gift certificates that your customers can purchase and send to their friends and family. This feature replaces the %1$sPDF Product Vouchers%2$s plugin.
el: Δημιουργήστε εξατομικευμένες δωροεπιταγές που οι πελάτες σας μπορούν να αγοράσουν και να στείλουν σε φίλους και συγγενείς. Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την προσθήκη %1$sPDF Product Vouchers%2$s.

en: Abandoned checkout reminders
el: Εγκαταλελειμμένες υπενθυμίσεις ολοκλήρωσης αγοράς

en: Automatically track cart activity and send an email reminder to recover lost revenue.
el: Παρακολουθήστε αυτόματα τη δραστηριότητα του καλαθιού αγορών και στείλτε μια υπενθύμιση μέσω email για να ανακτήσετε τα χαμένα έσοδα.

en: Accept credit card payments using Stripe.
el: Δεχτείτε πληρωμές μέσω πιστωτικής κάρτας με την Stripe.

en: Marketplaces
el: Αγορές

en: Sell to millions of customers from one place. Offer your products everywhere, from Amazon to Instagram, all from your own online store.
el: Πωλήστε σε εκατομμύρια πελάτες από ένα μόνο μέρος. Προσφέρετε τα προϊόντα σας παντού, από το Amazon έως το Instagram, όλα από το δικό σας online κατάστημα.

en: Take order fulfillment to the next level! Get live shipping rates from your favourite providers, print labels in one click, and automate shipment tracking and customer email notifications.
el: Πάρτε την εκπλήρωση παραγγελιών στο επόμενο επίπεδο! Λάβετε ζωντανά τιμές αποστολής από τους αγαπημένους σας παρόχους, εκτυπώστε ετικέτες με ένα κλικ και αυτοματοποιήστε τις ειδοποιήσεις των πελατών μέσω email.

en: The reseller private label ID (1 means GoDaddy, so not a reseller).
el: Το αναγνωριστικό ιδιωτικής ετικέτας μεταπωλητή (1 σημαίνει GoDaddy, δηλαδή δεν πρόκειται για μεταπωλητή).

en: Whether the account can manually switch between extension versions.
el: Αν ο λογαριασμός μπορεί να κάνει εναλλαγή μεταξύ των εκδόσεων επέκτασης με μη αυτόματο τρόπο.

en: Whether or not the site is sold by a reseller.
el: Αν ο ιστότοπος πωλείται ή όχι από μεταπωλητή.

en: The product plan the given account or site has purchased
el: Το πρόγραμμα προϊόντος που έχει αγοράσει ο συγκεκριμένος λογαριασμός ή ιστότοπος

en: The hosting platform the given account or site is running on
el: Η πλατφόρμα φιλοξενίας στην οποία εκτελείται ο συγκεκριμένος λογαριασμός ή ιστότοπος

en: The ID of the customer
el: Το αναγνωριστικό του πελάτη

en: The ID of the Federation Partner
el: Το αναγνωριστικό του συνεργάτη ομοσπονδίας

en: A list of businesses.
el: Μια λίστα με επιχειρήσεις.

en: The unique identifier for the business.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό για την επιχείρηση.

en: The legal name of the business.
el: Η επίσημη επωνυμία της επιχείρησής σας.

en: A list of stores associated with the business.
el: Μια λίστα καταστημάτων που σχετίζονται με την επιχείρηση.

en: The display name of the store.
el: Το εμφανιζόμενο όνομα του καταστήματος.

en: The unique identifier for the store.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό για το κατάστημα.

en: The access token string as issued by the authorization server.
el: Η συμβολοσειρά διακριτικού πρόσβασης όπως εκδίδεται από τον server εξουσιοδότησης.

en: Number of seconds to expiration of the access token.
el: Πόσα δευτερόλεπτα απομένουν έως τη λήξη του διακριτικού πρόσβασης.

en: The scope the token granted.
el: Το πεδίο εφαρμογής που χορήγησε το διακριτικό.

en: Access Token ID.
el: Αναγνωριστικό διακριτικού πρόσβασης.

en: The type of token this is.
el: Ο τύπος διακριτικού για τον οποίο πρόκειται.

en: The care agent account on this site has been misconfigured. Please log in again to fix this issue.
el: Έχει γίνει εσφαλμένη διαμόρφωση του λογαριασμού εκπροσώπου υποστήριξης σε αυτό τον ιστότοπο. Πραγματοποιήστε είσοδο ξανά για να διορθώσετε το θέμα.

en: Something went wrong when creating the user account.
el: Κάτι πήγε στραβά κατά τη δημιουργία του λογαριασμού χρήστη.

note: translators: Placeholder: %s account username
en: User %s could not be logged in.
el: Ο χρήστης %s δεν μπόρεσε να πραγματοποιήσει είσοδο.

en: You cannot delete the main administrator account.
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον κύριο λογαριασμό διαχειριστή.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Other
el: Άλλο

en: Automatically track cart activity and recover lost revenue with a dedicated email campaign.
el: Παρακολουθήστε αυτόματα τη δραστηριότητα του καλαθιού αγορών και ανακτήστε τα χαμένα έσοδα με μια ειδική καμπάνια email.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Unable to retrieve the email sender data.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση των δεδομένων αποστολέα του email.

en: Did you forget something?
el: Μήπως ξεχάσατε κάτι;

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Hey there! You left your shopping cart without completing your purchase just a bit ago. It's not too late to complete your purchase! All of the products are still waiting for you.
el: Γεια σας! Αφήσατε το καλάθι αγορών σας χωρίς να ολοκληρώσετε την αγορά σας πριν από λίγο. Μπορείτε ακόμα, αν το επιθυμείτε, να ολοκληρώσετε την αγορά σας! Όλα τα προϊόντα εξακολουθούν να σας περιμένουν.

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Complete your purchase
el: Ολοκλήρωση της αγοράς σας

en: Trouble checking out? We're here to help. Please reply to this email if you have any questions or need our assistance.
el: Έχετε πρόβλημα με την ολοκλήρωση αγοράς; Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε. Απαντήσετε σε αυτό το email αν έχετε οποιεσδήποτε απορίες ή χρειάζεστε βοήθεια.

en: Cart Recovery
el: Ανάκτηση καλαθιού αγορών

en: Send a reminder email to customers that left products in their cart but didn't complete the checkout.
el: Στείλτε ένα email υπενθύμισης στους πελάτες που άφησαν προϊόντα στο καλάθι τους, αλλά δεν ολοκλήρωσαν την παραγγελία.

en: Hey {{customer_first_name}}, did you forget something?
el: Γεια σας {{customer_first_name}}, μήπως ξεχάσατε κάτι;

en: Hey {{customer_first_name}}!
el: Γεια σας, {{customer_first_name}}!

en: Your shopping cart has been reserved and is still waiting for you! In your cart, you left the following products:
el: Το καλάθι αγορών σας έχει κρατηθεί και σας περιμένει ακόμα! Στο καλάθι αγορών σας, αφήσατε τα παρακάτω προϊόντα:

en: It's not too late to complete this purchase -- these products are still waiting for you!
el: Μπορείτε ακόμα, αν το επιθυμείτε, να ολοκληρώσετε αυτή την αγορά. Τα προϊόντα εξακολουθούν να σας περιμένουν!

en: Your shopping cart was reserved a few days ago and it will expire soon. In your cart, you left the following products:
el: Το καλάθι αγορών σας κρατήθηκε πριν από λίγες ημέρες και θα λήξει σύντομα. Στο καλάθι αγορών σας, αφήσατε τα παρακάτω προϊόντα:

en: Ready to complete this purchase before your cart expires? Click the above button to purchase these items.
el: Είστε έτοιμοι να ολοκληρώσετε αυτή την αγορά πριν λήξει το καλάθι σας; Κάντε κλικ στο παραπάνω κουμπί για να αγοράσετε αυτά τα είδη.

en: Your email and cart will be saved so we can send you an email reminder about this order.
el: Το email και το καλάθι αγορών σας θα αποθηκευτούν, ώστε να σας στείλουμε μια υπενθύμιση μέσω email σχετικά με αυτή την παραγγελία.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε ένα στοιχείο που δεν υπάρχει. Μήπως διαγράφηκε;

en: Product not found.
el: Το προϊόν δεν βρέθηκε.

en: Product categories must be deleted in Commerce Home
el: Οι κατηγορίες προϊόντων πρέπει να διαγραφούν στο Commerce Home

en: Delete product category
el: Διαγραφή κατηγορίας προϊόντος

note: translators: External link icon
en: Delete %s
el: Διαγραφή του %s

en: The "Any" attribute cannot be used for variable products synced with your GoDaddy Commerce product catalog. Please specify the attribute value for each variation, then save your changes.
el: Η ιδιότητα "Οποιοδήποτε" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μεταβλητά προϊόντα που συγχρονίζονται με τον κατάλογο προϊόντων GoDaddy Commerce. Καθορίστε την τιμή της ιδιότητας για κάθε παραλλαγή και, στη συνέχεια, αποθηκεύστε τις αλλαγές σας.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag
en: Required for storing Product data in Commerce Home. Stock management can be enabled or disabled per product. Learn more about %1$sproduct inventory settings%2$s.
el: Απαιτείται για την αποθήκευση δεδομένων προϊόντων στο Commerce Home. Η διαχείριση αποθεμάτων μπορεί να ενεργοποιηθεί ή να απενεργοποιηθεί ανά προϊόν. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις %1$sρυθμίσεις αποθεμάτων προϊόντων%2$s.

en: Inventory amounts displayed on the frontend reflect total available for purchase and exclude reserved stock.
el: Τα ποσά αποθεμάτων που εμφανίζονται στο προσκηνιακό σύστημα αντικατοπτρίζουν το σύνολο των διαθέσιμων για αγορά και δεν περιλαμβάνουν τα δεσμευμένα αποθέματα.

note: translators: Placeholders: %1$s - a product name, %2$s - a product SKU, %3$s - an API error message
en: An error occurred while reserving stock for %1$s (%2$s). %3$s
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την κράτηση αποθέματος για το %1$s (%2$s). %3$s

en: Available Pickup Locations
el: Διαθέσιμες τοποθεσίες παραλαβής

en: Select the location(s) that should be available for local pickup.
el: Επιλέξτε την τοποθεσία/τις τοποθεσίες που θα πρέπει να είναι διαθέσιμες για τοπική παραλαβή.

en: Pickup location
el: Τοποθεσία παραλαβής

en: No pickup locations available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες τοποθεσίες παραλαβής

en: Please choose another shipping method, or contact the store for a pickup location.
el: Επιλέξτε μια άλλη μέθοδο αποστολής ή επικοινωνήστε με το κατάστημα για μια τοποθεσία παραλαβής.

en: Pickup Location Information
el: Πληροφορίες τοποθεσίας παραλαβής

en: Missing or invalid store ID
el: Το αναγνωριστικό λείπει ή δεν είναι έγκυρο

en: This token is expired
el: Αυτό το διακριτικό έχει λήξει

en: Cannot generate a preview for an email notification that is not editable.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία προεπισκόπησης για μια ειδοποίηση μέσω email που δεν είναι επεξεργάσιμη.

en: The settings parameter is required.
el: Απαιτείται η παράμετρος ρυθμίσεων.

en: Cannot send a test email for an email notification that is not editable.
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή δοκιμαστικού email για μια ειδοποίηση μέσω email που δεν είναι επεξεργάσιμη.

en: The site has email template overrides and hasn't enabled the Email Notifications feature.
el: Ο ιστότοπος διαθέτει παρακάμψεις προτύπου email και δεν έχει ενεργοποιημένη τη δυνατότητα ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Unique email notification ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό ειδοποίησης μέσω email.

en: Unique email notification name (matches the ID).
el: Μοναδικό όνομα ειδοποίησης μέσω email (αντιστοιχεί στο αναγνωριστικό).

en: Email notification label.
el: Ετικέτα ειδοποίησης μέσω email.

en: Email notification description.
el: Περιγραφή ειδοποίησης μέσω email.

en: ID of the template used by this email notification.
el: Αναγνωριστικό του προτύπου που χρησιμοποιείται από αυτή την ειδοποίηση μέσω email.

en: A list of categories that the email notification belongs to.
el: Μια λίστα κατηγοριών στις οποίες ανήκει η ειδοποίηση μέσω email.

en: Email notification status
el: Κατάσταση ειδοποίησης μέσω email

en: Whether the email notification can only be sent manually.
el: Αν η ειδοποίηση μέσω email μπορεί να σταλεί μόνο μη αυτόματα.

en: Whether the email notification will be sent to administrators.
el: Αν η ειδοποίηση μέσω email θα σταλεί στους διαχειριστές.

en: A list of placeholders that are available for the email notification.
el: Μια λίστα με σύμβολα κράτησης θέσης που είναι διαθέσιμα για την ειδοποίηση μέσω email.

en: URL for the WooCommerce email settings screen for the email notification
el: URL για την οθόνη ρυθμίσεων email του WooCommerce για την ειδοποίηση μέσω email

en: Unique email notification category ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό κατηγορίας ειδοποίησης μέσω email.

en: Email notification category name.
el: Όνομα κατηγορίας ειδοποίησης μέσω email.

en: A non-empty settings or subgroups parameter must be provided.
el: Πρέπει να δοθεί μια παράμετρος μη κενών ρυθμίσεων ή δευτερευουσών ομάδων.

en: Unique email template ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό προτύπου email.

en: Unique email template name (matches the ID).
el: Μοναδικό όνομα προτύπου email (αντιστοιχεί στο αναγνωριστικό).

en: Email template label.
el: Ετικέτα προτύπου email.

en: List of email content placeholders.
el: Λίστα συμβόλων κράτησης θέσης περιεχομένου email.

en: Email template preview.
el: Προεπισκόπηση προτύπου email.

en: Unique email template setting name.
el: Μοναδικό όνομα ρύθμισης προτύπου email.

en: Email template setting label.
el: Ετικέτα ρύθμισης προτύπου email.

en: Email template settings subgroups.
el: Δευτερεύουσες ομάδες ρυθμίσεων προτύπων email.

en: Root settings for an email template.
el: Ριζικές ρυθμίσεις για ένα πρότυπο email.

en: This email address belongs to another store. Please enter a different email address. If you already own this address, please reach out via %1$sGet Help%2$s.
el: Αυτή η διεύθυνση email ανήκει σε άλλο κατάστημα. Καταχωρήστε διαφορετική διεύθυνση email. Αν σας ανήκει ήδη αυτή η διεύθυνση, επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της επιλογής %1$sΛήψη βοήθειας%2$s.

en: Sender unique ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό αποστολέα.

en: Sender email address.
el: Διεύθυνση email αποστολέα.

en: The date and time when the sender was verified in our system.
el: Η ημερομηνία και ώρα κατά την οποία επαληθεύτηκε ο αποστολέας στο σύστημά μας.

en: How the sender was verified.
el: Πώς επαληθεύτηκε ο αποστολέας.

en: Sender status.
el: Κατάσταση αποστολέα.

en: Unique email notification setting ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Unique email notification setting name (matches the ID).
el: Μοναδικό όνομα ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email (αντιστοιχεί στο αναγνωριστικό).

en: Email notification setting label.
el: Ετικέτα ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Email notification setting description.
el: Περιγραφή ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: A list of available options for the email notification setting values.
el: Μια λίστα διαθέσιμων επιλογών για τις τιμές ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Email notification setting default value.
el: Προεπιλεγμένη τιμή ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Email notification setting value.
el: Τιμή ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Whether the email notification setting can have multiple values.
el: Αν η ρύθμιση ειδοποιήσεων μέσω email μπορεί να έχει πολλές τιμές.

en: Whether the email notification setting is required.
el: Αν απαιτείται η ρύθμιση ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Email notifications setting group, if applicable.
el: Ομάδα ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email, κατά περίπτωση.

en: Email notifications setting control details.
el: Λεπτομέρειες ελέγχου ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Email notifications setting control type.
el: Τύπος ελέγχου ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: A list of available options for the email notification setting control.
el: Μια λίστα διαθέσιμων επιλογών τον έλεγχο ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Optional input placeholder for the email notification setting control.
el: Προαιρετικό σύμβολο κράτησης θέσης εισόδου για τον έλεγχο ρύθμισης ειδοποιήσεων μέσω email.

en: Could not match an email notification ID to a "%s" WooCommerce email ID.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχιση ενός αναγνωριστικού ειδοποίησης μέσω email με ένα αναγνωριστικό email WooCommerce "%s".

en: Could not match a WooCommerce email ID to a "%s" email notification ID.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχιση ενός αναγνωριστικού email WooCommerce με ένα αναγνωριστικό ειδοποίησης μέσω email "%s".

en: Could not find source WooCommerce email with ID "%s".
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του πηγαίου email WooCommerce με αναγνωριστικό "%s".

en: No content template file found for the ID %s.
el: Δεν βρέθηκε αρχείο προτύπου περιεχομένου για το αναγνωριστικό %s.

en: No email notification found with the ID %s.
el: Δεν βρέθηκε ειδοποίηση μέσω email με αναγνωριστικό %s.

en: The class for %s must implement the EmailNotificationContract interface
el: Η κλάση για το %s πρέπει να υλοποιήσει τη διεπαφή EmailNotificationContract

en: The email notification with ID %s is not available on this site
el: Η ειδοποίηση μέσω email με αναγνωριστικό %s δεν είναι διαθέσιμη σε αυτό τον ιστότοπο

en: No email notification template found with the ID %s.
el: Δεν βρέθηκε πρότυπο ειδοποίησης μέσω email με αναγνωριστικό %s.

en: The class for %s must implement the EmailTemplateContract interface
el: Η κλάση για το %s πρέπει να υλοποιήσει τη διεπαφή EmailTemplateContract

en: No template file found with the ID %s.
el: Δεν βρέθηκε αρχείο προτύπου για το αναγνωριστικό %s.

en: Invalid template for the option name "%s": it should contain a {{setting_id}} placeholder.
el: Μη έγκυρο πρότυπο για το όνομα επιλογής "%s": θα πρέπει να περιέχει ένα σύμβολο κράτησης θέσης {{setting_id}}.

en: No settings found with the ID %s.
el: Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις με αναγνωριστικό %s.

en: The class name for %s must implement ConfigurableContract
el: Το όνομα κλάσης για το %s πρέπει να υλοποιεί το ConfigurableContract

en: No WooCommerce email found for "%s"
el: Δεν βρέθηκε email WooCommerce για το "%s"

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: Customer
el: Πελάτης

en: Order
el: Παραγγελία

en: Email Notifications
el: Ειδοποιήσεις μέσω email

en: Emails
el: Emails.

en: New
el: Νέo

en: Cancelled order
el: Ακυρωμένη παραγγελία

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked cancelled (if it was previously processing or on-hold).
el: Στέλνεται στους επιλεγμένους παραλήπτες όταν μια παραγγελία επισημαίνεται ως ακυρωμένη (εφόσον προηγουμένως ήταν σε επεξεργασία ή σε αναμονή).

en: [{{site_title}}]: Order #{{order_number}} has been cancelled
el: [{{site_title}}]: Η παραγγελία #{{order_number}} ακυρώθηκε

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Customer full name.
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
el: Ειδοποίηση για να σας ενημερώσουμε ότι &mdash; η παραγγελία #%1$s που ανήκει στον/την %2$s έχει ακυρωθεί:

en: Completed order
el: Ολοκληρωμένη παραγγελία

en: Sent to customers when their order is marked completed and usually indicates that the order has been shipped.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν η παραγγελία τους έχει επισημανθεί ως ολοκληρωμένη και συνήθως υποδεικνύει ότι η παραγγελία έχει αποσταλεί.

en: We have finished processing your order.
el: Ολοκληρώσαμε την επεξεργασία της παραγγελίας σας.

en: Your {{site_title}} order is now complete
el: Η παραγγελία σας {{site_title}} έχει πλέον ολοκληρωθεί

en: Customer invoice / order details
el: Παραστατικό πελάτη / Στοιχεία παραγγελίας

en: Emails containing order information and payment links sent manually.
el: Μηνύματα email που περιέχουν πληροφορίες παραγγελίας και συνδέσεις πληρωμής που στέλνονται μη αυτόματα.

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
el: Δημιουργήθηκε μια παραγγελία για εσάς στο %1$s. Ακολουθεί το τιμολόγιό σας, με έναν σύνδεσμο για να πραγματοποιήσετε πληρωμή όταν θα είστε έτοιμοι: %2$s

en: Pay for this order
el: Πληρωμή για αυτή την παραγγελία

note: translators: %s Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
el: Λεπτομέρειες της παραγγελίας που κάνατε στις %s:

en: Invoice for order #{{order_number}} on {{site_title}}
el: Τιμολόγιο για την παραγγελία #{{order_number}} στο {{site_title}}

en: Customer note
el: Σημείωση πελάτη

en: Sent to customer when you add a note to an order.
el: Στέλνεται στον πελάτη όταν προσθέτετε μια σημείωση σε μια παραγγελία.

en: The following note has been added to your order:
el: Η ακόλουθη σημείωση έχει προστεθεί στην παραγγελία σας:

en: As a reminder, here are your order details:
el: Ως υπενθύμιση, αυτές είναι οι λεπτομέρειες της παραγγελίας σας:

en: Note added to your {{site_title}} order from {{order_date}}
el: Η σημείωση προστέθηκε στην παραγγελία σας {{site_title}} από τον/την {{order_date}}

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Additional content
el: Πρόσθετο περιεχόμενο

[ctx: name of the default email notification template]
en: Default
el: Προεπιλογή

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Email width
el: Πλάτος email

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Full
el: Πλήρης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Header image
el: Εικόνα κεφαλίδας

en: Text
el: Κείμενο

en: Body
el: Κυρίως σώμα

en: Body background color
el: Χρώμα φόντου σώματος (email body)

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσεων

en: Headings
el: Επικεφαλίδες

en: H1 font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς H1

en: H2 font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς H2

en: H3 font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς H3

en: Button
el: Κουμπί

en: Label color
el: Χρώμα ετικέτας

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer text
el: Κείμενο υποσέλιδου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειράς

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Preview text
el: Κείμενο προεπισκόπησης

note: translators: %1$s - opening a HTML tag, %2$s - closing a HTML tag
en: Preview text is shown after the subject line in some email inboxes. Maximum: 150 characters. %1$sLearn more%2$s
el: Το κείμενο προεπισκόπησης εμφανίζεται μετά τη γραμμή θέματος σε ορισμένα εισερχόμενα email. Έως το πολύ: 150 χαρακτήρες. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s

en: Enter preview text
el: Καταχωρήστε κείμενο προεπισκόπησης

en: Subject
el: Θέμα

en: Failed order
el: Αποτυχημένη παραγγελία

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked failed (if it was previously pending or on-hold).
el: Στέλνεται στους επιλεγμένους παραλήπτες όταν μια παραγγελία επισημαίνεται ως αποτυχημένη (εφόσον προηγουμένως ήταν σε εκκρεμότητα ή σε αναμονή).

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
el: Η πληρωμή για την παραγγελία #%1$s από τον/την %2$s απέτυχε. Η παραγγελία ήταν η εξής:

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
el: [{site_title}]: Η παραγγελία #{order_number} απέτυχε

en: Item shipped
el: Το είδος αποστάλθηκε

en: Sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν προστίθενται πληροφορίες παρακολούθησης για ένα ή περισσότερα είδη στις παραγγελίες τους.

note: translators: Placeholder: %s - Customer first name translators: %s: Customer username translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
el: Γεια σας %s,

en: An item from your order has shipped!
el: Ένα είδος από την παραγγελία σας έχει αποσταλεί!

en: An item from {{site_title}} order #{{order_number}} has shipped!
el: Ένα είδος από την παραγγελία #{{order_number}} στο {{site_title}} έχει αποσταλεί!

en: New account
el: Νέος λογαριασμός

en: Sent to customers when they sign up via checkout or account pages.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν κάνουν εγγραφή μέσω των σελίδων ταμείου ή λογαριασμού.

en: Your {{site_title}} account has been created!
el: Ο λογαριασμός σας στο {{site_title}} δημιουργήθηκε!

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
el: Σας ευχαριστούμε που δημιουργήσατε λογαριασμό στο %1$s. Το όνομα χρήστη σας είναι %2$s. Μπορείτε να έχετε πρόσβαση στην περιοχή του λογαριασμού σας για να προβάλετε παραγγελίες, να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας και πολλά άλλα στη διεύθυνση: %3$s

note: translators: %s: Auto generated password
en: Your password has been automatically generated: %s
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας δημιουργήθηκε αυτόματα: %s

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
el: Στέλνεται στους επιλεγμένους παραλήπτες όταν λαμβάνεται μια νέα παραγγελία.

note: translators: %1$s: Customer full name.
en: You’ve received the following order from %1$s:
el: Λάβατε την εξής παραγγελία από τον/την %1$s:

en: [{{site_title}}]: New order #{{order_number}}
el: [{{site_title}}]: Νέα παραγγελία #{{order_number}}

en: Order on-hold
el: Παραγγελία σε αναμονή

en: Sent to customer when an order is on hold.
el: Στέλνεται στον πελάτη όταν μια παραγγελία είναι σε αναμονή.

en: Your {{site_title}} order has been received!
el: Η παραγγελία σας στο {{site_title}} παραλήφθηκε!

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of what you ordered:
el: Ευχαριστούμε για την παραγγελία σας. Βρίσκεται σε αναμονή μέχρι να επιβεβαιώσουμε ότι έχει παραληφθεί η πληρωμή. Εν τω μεταξύ, σας υπενθυμίζουμε τι παραγγείλατε:

en: Partially refunded order
el: Παραγγελία με μερική επιστροφή χρημάτων

en: Sent to customers when their order is partially refunded.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν έχει γίνει μερική επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία τους.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
el: Έγινε μερική επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας στο %s. Ακολουθούν περισσότερες λεπτομέρειες για αναφορά σας:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been partially refunded
el: Έγινε μερική επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας #{{order_number}} στο {{site_title}}

en: Processing order
el: Γίνεται επεξεργασία της παραγγελίας

en: Sent to customer after a payment is made.
el: Στέλνεται στον πελάτη αφού γίνει μια πληρωμή.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
el: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε την παραγγελία σας #%s και βρίσκεται υπό επεξεργασία:

en: Fully refunded order
el: Παραγγελία με πλήρη επιστροφή χρημάτων

en: Sent to customers when their order is fully refunded.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν έχει γίνει πλήρης επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία τους.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
el: Έγινε επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας στο %s. Ακολουθούν περισσότερες λεπτομέρειες για αναφορά σας:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been refunded
el: Έγινε επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας #{{order_number}} στο {{site_title}}

en: Reset password
el: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Sent to customers when they reset their passwords.
el: Στέλνεται στους πελάτες όταν κάνουν επαναφορά των κωδικών πρόσβασής τους.

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
el: Κάποιος έχει ζητήσει έναν νέο κωδικό πρόσβασης για τον ακόλουθο λογαριασμό στο %s:

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
el: Όνομα χρήστη: %s

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
el: Αν δεν το ζητήσατε εσείς, αρκεί να αγνοήσετε αυτό το email. Αν θέλετε να συνεχίσετε:

en: Click here to reset your password
el: Πατήστε εδώ για να επαναφέρετε το συνθηματικό σας

en: Sender name
el: Όνομα αποστολέα

en: Sender address
el: Διεύθυνση αποστολέα

en: Recipients
el: Αποδέκτες

en: Enter recipients (comma-separated) for this email
el: Καταχωρήστε παραλήπτες (διαχωρισμένους με κόμμα) για αυτό το email

en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. Manage them from Marketing > Emails.
el: Προσαρμόστε τα email σας ώστε να αντικατοπτρίζουν τη μάρκα σας και αυξήστε την αφοσίωση των πελατών. Διαχειριστείτε τα από την επιλογή Marketing > Emails.

en: Manage emails
el: Διαχείριση μηνυμάτων email

en: Your hosting plan now offers editable WooCommerce emails, no plugin required!
el: Το πρόγραμμα φιλοξενίας σας προσφέρει πλέον επεξεργάσιμα email WooCommerce, χωρίς να απαιτείται κάποια προσθήκη!

en: Please use either your hosting plan's email editing feature or your 3rd-party email editor.
el: Χρησιμοποιήστε είτε τη λειτουργία επεξεργασίας email του προγράμματος φιλοξενίας σας είτε το πρόγραμμα επεξεργασίας email κάποιου τρίτου.

en: Edit emails
el: Επεξεργασία μηνυμάτων email

en: Contact support
el: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη

en: A 3rd-party email editing plugin has been detected on your store.
el: Εντοπίστηκε μια προσθήκη επεξεργασίας email κάποιου τρίτου στο κατάστημά σας.

note: translators: %1$s opening strong tag; %2$s closing strong tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag; %5$s opening anchor tag; %6$s closing anchor tag
en: %1$sNote:%2$s Your site is using a temporary domain that cannot be indexed by search engines. Change your primary domain via the %3$sWoo store management area%4$s. Learn more about %5$sconnecting a domain%6$s.
el: %1$sΣημείωση:%2$s Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί ένα προσωρινό domain που δεν μπορεί να καταχωρηθεί στο ευρετήριο μηχανών αναζήτησης. Αλλάξτε το κύριο domain σας μέσω της %3$sπεριοχής διαχείρισης καταστήματος Woo%4$s. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη %5$sσύνδεση ενός domain%6$s.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag
en: Change your primary domain via the %1$sWoo store management area%2$s. Learn more about %3$sconnecting a domain%4$s.
el: Αλλάξτε το κύριο domain σας μέσω της %1$sπεριοχής διαχείρισης καταστήματος Woo%2$s. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη %3$sσύνδεση ενός domain%4$s.

en: Link bank account
el: Σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Add your banking info to get your payouts deposited.
el: Έχετε χρήματα σε αναμονή με το GoDaddy Payments! Προσθέστε τα τραπεζικά στοιχεία σας για να γίνει κατάθεση των πληρωμών σας.

en: GoDaddy Payments - Apple Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin Safari on supported devices%2$s.
el: GoDaddy Payments - Το Apple Pay έχει ενεργοποιηθεί στις επιλεγμένες σελίδες σας και εμφανίζεται %1$sστο Safari σε υποστηριζόμενες συσκευές%2$s.

en: Please select the pages where Apple Pay should show.
el: Επιλέξτε σε ποιες σελίδες θα εμφανίζεται το Apple Pay.

en: There was a problem registering your site with Apple Pay. Please disable Apple Pay and try re-enabling, or %1$scontact support%2$s.
el: Προέκυψε πρόβλημα με την εγγραφή του ιστότοπού σας στο Apple Pay. Απενεργοποιήστε το Apple Pay και προσπαθήστε να το ενεργοποιήσετε ξανά ή %1$sεπικοινωνήστε με την υποστήριξη%2$s.

en: GoDaddy Payments successfully enabled!
el: Το GoDaddy Payments ενεργοποιήθηκε με επιτυχία!

en: GoDaddy Payments is now available to your customers at checkout.
el: Το GoDaddy Payments είναι πλέον διαθέσιμο στους πελάτες σας κατά την ολοκλήρωση αγοράς.

en: GoDaddy Payments is now connected to your store!
el: Το GoDaddy Payments είναι πλέον συνδεδεμένο με το κατάστημά σας!

en: Enable GoDaddy Payments
el: Ενεργοποίηση GoDaddy Payments

en: Enable the payment method to add it to your checkout.
el: Ενεργοποιήστε τη μέθοδο πληρωμής για να την προσθέσετε στην ολοκλήρωση αγορών σας.

en: Your GoDaddy Payments account has been closed.
el: Ο λογαριασμός σας GoDaddy Payments έχει κλείσει.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please set up your account to resume processing payments.
el: Η μέθοδος πληρωμής έχει απενεργοποιηθεί, επομένως δεν θα εμφανίζεται στην ολοκλήρωση αγοράς σας. Ρυθμίστε τον λογαριασμό σας για να συνεχίσετε την επεξεργασία πληρωμών.

en: It looks like you didn't finish your GoDaddy Payments application.
el: Φαίνεται ότι δεν έχετε ολοκληρώσει την αίτησή σας για το GoDaddy Payments.

en: Resume
el: Συνέχιση

en: You're just a few minutes from processing payments.
el: Απέχετε μόλις λίγα λεπτά από την επεξεργασία πληρωμών.

en: Your GoDaddy Payments account needs attention.
el: Ο λογαριασμός σας GoDaddy Payments χρειάζεται προσοχή.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for next steps.
el: Η μέθοδος πληρωμής έχει απενεργοποιηθεί, επομένως δεν θα εμφανίζεται στην ολοκλήρωση αγοράς σας. Ελέγξτε το email σας για τα επόμενα βήματα.

en: Your GoDaddy Payments account has been terminated.
el: Ο λογαριασμός σας GoDaddy Payments έχει τερματιστεί.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for more information.
el: Η μέθοδος πληρωμής έχει απενεργοποιηθεί, επομένως δεν θα εμφανίζεται στην ολοκλήρωση αγοράς σας. Ελέγξτε το email σας για περισσότερες πληροφορίες.

en: Complete verification
el: Ολοκλήρωση επαλήθευσης

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info to get your payouts deposited.
el: Έχετε χρήματα σε αναμονή με το GoDaddy Payments! Επαληθεύστε την ταυτότητά σας και προσθέστε τα τραπεζικά στοιχεία σας για να γίνει κατάθεση των πληρωμών σας.

en: You haven't completed the necessary steps to verify your identity with GoDaddy Payments. Until you do that, you won't be able to take any payments or deposit your funds.
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει τα απαραίτητα βήματα για να επαληθεύσετε την ταυτότητά σας στο GoDaddy Payments. Μέχρι να το κάνετε αυτό, δεν θα μπορείτε να λαμβάνετε πληρωμές ή να καταθέτετε χρηματικά ποσά.

en: You've still got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info as soon as you can to get your funds and keep taking payments.
el: Έχετε ακόμα χρήματα σε αναμονή με το GoDaddy Payments! Επαληθεύστε την ταυτότητά σας και προσθέστε τα τραπεζικά στοιχεία σας το συντομότερο δυνατό, για να λάβετε τα χρήματά σας και να συνεχίσετε να λαμβάνετε πληρωμές.

en: The deadline to complete your payouts setup is coming up! To keep transacting with GoDaddy Payments and to get your money, verify your identity and add banking info.
el: Η προθεσμία για την ολοκλήρωση της ρύθμισης των πληρωμών σας πλησιάζει! Για να συνεχίσετε τις συναλλαγές με την GoDaddy Payments και να λάβετε τα χρήματά σας, επαληθεύστε την ταυτότητά σας και προσθέστε τραπεζικά στοιχεία.

en: You're all set to take payments with GoDaddy Payments!
el: Είστε έτοιμοι να αρχίσετε να λαμβάνετε πληρωμές με το GoDaddy Payments!

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a>
en: To get your funds deposited to your bank account, verify your identity and add your banking info. %1$sSet up payouts%2$s
el: Για να γίνει κατάθεση των χρημάτων σας σε τραπεζικό λογαριασμό, επαληθεύστε την ταυτότητά σας και προσθέστε τα τραπεζικά στοιχεία σας. %1$sΡύθμιση πληρωμών%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: The connected GoDaddy Payments account is %1$s %2$s (Not the business owner's account? %3$sSwitch account%4$s).
el: Ο συνδεδεμένος λογαριασμός GoDaddy Payments είναι %1$s %2$s (Δεν είναι ο λογαριασμός του ιδιοκτήτη της επιχείρησης; %3$sΑλλάξτε λογαριασμό%4$s).

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: GoDaddy Payments is now connected with the account %1$s %2$s. (Not right? %3$sSwitch account%4$s.)
el: Το GoDaddy Payments είναι πλέον συνδεδεμένο με τον λογαριασμό %1$s %2$s. (Δεν είναι σωστό; %3$sΑλλάξτε λογαριασμό%4$s.)

en: Get Started
el: Ξεκινήστε

en: Provided by GoDaddy
el: Παρέχεται από την GoDaddy

en: Sell online and in person with GoDaddy Payments. Sync local pickup and delivery orders right to your Smart Terminal, then get paid fast with next-day deposits.
el: Πραγματοποιήστε πωλήσεις online και αυτοπροσώπως με το GoDaddy Payments. Συγχρονίστε τις τοπικές παραγγελίες παραλαβής και παράδοσης απευθείας στο έξυπνο τερματικό σας και, στη συνέχεια, πληρωθείτε γρήγορα με τις καταθέσεις επόμενης ημέρας.

en: Use GoDaddy Payments Selling in Person to sync local pickup and delivery orders to your Smart Terminal. Sell anything, anywhere and get paid fast with next-day deposits.
el: Χρησιμοποιήστε τις Πωλήσεις αυτοπροσώπως στο GoDaddy Payments για να συγχρονίσετε τις τοπικές παραγγελίες παραλαβής και παράδοσης με το έξυπνο τερματικό σας. Πουλήστε οτιδήποτε, οπουδήποτε και πληρωθείτε γρήγορα με καταθέσεις επόμενης ημέρας.

en: GoDaddy Selling in Person
el: Πωλήσεις GoDaddy αυτοπροσώπως

en: Update Store
el: Ενημέρωση καταστήματος

note: translators: %s - list of supported countries
en: GoDaddy Payments is available for businesses in %s. Please update your Store Address to use the payment method.
el: Το GoDaddy Payments είναι διαθέσιμο για επιχειρήσεις στις χώρες %s. Ενημερώστε τη διεύθυνση του καταστήματός σας για να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο πληρωμής.

en: Change Currency
el: Αλλαγή νομίσματος

note: translators: %1$s - list of supported currencies, %2$s - store country
en: GoDaddy Payments requires %1$s transactions for businesses in %2$s. Please change your Currency in order to use the payment method.
el: Το GoDaddy Payments απαιτεί συναλλαγές σε %1$s για επιχειρήσεις στη χώρα %2$s. Αλλάξτε το νόμισμά σας για να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο πληρωμής.

note: translators: %s - list of supported currencies
en: GoDaddy Payments requires %s transactions. Please change your Currency in order to use the payment method.
el: Το GoDaddy Payments απαιτεί %s συναλλαγές. Αλλάξτε το νόμισμά σας για να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο πληρωμής.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the Google Pay docs link, %2$s - </a> tag
en: GoDaddy Payments - Google Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin supported browsers and devices%2$s.
el: GoDaddy Payments - Το Google Pay έχει ενεργοποιηθεί στις επιλεγμένες σελίδες σας και εμφανίζεται %1$sσε υποστηριζόμενα προγράμματα περιήγησης και σε υποστηριζόμενες συσκευές%2$s.

en: Please select the pages where Google Pay should show.
el: Επιλέξτε σε ποιες σελίδες θα εμφανίζεται το Google Pay.

en: There was an error connecting to GoDaddy Payments. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη σύνδεση στο GoDaddy Payments. Προσπαθήστε ξανά.

en: GoDaddy Payments (Poynt) is included for Managed WordPress customers without a separate plugin!
el: Το GoDaddy Payments (Poynt) περιλαμβάνεται για τους πελάτες WordPress με διαχείριση χωρίς ξεχωριστή προσθήκη!

en: WooCommerce charges or authorizations/captures as well as refunds and voids made in your Staging site will process normally in your GoDaddy Payments account.
el: Όσες χρεώσεις ή εξουσιοδοτήσεις/πραγματοποιήσεις χρεώσεων στο WooCommerce, καθώς και όσες επιστροφές χρημάτων και ακυρώσεις πραγματοποιούνται στον ιστότοπό σας περιβάλλοντος δοκιμών, θα διεκπεραιώνονται κανονικά στον λογαριασμό σας GoDaddy Payments.

en: Commerce Home
el: Αρχική σελίδα εμπορίου

en: Payments Dashboard
el: Πίνακας εργασιών πληρωμών

en: Tax
el: Φόρος

en: The Sellbrite plugin is included in your hosting plan as GoDaddy Marketplaces. The plugin has been deactivated.
el: Η προσθήκη Sellbrite περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα φιλοξενίας σας ως GoDaddy Marketplaces. Η προσθήκη απενεργοποιήθηκε.

en: Set up
el: Ρύθμιση

en: Your products, everywhere.
el: Τα προϊόντα σας, παντού.

en: A product ID is required.
el: Απαιτείται ένα αναγνωριστικό προϊόντος.

en: A channel UUID is required.
el: Απαιτείται ένα UUID καναλιού.

en: You do not have permission to perform this action.
el: Δεν έχετε άδεια να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: This product must meet all requirements below before creating a draft listing.
el: Αυτό το προϊόν πρέπει να ικανοποιεί όλες τις παρακάτω απαιτήσεις πριν δημιουργηθεί ένα προσχέδιο καταχώρησης.

en: Failed to create a draft listing.
el: Απέτυχε η δημιουργία προσχεδίου καταχώρησης.

en: Failed to retrieve a WooCommerce product with ID #%d while creating a draft Marketplaces listing.
el: Απέτυχε η ανάκτηση ενός προϊόντος WooCommerce με αναγνωριστικό #%d κατά τη δημιουργία προσχεδίου καταχώρησης Marketplaces.

en: Products with Marketplaces listings cannot have an empty SKU.
el: Τα προϊόντα με καταχωρήσεις Marketplaces δεν μπορούν να έχουν κενό SKU.

en: Are you sure you want to unpublish? All associated Marketplaces listings will remain published or as a draft but will no longer sync content and inventory with WooCommerce.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αναιρέσετε τη δημοσίευση; Όλες οι σχετικές καταχωρήσεις σε αγορές θα παραμείνουν δημοσιευμένες ή ως προσχέδιο, αλλά δεν θα συγχρονίζουν πλέον το περιεχόμενο και τα αποθέματα με το WooCommerce.

en: Marketplaces & Social Order
el: Παραγγελία στην επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης

note: translators: Placeholder: %s - sales channel label
en: Sales Channel: %s
el: Κανάλι πωλήσεων: %s

note: translators: Placeholder: %s - sales channel order number
en: Sales Channel Order Number: %s
el: Αριθμός παραγγελίας καναλιού πωλήσεων: %s

en: Return accepted via Walmart sales channel.
el: Η επιστροφή έγινε δεκτή μέσω του καναλιού πωλήσεων της Walmart.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: Return requested via Walmart sales channel. %1$sView request%2$s.
el: Η επιστροφή ζητήθηκε μέσω του καναλιού πωλήσεων της Walmart. %1$sΠροβολή αιτήματος%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: Create your first product listing by adding a new product or editing an existing one in WooCommerce. You can list a product on each of the marketplaces you've added. Once listed, the product info and inventory will sync automatically. Visit %1$sProducts%2$s to get started.
el: Δημιουργήστε την πρώτη σας καταχώρηση προϊόντος προσθέτοντας ένα νέο προϊόν ή επεξεργαστείτε ένα υπάρχον στο WooCommerce. Μπορείτε να καταχωρήσετε ένα προϊόν σε κάθε μία από τις αγορές που έχετε προσθέσει. Μετά την καταχώρηση, οι πληροφορίες και το απόθεμα του προϊόντος θα συγχρονίζονται αυτόματα. Επισκεφθείτε την ενότητα %1$sΠροϊόντα%2$s για να ξεκινήσετε.

en: Welcome to GoDaddy Marketplaces!
el: Καλώς ορίσατε στο GoDaddy Marketplaces!

en: Your store address must be in the US and currency US dollars in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
el: Η διεύθυνση του καταστήματός σας πρέπει να βρίσκεστε στις Η.Π.Α. και το νόμισμά του να είναι δολάρια Η.Π.Α. για να συγχρονίσετε τα προϊόντα, τα αποθέματα και τις παραγγελίες με τα κανάλια πωλήσεων στην επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

en: Your store weight and dimensions units must be in "lbs" and "in" in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
el: Οι μονάδες βάρους και διαστάσεων του καταστήματός σας πρέπει να είναι σε "kg" και "cm" για να συγχρονίσετε τα προϊόντα, τα αποθέματα και τις παραγγελίες με τα κανάλια πωλήσεων στην επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

en: Update settings
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων

en: Stock management must be enabled in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
el: Η διαχείριση αποθεμάτων πρέπει να είναι ενεργοποιημένη προκειμένου να συγχρονίζονται τα προϊόντα, τα αποθέματα και οι παραγγελίες με τα κανάλια πωλήσεων στην επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

en: Product, inventory, and order syncing is disabled in Staging to prevent conflicts with your Production site.
el: Ο συγχρονισμός προϊόντων, αποθεμάτων και παραγγελιών είναι απενεργοποιημένος στο περιβάλλον δοκιμών για την αποφυγή διενέξεων με τον ιστότοπο παραγωγής σας.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used 90&#37; of your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade soon to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
el: Χρησιμοποιήσατε το 90&#37; των μηνιαίων παραγγελιών που περιλαμβάνονται στις Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Αναβαθμίστε σύντομα για να επεξεργαστείτε κι άλλες παραγγελίες. %1$sΑναβάθμιση προγράμματος%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used all your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade now to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
el: Χρησιμοποιήσατε όλες τις μηνιαίες παραγγελίες που περιλαμβάνονται στις Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Αναβαθμίστε τώρα για να επεξεργαστείτε κι άλλες παραγγελίες. %1$sΑναβάθμιση προγράμματος%2$s

en: Sales Channel
el: Κανάλια πωλήσεων

en: Sales Channel Order Number
el: Αριθμός παραγγελίας καναλιού πωλήσεων

en: Product Brand
el: Μάρκα προϊόντος

en: Product Condition
el: Κατάσταση προϊόντος

[ctx: Product condition]
en: New
el: Νέo

[ctx: Product condition]
en: Used
el: Μεταχειρισμένα

[ctx: Product condition]
en: Refurbished
el: Ανακατασκευασμένο

en: Global Trade Item Number
el: Αριθμός ταυτοποίησης για το παγκόσμιο εμπόριο

en: A Global Trade Item Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. It can be found next to the barcode.
el: Ένας αριθμός ταυτοποίησης για το παγκόσμιο εμπόριο χρησιμοποιείται για τη μοναδική αναγνώριση του προϊόντος σας σε καταχωρήσεις στην ενότητα Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Μπορεί να βρεθεί δίπλα στο barcode.

en: Manufacturer Part Number
el: Αριθμός εξαρτήματος κατασκευαστή

en: A Manufacturer Part Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. Only use the MPN assigned by the manufacturer.
el: Ένας αριθμός εξαρτήματος κατασκευαστή χρησιμοποιείται για τη μοναδική αναγνώριση του προϊόντος σας σε καταχωρήσεις στην ενότητα Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Χρησιμοποιείτε μόνο το MPN που έχει εκχωρηθεί από τον κατασκευαστή.

en: Marketplaces & Social
el: Αγορές και Κοινωνικά δίκτυα

en: You haven't connected this sales channel yet.
el: Δεν συνδέσει ακόμα αυτό το κανάλι πωλήσεων.

en: Connect Sales Channel
el: Σύνδεση καναλιού πωλήσεων

note: translators: Placeholders: %s: Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product hasn't been listed on %s yet.
el: Το προϊόν δεν έχει ακόμα καταχωρηθεί στο %s.

en: Create Draft Listing
el: Δημιουργία προσχεδίου καταχώρησης

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> HTML link tag, %2$s - Closing </a> HTML link tag
en: A draft listing will be automatically created once the product meets the requirements below. %1$sLearn more about product sync%2$s
el: Θα δημιουργηθεί αυτόματα ένα προσχέδιο καταχώρησης αφού το προϊόν ικανοποιήσει τις παρακάτω προϋποθέσεις. %1$sΜάθετε περισσότερα για τον συγχρονισμό προϊόντων%2$s

note: translators: Placeholders: %1%s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: The requirements below must be met in order to list this product. %1$sLearn more about product sync%2$s
el: Οι παρακάτω απαιτήσεις πρέπει να ικανοποιούνται προκειμένου να καταχωρήσετε αυτό το προϊόν. %1$sΜάθετε περισσότερα για τον συγχρονισμό προϊόντων%2$s

[ctx: Product property requirement]
en: Simple or variable product (not virtual or downloadable)
el: Απλό ή μεταβλητό προϊόν (όχι εικονικό ή με δυνατότητα λήψης)

[ctx: Product property requirement]
en: Published product
el: Δημοσιευμένο προϊόν

[ctx: Product property requirement]
en: Product SKU must be set
el: Πρέπει να έχει οριστεί το SKU του προϊόντος

[ctx: Product property requirement]
en: Manage stock enabled and stock quantity > 0
el: Ενεργοποίηση διαχείρισης αποθέματος και ποσότητα αποθέματος > 0

[ctx: Product property requirement]
en: No backorders allowed
el: Δεν επιτρέπονται λίστες αναμονής

[ctx: Product property requirement]
en: Brand and Condition fields filled
el: Συμπληρωμένα πεδία μάρκας και κατάστασης

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: A draft listing has been created for this product on %s.
el: Δημιουργήθηκε ένα προσχέδιο καταχώρησης για αυτό το προϊόν στο %s.

en: View Draft Listing
el: Προβολή προσχεδίου καταχώρησης

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product has been listed on %s.
el: Έγινε καταχώρηση του προϊόντος στο %s.

en: Edit Listing
el: Επεξεργασία καταχώρησης

en: Manage Sales Channels
el: Διαχείριση καναλιών πωλήσεων

en: Marketplaces &amp; Social
el: Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης

en: Manage Listing Templates
el: Διαχείριση προτύπων καταχωρήσεων

en: You haven't added any sales channels yet. Add sales channels in order to post your listings on third party marketplaces and social platforms.
el: Δεν έχετε προσθέσει κανένα κανάλι πωλήσεων ακόμα. Προσθέστε κανάλια πωλήσεων για να δημοσιεύσετε τις καταχωρήσεις σας σε αγορές τρίτων και πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης.

[ctx: Refreshes the page]
en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Add Sales Channel
el: Προσθήκη καναλιού πωλήσεων

en: Resources
el: Πόροι

en: What is Marketplaces &amp; Social?
el: Τι είναι η επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης;

en: How to connect sales channels
el: Πώς να συνδέσετε κανάλια πωλήσεων

en: What products are eligible for Marketplaces & Social sales channels?
el: Ποια προϊόντα είναι επιλέξιμα για τα κανάλια πωλήσεων στην επιλογή Αγορές και μέσα κοινωνικής δικτύωσης;

en: A non-empty settings parameter must be provided.
el: Πρέπει να δοθεί μια παράμετρος μη κενών ρυθμίσεων.

en: Each setting object must contain name and value keys.
el: Κάθε αντικείμενο ρύθμισης πρέπει να περιέχει κλειδιά ονόματος και τιμής.

en: Unique onboarding setting ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό ρύθμισης ένταξης.

en: Unique onboarding setting name (matches the ID).
el: Μοναδικό όνομα ρύθμισης ένταξης (αντιστοιχεί στο αναγνωριστικό).

en: Onboarding setting label.
el: Ετικέτα ρύθμισης ένταξης.

en: Onboarding setting description.
el: Περιγραφή ρύθμισης ένταξης.

en: A list of available options for the onboarding setting values.
el: Μια λίστα διαθέσιμων επιλογών για τις τιμές ρύθμισης ένταξης.

en: Onboarding setting default value.
el: Προεπιλεγμένη τιμή ρύθμισης ένταξης.

en: Onboarding setting value.
el: Τιμή ρύθμισης ένταξης.

en: Whether the onboarding setting can have multiple values.
el: Αν η ρύθμιση ένταξης μπορεί να έχει πολλές τιμές.

en: Whether the onboarding setting is required.
el: Αν απαιτείται η ρύθμιση ένταξης.

en: Onboarding setting group, if applicable.
el: Ομάδα ρύθμισης ένταξης, κατά περίπτωση.

en: Onboarding setting control details.
el: Λεπτομέρειες ελέγχου ρύθμισης ένταξης.

en: Onboarding setting control type.
el: Τύπος ελέγχου ρύθμισης ένταξης.

en: A list of available options for the onboarding setting control.
el: Μια λίστα διαθέσιμων επιλογών για τον έλεγχο ρύθμισης ένταξης.

en: Optional input placeholder for the onboarding setting control.
el: Προαιρετικό σύμβολο κράτησης θέσης εισόδου για τον έλεγχο ελέγχου ρύθμισης ένταξης.

[ctx: Title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
el: Αρχική σελίδα

[ctx: Menu title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: First time
el: Πρώτη φορά

en: Store name
el: Όνομα καταστήματος

en: Store address 1
el: Διεύθυνση καταστήματος 1

en: Store address 2
el: Διεύθυνση καταστήματος 2

[ctx: The country's region]
en: Country Region
el: Περιφέρεια χώρας

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Left aligned
el: Αριστερή στοίχιση

en: Right aligned
el: Δεξιά στοίχιση

en: Left aligned with space
el: Αριστερή στοίχιση με κενό

en: Right aligned with space
el: Δεξιά στοίχιση με κενό

en: Currency position
el: Θέση νομίσματος

en: All countries
el: Όλες οι χώρες

en: Sell to all countries, except for...
el: Πώληση σε όλες τις χώρες, εκτός από...

en: Sell to specific countries
el: Πώληση σε συγκεκριμένες χώρες

en: Selling locations
el: Τοποθεσίες πώλησης

en: Sell to all countries except for
el: Πώληση σε όλες τις χώρες εκτός από

en: Ship to all countries you sell to
el: Αποστολή σε όλες τις χώρες στις οποίες πουλάτε

en: Ship to specific countries only
el: Αποστολή σε συγκεκριμένες χώρες μόνο

en: Disable shipping & shipping calculations
el: Απενεργοποίηση υπολογισμών αποστολής και μεταφορικών

en: Shipping locations
el: Τοποθεσίες αποστολής

en: Ship to specific countries
el: Αποστολή σε συγκεκριμένες χώρες

en: Thousands separator
el: Διαχωριστικό χιλιάδων

en: Decimal separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού δεκαδικών

en: Number of decimals
el: Πλήθος δεκαδικών

en: Kilograms
el: Χιλιόγραμμα

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Ounces
el: Ουγγιές

en: Weight units
el: Μονάδες βάρους

en: Meters
el: Μέτρα

en: Centimeters
el: Εκατοστά

en: Millimeters
el: Χιλιοστά

en: Inches
el: Ίντσες

en: Yards
el: Γιάρδες

en: Dimension units
el: Μονάδες διαστάσεων

en: Enable taxes
el: Ενεργοποίηση φόρων

en: Last onboarding step
el: Τελευταίο βήμα ένταξης

en: Completed
el: Ολοκληρώθ.

en: Store selector dismissed
el: Ο επιλογέας καταστήματος απορρίφθηκε

en: Dismissed
el: Απορρίφθηκε

en: Onboarding
el: Διαδικασία ένταξης

en: Order Numbers
el: Αριθμοί παραγγελίας

en: Starting number
el: Αριθμός έναρξης

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθημα

en: Skip free orders
el: Παράκαμψη δωρεάν παραγγελιών

en: Free order identifier
el: Αναγνωριστικό δωρεάν παραγγελίας

en: Company name.
el: Όνομα εταιρείας.

en: Country code.
el: Κωδικός χώρας.

en: Connection status.
el: Κατάσταση σύνδεσης.

en: The shipment object associated with the shipping label.
el: Το αντικείμενο αποστολής που σχετίζεται με την ετικέτα αποστολής.

en: The shipment ID.
el: Το αναγνωριστικό της αποστολής.

en: The shipment's creation date.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας της αποστολής.

en: The shipment's last updated date.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης της αποστολής.

en: The shipping provider for the shipment.
el: Ο πάροχος αποστολής για την αποστολή.

en: The label for a custom shipping provider.
el: Η ετικέτα για έναν προσαρμοσμένο πάροχο αποστολής.

en: The shipment's tracking number.
el: Ο αριθμός παρακολούθησης της αποστολής.

en: The shipment's tracking URL.
el: Το URL παρακολούθησης της αποστολής.

en: The rate associated with the shipment.
el: Η τιμή που σχετίζεται με την αποστολή.

en: The label associated with shipment.
el: Η ετικέτα που σχετίζεται με την αποστολή.

en: The items included in the shipment.
el: Τα είδη που περιλαμβάνονται στην αποστολή.

en: The item's ID.
el: Το αναγνωριστικό του είδους.

en: The product's ID.
el: Το αναγνωριστικό του προϊόντος.

en: The product's variation ID.
el: Το αναγνωριστικό παραλλαγής του προϊόντος.

en: The item's quantity.
el: Η ποσότητα του προϊόντος.

en: The shipping label returned by the shipping provider.
el: Η ετικέτα αποστολής που επεστράφηκε από τον πάροχο αποστολής.

en: The shipment object associated with the shipping rates.
el: Το αντικείμενο αποστολής που σχετίζεται με τις τιμές αποστολής.

[ctx: Display title, not physical label]
en: The label for a custom shipping provider.
el: Η ετικέτα για έναν προσαρμοσμένο πάροχο αποστολής.

en: The shipping rates returned by the shipping provider.
el: Οι τιμές αποστολής που επιστρέφονται από τον πάροχο αποστολής.

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: The phone number of your business.
el: Ο αριθμός τηλεφώνου της επιχείρησής σας.

en: Shipping labels
el: Ετικέτες αποστολής

en: ShipEngine isn't available in your region
el: Το ShipEngine δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

en: To benefit from streamlined shipping and label printing, please ensure your store is located in the US, UK, Canada, or Australia.
el: Για να επωφεληθείτε από τη βελτιστοποίηση της αποστολής και την εκτύπωσης ετικετών, βεβαιωθείτε ότι το κατάστημά σας βρίσκεται στις Η.Π.Α., το Η.Β., τον Καναδά ή την Αυστραλία.

en: User does not have permission to manage WooCommerce
el: Ο χρήστης δεν έχει το δικαιώματα να διαχειρίζεται το WooCommerce

note: translators: Placeholders: %s - error message from the MWC API
en: Could not create connection: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί σύνδεση: %s

en: No redirect available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ανακατεύθυνση

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
el: Προέκυψε σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή δοκιμάστε εναλλακτική μέθοδο πληρωμής.

en: An error occurred while processing the payment:
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την επεξεργασία της πληρωμής:

en: Payment method successfully added.
el: Η μέθοδος πληρωμής προστέθηκε με επιτυχία.

en: Unable to add payment method to your account. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατόν να προστεθεί τρόπος πληρωμής στο λογαριασμό σας. Προσπαθήστε ξανά.

en: Payment method could not be saved. %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της μεθόδου αποστολής. %s

en: Payment method updated.
el: Η μέθοδος πληρωμής ενημερώθηκε.

en: Included WooCommerce Extensions
el: Συμπεριλαμβανόμενες επεκτάσεις WooCommerce

note: translators: Placeholder: %s - captured amount
en: A payment of %s was successfully captured via GoDaddy Payments Hub
el: Μια πληρωμή ύψους %s χρεώθηκε με επιτυχία μέσω του GoDaddy Payments Hub

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
el: Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την παραγγελία σας με τα στοιχεία πληρωμής που μας δώσατε. Χρησιμοποιήστε διαφορετικό λογαριασμό πληρωμής ή εναλλακτική μέθοδο πληρωμής.

note: translators: Placeholders: %1$s - card brand, %2$s - last 4 card numbers, %3$s - expiration month, %4$s - expiration year
en:  %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
el:  %1$s που τελειώνει σε %2$s (λήγει %3$s/%4$s)

en: Card
el: Κάρτα

note: translators: Placeholder: %s - refunded amount
en: A refund of %s was successfully processed via GoDaddy Payments Hub
el: Έγινε με επιτυχία επεξεργασία επιστροφής χρημάτων ύψους %s μέσω του GoDaddy Payments Hub

note: translators: Placeholder: %s - transaction ID
en: Transaction ID %s
el: Αναγνωριστικό συναλλαγής %s

note: translators: Placeholders: %1$s - approved result code, %2$s - approved result message
en: Result: [%1$s] %2$s
el: Αποτέλεσμα: [%1$s] %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - provider name, %2$s - transaction type, provider name, %3$s - total amount, %4$s - transaction info (if applicable, or empty string)
en: %1$s %2$s in the amount of %3$s%4$s
el: %2$s μέσω %1$s ύψους %3$s%4$s

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the capture that was voided
en: A payment capture of %s was successfully voided
el: Μια χρέωση πληρωμής ύψους %s ακυρώθηκε με επιτυχία

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the refund that was voided
en: A refund of %s was successfully voided
el: Μια επιστροφή χρημάτων ύψους %s ακυρώθηκε με επιτυχία

en: Coupons are disabled.
el: Τα κουπόνια έχουν απενεργοποιηθεί.

en: Invalid coupon code.
el: Λανθασμένος κωδικός κουπονιού.

en: Coupon cannot be applied.
el: Δεν είναι δυνατή η εφαρμογή του κουπονιού.

en: Coupon cannot be applied. %s
el: Δεν είναι δυνατή η εφαρμογή του κουπονιού. %s

en: Invalid customer data
el: Μη έγκυρα δεδομένα πελάτη

en: Invalid email address
el: Μη έγκυρη διεύθυνση email

note: translators: Placeholder: %s - either 'billing' or 'shipping'
en: Invalid %s address
el: Μη έγκυρη διεύθυνση %s

en: Orders aren't accepted from this location
el: Δεν γίνονται δεκτές παραγγελίες από αυτή την τοποθεσία

en: WooCommerce is not available
el: Το WooCommerce δεν είναι διαθέσιμο

en: Invalid products data.
el: Μη έγκυρα δεδομένα προϊόντων.

en: Coupon code to apply to the cart.
el: Κωδικός κουπονιού για εφαρμογή στο καλάθι αγορών.

en: Cart customer data.
el: Δεδομένα πελάτη για το καλάθι αγορών.

en: Products to add to the cart.
el: Προϊόντα για προσθήκη στο καλάθι αγορών.

en: The order ID.
el: Το ID της παραγγελίας.

en: The URL to redirect the customer to.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα γίνεται ανακατεύθυνση του πελάτη.

en: Order total, based on cart total.
el: Σύνολο παραγγελίας, με βάση το σύνολο του καλαθιού αγορών.

en: 2-letter ISO 3166 country code.
el: Κωδικός χώρας σε μορφή ISO 3166 με 2 γράμματα.

en: 3-letter ISO 4217 currency code.
el: Κωδικός χώρας σε μορφή ISO 4217 με 3 γράμματα.

en: Name of the merchant.
el: Όνομα του εμπόρου.

en: The shipping type based on the chosen shipping method.
el: Ο τύπος αποστολής βάσει του επιλεγμένου τρόπου αποστολής.

en: Shipping methods for the payment request.
el: Οι τρόποι αποστολής για το αίτημα πληρωμής.

en: Items in the order.
el: Είδη στην παραγγελία.

en: Whether to require customer email.
el: Αν θα απαιτείται το email του πελάτη.

en: Whether to require customer phone.
el: Αν θα απαιτείται το τηλέφωνο του πελάτη.

en: Whether to require customer shipping address.
el: Αν θα απαιτείται η διεύθυνση αποστολής του πελάτη.

en: Whether the customer should be allowed to enter coupons.
el: Αν θα πρέπει να επιτρέπεται στον πελάτη να καταχωρεί κουπόνια.

en: A list of wallets to disable.
el: Μια λίστα πορτοφολιών για απενεργοποίηση.

en: Application ID.
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής.

en: Business ID.
el: Αναγνωριστικό επιχείρησης.

en: List of available features.
el: Λίστα με διαθέσιμες δυνατότητες.

en: Whether the payment gateway is enabled.
el: Αν είναι ενεργοποιημένη η πύλη πληρωμής.

en: Payment gateway connection status.
el: Κατάσταση σύνδεσης πύλης πληρωμής.

en: Nonce for switching accounts.
el: Nonce για την αλλαγή λογαριασμού.

en: Invalid phone number.
el: Μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου.

en: The remote parent ID in the request does not match the remote parent ID of the order.
el: Το απομακρυσμένο γονικό αναγνωριστικό στο αίτημα δεν ταιριάζει με το απομακρυσμένο γονικό αναγνωριστικό της παραγγελίας.

en: Invalid order ID.
el: Μη έγκυρο ID παραγγελίας.

note: translators: Placeholders: %s - a payment provider name, such as poynt
en: Provider %s not found.
el: Ο πάροχος %s δεν βρέθηκε.

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: Missing nonce
el: Δεν υπάρχει nonce

note: translators: Placeholder: %d - error code
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
el: Σφάλμα %d: Αδυναμία δημιουργίας παραγγελίας. Προσπαθήστε ξανά.

en: Virtual Terminal
el: Εικονικό τερματικό

note: translators: Placeholder: %s - payment method name
en: Paid in WooCommerce checkout by "%s"
el: Πληρώθηκε στην ολοκλήρωση αγοράς του WooCommerce μέσω "%s"

en: Tip
el: Συμβουλή

en: Cashback
el: Επιστροφή μετρητών

note: translators: Placeholders: %1$s - item fee name, %2$s - item fee amount
en: %1$s amount of %2$s added to order by GoDaddy Payments Smart Terminal
el: Προστέθηκε %1$s ύψους %2$s στην παραγγελία από το έξυπνο τερματικό GoDaddy Payments

en: From GoDaddy Payments Hub. Order fully refunded.
el: Από το GoDaddy Payments Hub. Τα χρήματα της παραγγελίας έχουν επιστραφεί πλήρως.

en: From GoDaddy Payments Hub. Order partially refunded.
el: Από το GoDaddy Payments Hub. Τα χρήματα της παραγγελίας έχουν επιστραφεί μερικώς.

note: translators: Placeholders: %1$s - date, %2$s time
en: Order marked ready on terminal on %1$s at %2$s
el: Η παραγγελία επισημάνθηκε ως έτοιμη στο τερματικό στις %1$s στις %2$s

en: Your billing address doesn't match your payment card information. Please update the billing address to submit your order.
el: Η διεύθυνση χρέωσής σας δεν ταιριάζει με τις πληροφορίες της κάρτας πληρωμής σας. Ενημερώστε τη διεύθυνση χρέωσης για να υποβάλετε την παραγγελία σας.

en: Coupon code
el: Κωδικός κουπονιού

en: Subtotal
el: Μερικό σύνολο

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Wallet payments cannot be used for carts with multiple shipments.
el: Οι πληρωμές με πορτοφόλι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για καλάθια αγορών με πολλές αποστολές.

note: translators: %1$s: payment gateway name
en: Transaction refunded by %1$s from WooCommerce.
el: Έγινε επιστροφή χρημάτων από τον/την %1$s για τη συναλλαγή από το WooCommerce.

en: Transaction manually refunded from WooCommerce.
el: Έγινε μη αυτόματη επιστροφή χρημάτων για τη συναλλαγή από το WooCommerce.

en: Order is ready for pickup.
el: Η παραγγελία είναι έτοιμη για παραλαβή.

en: Item shipped emails are sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
el: Τα email Το είδος αποστάλθηκε στέλνονται στους πελάτες όταν προστίθενται πληροφορίες παρακολούθησης για ένα ή περισσότερα είδη στις παραγγελίες τους.

en: An item from {site_title} order #{order_number} has shipped!
el: Ένα είδος από την παραγγελία #{order_number} στο {site_title} έχει αποσταλεί!

en: Your package is on the way!
el: Το δέμα σας έχει δρομολογηθεί!

en: Please note that it may take some time for the carrier to update shipment tracking information.
el: Λάβετε υπόψη ότι μπορεί να χρειαστεί λίγος χρόνος για να ενημερώσει ο μεταφορέας τα στοιχεία παρακολούθησης της αποστολής.

en: Ready for pickup
el: Έτοιμη για παραλαβή

en: Ready for pickup emails are sent to customers when their order is marked as ready for pickup.
el: Τα email Έτοιμη για παραλαβή στέλνονται στους πελάτες όταν η παραγγελία τους έχει επισημανθεί ως έτοιμη για παραλαβή.

en: Your {site_title} order is ready for pickup!
el: Η παραγγελία σας {site_title} είναι έτοιμη για παραλαβή!

en: Order ready for pickup!
el: Η παραγγελία είναι έτοιμη για παραλαβή!

en: GoDaddy Included
el: Περιλαμβάνεται από την GoDaddy

en: Shipment Tracking
el: Παρακολούθηση αποστολών

note: translators: Placeholder: %s - payment gateway method title
en: %s Virtual Terminal
el: Εικονικό τερματικό %s

en: No gateway found for order
el: Δεν βρέθηκε πύλη για την παραγγελία

en: Capture Charge
el: Πραγματοποίηση χρέωσης

en: This charge has been fully captured
el: Αυτή η χρέωση έχει πραγματοποιηθεί πλήρως

en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επεξεργαστείτε αυτή την πραγματοποίηση χρέωσης; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
el: Κάτι πήγε στραβά και η πραγματοποίηση της χρέωσης δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί. Προσπαθήστε ξανά.

note: translators: Placeholders: %1s - the provider label, %2s - the payment method brand label, %3$s - the last four digits of the customer's credit card
en: %1s transaction declined due to billing address mismatch for %2s ending in %3$s.
el: Η συναλλαγή %1s απορρίφθηκε λόγω αναντιστοιχίας της διεύθυνσης χρέωσης για την %2s που λήγει σε %3$s.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Your Stripe account needs to be set up.
el: Ο λογαριασμός σας Stripe πρέπει να ρυθμιστεί.

en: Connected
el: Σε σύνδεση

en: Connected to your Stripe account.
el: Έγινε σύνδεση με τον λογαριασμό σας Stripe.

en: Disconnected
el: Αποσυνδέθηκε

en: Please reconnect your Stripe account.
el: Επανασυνδέστε τον λογαριασμό σας Stripe.

en: Pending
el: Σε εκκρεμότητα

en: Connected to your terminal to Sell in Person.
el: Έγινε σύνδεση με το τερματικό σας για πωλήσεις αυτοπροσώπως.

en: Recommended
el: Συνιστάται

en: Click set up to get started.
el: Κάντε κλικ στη ρύθμιση για να αρχίσετε.

en: Connect your terminal to Sell in Person.
el: Συνδέστε το τερματικό σας για πωλήσεις αυτοπροσώπως.

en: Connected to your GoDaddy Payments account.
el: Έγινε σύνδεση στον λογαριασμό σας GoDaddy Payments.

en: Connecting
el: Γίνεται σύνδεση

en: This can take a few minutes. Please refresh to check.
el: Αυτή η ενέργεια ίσως χρειαστεί μερικά λεπτά. Κάντε ανανέωση για έλεγχο.

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Thank you for applying, but we are unable to provide payment processing for your business.
el: Σας ευχαριστούμε για την αίτησή σας, αλλά δεν είμαστε σε θέση να παρέχουμε υπηρεσίες επεξεργασίας πληρωμών για την επιχείρησή σας.

en: Your account has been closed.
el: Ο λογαριασμός σας έκλεισε.

en: Incomplete
el: Δεν έχει ολοκληρωθεί

en: Click Resume to complete your application.
el: Κάντε κλικ στη Συνέχιση για να ολοκληρώσετε την αίτησή σας.

en: Needs attention
el: Χρειάζεται προσοχή

en: Please check your email for next steps.
el: Ελέγξτε το email σας για τα επόμενα βήματα.

en: Manage the "%s" payment method
el: Διαχείριση της μεθόδου πληρωμής "%s"

en: Set up the "%s" payment method
el: Ρύθμιση της μεθόδου πληρωμής "%s"

en: Have a question? %1$sAsk the GoDaddy Team%3$s%2$s
el: Μήπως έχετε ερωτήσεις; %1$sΡωτήστε την ομάδα της GoDaddy%3$s%2$s

en: E-mail icon
el: Εικονίδιο e-mail

en: Set up GoDaddy Payments
el: Ρύθμιση Πληρωμών GoDaddy

en: You're about to open GoDaddy Payments account signup. In just a few minutes, you'll return here to enable secure payments in your checkout.
el: Σύντομα θα ανοίξετε τη σελίδα εγγραφής για λογαριασμό GoDaddy Payments. Σε λίγα μόνο λεπτά, θα επιστρέψετε εδώ για να ενεργοποιήσετε τις ασφαλείς πληρωμές στην ολοκλήρωση αγορών σας.

en: Cancel
el: Άκυρο

note: translators: Divider between the Wallet buttons and "Add to Cart"
en: or
el: ή

en: Missing card details.
el: Λείπουν τα στοιχεία κάρτας.

en: Missing billing details.
el: Λείπουν τα στοιχεία χρέωσης.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
el: Ωχ, προέκυψε ένα σφάλμα κατά την ενημέρωση της μεθόδου πληρωμής σας. Προσπαθήστε ξανά.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν τη μέθοδο πληρωμής;

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Title
el: Τίτλος

en: Details
el: Λεπτομ.

en: Default?
el: Προεπιλογή;

en: Invalid token ID
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό διακριτικού

en: Manage Payment Methods
el: Διαχείριση μεθόδων πληρωμής

en: Use a new payment method
el: Χρήση νέας μεθόδου πληρωμής

en: Securely Save to Account
el: Ασφαλής αποθήκευση στον λογαριασμό

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

note: translators: Placeholders: %s - expiration date
en: expires %s
el: λήγει στις %s

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your GoDaddy Smart Terminal. Pay the lowest fees in the industry at only 2.3&#37; + 0&#162; per in-person transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Οι πελάτες μπορούν να αγοράσουν online και να πληρώσουν αυτοπροσώπως με παραγγελίες που έχουν συγχρονιστεί με το έξυπνο τερματικό σας GoDaddy. Πληρώστε τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου, μόλις 2,3&#37; + 0&#162; ανά συναλλαγή αυτοπροσώπως. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

en: Pay in Person
el: Πληρωμή αυτοπροσώπως

en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your Terminals.
el: Οι πελάτες μπορούν να αγοράσουν online και να πληρώσουν αυτοπροσώπως με παραγγελίες που έχουν συγχρονιστεί με το τερματικό σας.

en: Payment to be made upon delivery.
el: Η πληρωμή θα γίνει κατά την παράδοση.

en: Return to payments
el: Επιστροφή στις πληρωμές

en: %1$sShop Smart Terminal%2$s
el: %1$sΈξυπνο τερματικό καταστήματος%2$s

en: %1$sDevices%2$s
el: %1$sΣυσκευές%2$s

en: %1$sCatalogs%2$s
el: %1$sΚατάλογοι%2$s

en: %1$sCustomize Terminal%2$s
el: %1$sΠροσαρμογή τερματικού%2$s

en: Smart Terminal
el: Έξυπνο τερματικό

en: Dual screens for smoother selling.
el: Διπλές οθόνες για ομαλότερες πωλήσεις.

en: Our dual screens make checkout a breeze. Plus, our all-in-one terminal includes a built-in payment processor, scanner, printer, security and more.
el: Οι διπλές οθόνες μας κάνουν την ολοκλήρωση αγοράς πανεύκολη. Επιπλέον, το τερματικό μας όλα-σε-ένα περιλαμβάνει ενσωματωμένη συσκευή επεξεργασίας πληρωμών, σαρωτή, εκτυπωτή, ασφάλεια και όχι μόνο.

en: Free
el: Δωρεάν

en: 2-day shipping.
el: Αποστολή 2 ημερών.

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Enable Selling in Person
el: Δυνατότητα πωλήσεων αυτοπροσώπως

en: Checkout title
el: Τίτλος ολοκλήρωσης αγοράς

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
el: Τίτλος τρόπου πληρωμής που θα δει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Checkout description
el: Περιγραφή ολοκλήρωσης αγοράς

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
el: Περιγραφή τρόπου πληρωμής που θα δει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Order received instructions
el: Οδηγίες Η παραγγελία παραλήφθηκε

en: Message that the customer will see on the order received page and in the processing order email after checkout.
el: Μήνυμα που θα δει ο πελάτης στη σελίδα παραλαβής της παραγγελίας και στο email επεξεργασίας της παραγγελίας μετά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Enable for Shipping Methods
el: Ενεργοποίηση για μεθόδους αποστολής

en: Select the shipping methods that will show this payment method for the customer during checkout.
el: Επιλέξτε τις μεθόδους αποστολής που θα εμφανίζουν αυτή τη μέθοδο πληρωμής για τον πελάτη κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Select Shipping Methods
el: Επιλογή μεθόδων αποστολής

en: At least one shipping method is required to enable Selling in Person.
el: Απαιτείται τουλάχιστον μία μέθοδος αποστολής για την ενεργοποίηση της πώλησης αυτοπροσώπως.

en: Pay for your order in-person at pickup or delivery.
el: Πληρώστε για την παραγγελία σας αυτοπροσώπως κατά την παραλαβή ή την παράδοση.

en: We accept major credit/debit cards and cash.
el: Δεχόμαστε σημαντικές πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες και μετρητά.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
el: Άλλες τοποθεσίες

en: Local Pickup Plus method
el: Μέθοδος Local Pickup Plus

note: translators: Placeholders: %1$s - Shipping Method name (for example FedEx, UPS or Local Pickup, etc.)
en: Any "%1$s" method
el: Οποιαδήποτε μέθοδος "%1$s"

en: Are you sure you want to move this product to trash?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κάνετε μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης αυτού του προϊόντος;

en: Are you sure you want to move this product to trash? Removing a synced product will also delete it from the In-Person catalog.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κάνετε μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης αυτού του προϊόντος; Η κατάργηση ενός συγχρονισμένου προϊόντος θα το διαγράψει επίσης από τον κατάλογο πωλήσεων αυτοπροσώπως.

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: This product is synced from the In-Person Catalog
el: Αυτό το προϊόν είναι συγχρονισμένο από τον κατάλογο πωλήσεων αυτοπροσώπως

en: This product is synced to the In-Person Catalog
el: Αυτό το προϊόν είναι συγχρονισμένο προς τον κατάλογο πωλήσεων αυτοπροσώπως

en: One or more products in your catalog failed to sync. Please enable debug logging or reach out to %1$sour Care team%2$s for help.
el: Απέτυχε ο συγχρονισμός ενός ή περισσότερων προϊόντων στον κατάλογό σας. Κάντε ενεργοποίηση του αρχείου καταγραφής ή επικοινωνήστε με την %1$sομάδα υποστήριξής μας%2$s για βοήθεια.

en: %1$s has been removed. Products will no longer be synced to this catalog. To remove any products already synced you must delete them manually.
el: Το %1$s καταργήθηκε. Δεν θα γίνεται πλέον συγχρονισμός των προϊόντων προς αυτό τον κατάλογο. Για να καταργήσετε τυχόν προϊόντα που έχουν ήδη συγχρονιστεί, πρέπει να τα διαγράψετε μη αυτόματα.

en: In-Person product sync to WooCommerce has been disabled. Products will no longer sync to WooCommerce. To remove any products already synced you must delete them manually.
el: Ο συγχρονισμός προϊόντων πωλήσεων αυτοπροσώπως προς το WooCommerce έχει απενεργοποιηθεί. Δεν θα γίνεται πλέον συγχρονισμός των προϊόντων προς το WooCommerce. Για να καταργήσετε τυχόν προϊόντα που έχουν ήδη συγχρονιστεί, πρέπει να τα διαγράψετε μη αυτόματα.

en: %1$s has been removed from Selling In-Person. This catalog will no longer sync to WooCommerce
el: Το %1$s καταργήθηκε από τις πωλήσεις αυτοπροσώπως. Δεν θα γίνεται πλέον συγχρονισμός αυτού του καταλόγου προς το WooCommerce

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: In-Person Catalog Sync
el: Συγχρονισμός καταλόγου πωλήσεων αυτοπροσώπως

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Sync your WooCommerce products with In-Person catalog(s). %1$sLearn more%2$s
el: Κάντε συγχρονισμό των προϊόντων σας WooCommerce με καταλόγους πωλήσεων αυτοπροσώπως. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Sync WooCommerce products to In-Person
el: Συγχρονισμός προϊόντων WooCommerce προς τις πωλήσεις αυτοπροσώπως

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Basic WooCommerce product data is pushed to the selected In-Person catalog(s) for simple products.
el: Τα βασικά δεδομένα προϊόντων WooCommerce προωθούνται στους επιλεγμένους καταλόγους πωλήσεων αυτοπροσώπως για απλά προϊόντα.

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: To sync to In-Person you must have at least one catalog selected.
el: Για να κάνετε συγχρονισμό προς τις πωλήσεις αυτοπροσώπως, πρέπει να έχετε τουλάχιστον έναν επιλεγμένο κατάλογο.

en: Sync In-Person products to WooCommerce
el: Συγχρονισμός προϊόντων πωλήσεων αυτοπροσώπως προς το WooCommerce

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Product data is fetched from the selected In-Person catalog(s). Sync excludes products with custom prices or "any combination" modifiers.
el: Τα δεδομένα προϊόντων λαμβάνονται από τους επιλεγμένους καταλόγους πωλήσεων αυτοπροσώπως. Ο συγχρονισμός εξαιρεί όσα προϊόντα έχουν προσαρμοσμένες τιμές ή τροποποιητικά "οποιουδήποτε συνδυασμού".

en: To sync to WooCommerce you must have at least one catalog selected.
el: Για να κάνετε συγχρονισμό προς το WooCommerce, πρέπει να έχετε τουλάχιστον έναν επιλεγμένο κατάλογο.

note: translators: Placeholder: %s - the gateway settings title, something like: "GoDaddy Payments - Apple Pay"
en: Cannot load the %s gateway to process payment.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της πύλης %s για επεξεργασία της πληρωμής.

en: Cannot load the GoDaddy Payments gateway.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της πύλης GoDaddy Payments.

note: translators: Placeholder: %s - the gateway settings page title, normally: "GoDaddy Payments - Credit/Debit card"
en: These settings are managed from the %s page
el: Η διαχείριση αυτών των ρυθμίσεων γίνεται από τη σελίδα %s

[ctx: General settings]
en: General
el: Γενικά

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: The GoDaddy Payments service ID
el: Το αναγνωριστικό υπηρεσίας GoDaddy Payments

en: The nonce for validating the redirect after onboarding
el: Το nonce για επικύρωση της ανακατεύθυνσης μετά την ένταξη

en: The GoDaddy Payments onboarding status
el: Η κατάσταση ένταξης του GoDaddy Payments

en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές με κάρτα και διευκολύνετε την ολοκλήρωση αγορών για όσους πελάτες διαθέτουν Apple Pay® σε υποστηριζόμενες συσκευές.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές με κάρτα και διευκολύνετε την ολοκλήρωση αγορών για όσους πελάτες διαθέτουν Apple Pay® σε υποστηριζόμενες συσκευές. Πληρώστε τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου, 2,3&#37; + 30&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές με κάρτα και διευκολύνετε την ολοκλήρωση αγορών για όσους πελάτες διαθέτουν Apple Pay® σε υποστηριζόμενες συσκευές. Πληρώστε τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου, 2,7&#37; + 0&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

en: Apple Pay Settings
el: Ρυθμίσεις Apple Pay

en: Enable
el: Ενεργοπ.

en: Enable to add the payment method to your checkout.
el: Ενεργοποιήστε το για να προστεθεί η μέθοδος πληρωμής στην ολοκλήρωση αγορών σας.

en: Apple Pay shows to %1$sSafari users on supported devices%2$s.
el: Το Apple Pay εμφανίζεται στους %1$sχρήστες του Safari σε υποστηριζόμενες συσκευές%2$s.

note: translators: Text displayed next to a dropdown input field with a list of pages for the user to choose from
en: Pages to enable Apple Pay on
el: Σελίδες στις οποίες θα ενεργοποιηθεί το Apple Pay

en: Cart
el: Καλάθι αγορών

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Single Product
el: Ένα μόνο προϊόν

en: Button label
el: Ετικέτα κουμπιού

en: Check button labels here
el: Ελέγξτε τις ετικέτες των κουμπιών εδώ

[ctx: Apple Pay]
en: Add Money with
el: Προσθήκη χρημάτων με

[ctx: Apple Pay]
en: Book with
el: Κράτηση με

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
el: Αγορά με

[ctx: Apple Pay]
en: Check out with
el: Ολοκλήρωση αγοράς με

[ctx: Apple Pay]
en: Contribute with
el: Συνεισφορά με

[ctx: Apple Pay]
en: Donate with
el: Δωρεά με

[ctx: Apple Pay]
en: Order with
el: Παραγγελία με

[ctx: Apple Pay]
en: Plain (logo only)
el: Απλό (μόνο λογότυπο)

[ctx: Apple Pay]
en: Reload with
el: Προσθήκη με

[ctx: Apple Pay]
en: Rent with
el: Ενοικίαση με

[ctx: Apple Pay]
en: Set up
el: Ρύθμιση

[ctx: Apple Pay]
en: Support with
el: Υποστήριξη με

[ctx: Apple Pay]
en: Tip with
el: Φιλοδώρημα με

[ctx: Apple Pay]
en: Top Up with
el: Αναπλήρωση με

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Check button style here
el: Ελέγξτε το στυλ κουμπιού εδώ

en: Black
el: Μαύρο

en: White
el: Λευκό

en: White with outline
el: Λευκό με περίγραμμα

en: Button height
el: Ύψος κουμπιού

en: Apple requests the button size match your cart/checkout button and be 30 to 64 pixels tall. The width is set automatically.
el: Η Apple ζητά το μέγεθος του κουμπιού να ταιριάζει με το κουμπί καλαθιού αγορών/ολοκλήρωσης αγοράς και να έχει ύψος 30 έως 64 pixel. Το πλάτος ρυθμίζεται αυτόματα.

en: Check button size here
el: Ελέγξτε το μέγεθος του κουμπιού εδώ

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές με κάρτα και κάντε την ολοκλήρωση αγορών ταχύτερη για όσους πελάτες διαθέτουν Google Pay™ σε υποστηριζόμενες συσκευές. Πληρώστε τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου, 2,3&#37; + 30&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές με κάρτα και κάντε την ολοκλήρωση αγορών ταχύτερη για όσους πελάτες διαθέτουν Google Pay™ σε υποστηριζόμενες συσκευές. Πληρώστε τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου, 2,7&#37; + 0&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

en: Google Pay Settings
el: Ρυθμίσεις Google Pay

note: translators: Placeholders: %1$s - open <a> HTML link tag, %2$s - close </a> HTML link tag
en: Google Pay shows on %1$ssupported browsers%2$s.
el: Το Google Pay εμφανίζεται σε %1$sυποστηριζόμενα προγράμματα περιήγησης%2$s.

en: Pages to enable Google Pay on
el: Σελίδες στις οποίες θα ενεργοποιηθεί το Google Pay

[ctx: Google Pay]
en: Book with
el: Κράτηση με

[ctx: Google Pay]
en: Buy with
el: Αγορά με

[ctx: Google Pay]
en: Check out with
el: Ολοκλήρωση αγοράς με

[ctx: Google Pay]
en: Donate with
el: Δωρεά με

[ctx: Google Pay]
en: Order with
el: Παραγγελία με

[ctx: Google Pay]
en: Pay with
el: Πληρωμή με

[ctx: Google Pay]
en: Plain (logo only)
el: Απλό (μόνο λογότυπο)

en: Google requests the button size match your cart/checkout button and be 40 to 100 pixels tall.
el: Η Google ζητά το μέγεθος του κουμπιού να ταιριάζει με το κουμπί καλαθιού αγορών/ολοκλήρωσης αγοράς και να έχει ύψος 40 έως 100 pixel.

en: Credit/Debit Card
el: Πιστωτική/χρεωστική κάρτα

en: Securely accept credit/debit cards in your checkout.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες στην ολοκλήρωση παραγγελίας.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια τις πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες στην ολοκλήρωση αγορών και κρατήστε περισσότερα από τα χρήματά σας με τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου—μόνο 2,3&#37; + 30&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. Πληρωθείτε γρήγορα με καταθέσεις από την επόμενη κιόλας ημέρα. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια τις πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες στην ολοκλήρωση αγορών και κρατήστε περισσότερα από τα χρήματά σας με τις χαμηλότερες χρεώσεις του κλάδου—μόνο 2,7&#37; + 0&#162; ανά ηλεκτρονική συναλλαγή. Πληρωθείτε γρήγορα με καταθέσεις από την επόμενη κιόλας ημέρα. %1$sΙσχύουν οι Όροι του GoDaddy Payments%2$s.

en: Business Name:
el: Επωνυμία εταιρείας:

en: Switch account
el: Αλλαγή λογαριασμού

en: Account Details
el: Λεπτομέρειες λογαριασμού

en: Manage your account settings in the %1$spayments dashboard%2$s
el: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας στον %1$sπίνακα εργασιών πληρωμών%2$s

en: Manage your GoDaddy Payments account settings in the %1$sPayments Hub%2$s
el: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας GoDaddy Payments στο %1$sΚέντρο πληρωμών%2$s

en: Checkout Settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης αγοράς

en: Title in Checkout
el: Τίτλος στην Ολοκλήρωση αγορών

en: Description in Checkout
el: Περιγραφή στην Ολοκλήρωση αγορών

en: Transaction Type
el: Τύπος συναλλαγής

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
el: Επιλέξτε πώς θα πρέπει να γίνεται η επεξεργασία των συναλλαγών. Η χρέωση υποβάλλει όλες τις συναλλαγές για διακανονισμό, η εξουσιοδότηση απλώς εξουσιοδοτεί το σύνολο της παραγγελίας για πραγματοποίηση χρέωσης αργότερα.

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
el: Χρέωση

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

en: Charge Virtual-Only Orders
el: Χρέωση αποκλειστικά εικονικών παραγγελιών

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
el: Αν η παραγγελία περιέχει αποκλειστικά εικονικά είδη, ενεργοποιήστε το για άμεση χρέωση και όχι εξουσιοδότηση της συναλλαγής.

en: Capture Paid Orders
el: Πραγματοποίηση χρέωσης πληρωμένων παραγγελιών

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
el: Αυτόματη πραγματοποίηση χρέωση παραγγελιών όταν αλλάζουν σε %s.

en: a paid status
el: πληρωμένη κατάσταση

en: Accepted Card Logos
el: Λογότυπα καρτών που γίνονται δεκτά

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
el: Αυτά είναι τα λογότυπα καρτών που εμφανίζονται στους πελάτες ως αποδεκτά κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> tag, %2$s - </strong> tag
en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept.
el: Αυτή η ρύθμιση %1$sδεν%2$s αλλάζει τους τύπους καρτών που θα δέχεται η πύλη.

en: Saved Cards
el: Αποθηκευμένες κάρτες

en: Enable customers to securely save their payment cards to their account for future checkout.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να αποθηκεύσουν με ασφάλεια τις κάρτες πληρωμής τους στον λογαριασμό τους για μελλοντική ολοκλήρωση αγοράς.

en: Detailed Decline Messages
el: Λεπτομερή μηνύματα απόρριψης

en: Enable detailed decline messages for customers during checkout rather than a generic decline message.
el: Ενεργοποιήστε τα λεπτομερή μηνύματα απόρριψης για τους πελάτες κατά την ολοκλήρωση της αγοράς αντί για ένα γενικό μήνυμα απόρριψης.

en: Debug Mode
el: Λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων

en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the debug log
el: Εμφάνιση λεπτομερών μηνυμάτων σφάλματος και αιτημάτων/απαντήσεων API στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς ή/και αποθήκευσή τους στο αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων

en: Off
el: Ανενεργό

en: Show on Checkout Page
el: Εμφάνιση στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς

en: Save to Log
el: Αποθήκευση στο αρχείο καταγραφής

en: Both
el: Και τα δύο

en: Pay securely with your credit/debit card.
el: Πληρώστε με ασφάλεια με την πιστωτική/χρεωστική σας κάρτα.

en: Pre-Order release payment failed: %s
el: Η πληρωμή απελευθέρωσης πριν από την παραγγελία απέτυχε: %s

en: Currently unavailable
el: Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο

note: translators: Placeholders: %1$s & %3$s - <a> tag, %2$s & %4$s - </a> tag
en: Securely accept online payments via credit/debit card, wallets, bank redirects, and other methods enabled in your Stripe account. %1$sView Stripe pricing%2$s for your business' location and payment methods. %3$sStripe terms apply%4$s.
el: Αποδεχτείτε με ασφάλεια online πληρωμές μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, πορτοφολιών, ανακατευθύνσεων σε τράπεζες και άλλων μεθόδων που είναι ενεργοποιημένες στον λογαριασμό σας Stripe. %1$sΔείτε την τιμολόγηση Stripe%2$s για την τοποθεσία και τις μεθόδους πληρωμής της επιχείρησής σας. %3$sΙσχύουν όροι της Stripe%4$s.

en: You are about to disconnect your Stripe account. Your store will not be able to process transactions using Stripe until you connect an account again.
el: Πρόκειται να αποσυνδέσετε τον λογαριασμό σας Stripe. Το κατάστημά σας δεν θα μπορεί να επεξεργαστεί συναλλαγές με το Stripe μέχρι να συνδέσετε ξανά έναν λογαριασμό.

en: General
el: Γενικά

en: Disconnect Stripe Account
el: Αποσύνδεση λογαριασμού Stripe

en: Connecting to Stripe...
el: Γίνεται σύνδεση με το Stripe.

en: This operation can take up to a few seconds. Please reload this page to check the current status.
el: Αυτή η εργασία μπορεί να διαρκέσει μέχρι και λίγα δευτερόλεπτα. Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της σελίδας για να ελέγξετε την τρέχουσα κατάσταση.

en: Connect Stripe Account
el: Σύνδεση λογαριασμού Stripe

en: BECS direct debit
el: Απευθείας χρέωση BECS

en: Credit / Debit
el: Πιστωτική / χρεωστική κάρτα

en: Order Instructions:
el: Οδηγίες παραγγελίας:

en: Local delivery
el: Τοπική παράδοση

en: Allow customers to select local delivery service. Taxes will be applied using customer's shipping address.
el: Δώστε στους πελάτες τη δυνατότητα να επιλέξουν την υπηρεσία τοπικής παράδοσης. Οι φόροι θα εφαρμοστούν χρησιμοποιώντας τη διεύθυνση αποστολής του πελάτη.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
el: Καταχωρήστε ένα κόστος (χωρίς φόρο) ή ένα ποσό, π.χ. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
el: Χρησιμοποιήστε <code>[qty]</code> για τον αριθμό ειδών, <br/><code>[cost]</code> για το συνολικό κόστος των ειδών και <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> για χρεώσεις βάσει ποσοστού.

en: Checkout Title
el: Τίτλος ολοκλήρωσης αγοράς

en: This controls the title which the user sees during checkout.
el: Ελέγχει τον τίτλο που βλέπει ο χρήστης κατά την ολοκλήρωση αγοράς.

en: Tax status
el: Κατάσταση φόρου

en: Taxable
el: Φορολογητέο

[ctx: Tax status]
en: None
el: Κανένα

en: Cost
el: Κόστος

en: Minimum order amount total when available
el: Ελάχιστο συνολικό ύψος παραγγελίας όταν είναι διαθέσιμο

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to in order to select the shipping method.
el: Το ποσό σε σύγκριση με το οποίο το ύψος της παραγγελίας ενός πελάτη πρέπει να είναι μεγαλύτερο από ή ίσο με για να επιλέξετε τον τρόπο αποστολής.

en: Minimum order total when free
el: Ελάχιστο σύνολο παραγγελίας όταν είναι δωρεάν

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to for the shipping method to be free.
el: Το ποσό σε σύγκριση με το οποίο το ύψος της παραγγελίας ενός πελάτη πρέπει να είναι μεγαλύτερο από ή ίσο με για να είναι δωρεάν η μέθοδος αποστολής.

en: This description will be displayed underneath the Local Delivery shipping method name in the Cart and Checkout pages.
el: Αυτή η περιγραφή θα εμφανίζεται κάτω από το όνομα της μεθόδου αποστολής τοπικής παράδοσης στις σελίδες Καλάθι και Ταμείο.

en: Delivery instructions
el: Οδηγίες παράδοσης

en: Message that the customer will see on the order received page and the processing order email after checkout.
el: Το μήνυμα που θα βλέπει ο πελάτης στη σελίδα παραλαβής της παραγγελίας και στο email επεξεργασίας της παραγγελίας μετά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Shipping method description that the customer will see during checkout.
el: Περιγραφή μεθόδου αποστολής που θα δει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Pickup instructions
el: Οδηγίες παραλαβής

en: Message that the customer will see on the order received page as well as in the processing order and ready for pickup emails.
el: Μήνυμα που θα δει ο πελάτης στη σελίδα Η παραγγελία παραλήφθηκε και στα email Παραγγελία σε επεξεργασία και Έτοιμη για παραλαβή.

en: Pickup Instructions
el: Οδηγίες παραλαβής

en: Carrier
el: Μεταφορέας

en: Tracking number
el: Αριθμός παρακολούθησης

en: Items
el: Στοιχεία

en: Warning! Plain Permalinks Detected
el: Προειδοποίηση! Εντοπίστηκαν απλοί μόνιμοι σύνδεσμοι

en: You attempted to install a blocked plugin.
el: Προσπαθήσατε να εγκαταστήσετε μια αποκλεισμένη προσθήκη.

en: One or more blocked plugins have been removed.
el: Μία ή περισσότερες αποκλεισμένες προσθήκες καταργήθηκαν.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> tag, %2$s - Closing </a> tag
en: GoDaddy disallows a small list of plugins that can cause performance and other issues on your store. If you attempt to install them, we'll remove them for you. You can check out %1$sthe entire plugin blocklist here%2$s.
el: Η GoDaddy δεν επιτρέπει μια μικρή λίστα με προσθήκες που μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα απόδοσης και άλλα προβλήματα στο κατάστημά σας. Αν επιχειρήσετε να τα εγκαταστήσετε, θα τα καταργήσουμε για λογαριασμό σας. Μπορείτε να ελέγξετε %1$sολόκληρη τη λίστα αποκλεισμένων προσθηκών εδώ%2$s.

en: Shipments
el: Αποστολές

note: translators: Placeholder: %s - tracking URL
en: Tracking URL: %s
el: URL παρακολούθησης: %s

en: Your order is ready for pickup.
el: Η παραγγελία σας είναι έτοιμη για παραλαβή.
