MWC Core 2.0.0 - en to fi translation catalogue (776 entries)

en: Cost of goods
fi: Tavaroiden kustannukset

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Track profit and cost of goods for your store. Generate profit reports by date, product, category, and more. This feature replaces the %1$sCost of Goods%2$s plugin.
fi: Seuraa myymäläsi tuottoa ja tavaroiden kustannuksia. Luo tulosraportteja päivämäärän, tuotteen, luokan ja muiden tekijöiden mukaan. Tämä ominaisuus korvaa %1$sCost of Goods%2$s -laajennuksen.

en: Ecommerce emails
fi: Sähköistä kaupankäyntiä koskevat sähköpostiviestit

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. This feature replaces the %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s plugin.
fi: Räätälöi sähköpostisi vastaamaan brändiäsi ja kasvata asiakasuskollisuutta. Tämä ominaisuus korvaa %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s -laajennuksen.

en: Google analytics
fi: Google Analytics

note: translators: Placeholders: %1$s and %3$s - <a> tag for the plugin link, %2$s and %4$s - </a> tag
en: Track advanced eCommerce events and more with Google Analytics. This feature replaces the %1$sGoogle Analytics%2$s and %3$sGoogle Analytics Pro%4$s plugins.
fi: Seuraa verkkokaupan tapahtumia yksityiskohtaisesti ja hyödynnä’ monia muita Google Analytics -toimintoja. Tämä ominaisuus korvaa %1$sGoogle Analytics%2$s- ja %3$sGoogle Analytics Pro%4$s -laajennukset.

en: Sequential order numbers
fi: Peräkkäiset tilausnumerot

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Format order numbers, change your starting number, and differentiate free orders. This feature replaces the %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s plugin.
fi: Muotoile tilausnumeroita, muuta aloitusnumeroasi ja erottele ilmaiset​tilaukset. Tämä ominaisuus korvaa %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s -laajennuksen.

en: Shipment tracking
fi: Lähetyksen seuranta

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share shipment tracking information with your customers. Open one of your Processing orders to get started. This feature replaces the %1$sShipment Tracking%2$s plugin.
fi: Jaa lähetysten seurantatiedot asiakkaillesi. Aloita avaamalla jokin käsiteltävänä olevista tilauksistasi. Tämä ominaisuus korvaa %1$sShipment Tracking%2$s -laajennuksen.

en: Discount links
fi: Alennuslinkit

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share discount links with your customers and add coupons from ads, email campaigns, or social links. Create or edit a coupon to get started. This feature replaces the %1$sURL Coupons%2$s plugin.
fi: Tarjoa alennuslinkkejä asiakkaillesi ja lisää kuponkeja mainoksista, sähköpostikampanjoista tai sosiaalisen median linkeistä. Aloita luomalla kuponki tai muokkaamalla sitä. Tämä ominaisuus korvaa %1$sURL Coupons%2$s -laajennuksen.

en: Gift certificates
fi: Lahjakortit

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Create custom gift certificates that your customers can purchase and send to their friends and family. This feature replaces the %1$sPDF Product Vouchers%2$s plugin.
fi: Luo mukautettuja lahjakortteja, joita asiakkaasi voivat ostaa ja lähettää ystävilleen ja perheelleen. Tämä ominaisuus korvaa %1$sPDF Product Vouchers%2$s -laajennuksen.

en: Abandoned checkout reminders
fi: Muistutukset hylätyistä ostoskoreista

en: Automatically track cart activity and send an email reminder to recover lost revenue.
fi: Seuraa ostoskorin tapahtumia automaattisesti ja lähetä asiakkaalle sähköpostimuistutus, jotta vältät tulojen menettämisen.

en: Accept credit card payments using Stripe.
fi: Hyväksy luottokorttimaksuja Stripen avulla.

en: Marketplaces
fi: Kauppapaikat

en: Sell to millions of customers from one place. Offer your products everywhere, from Amazon to Instagram, all from your own online store.
fi: Myy tuotteita miljoonille asiakkaille yhdestä paikasta. Tarjoa tuotteitasi koko Internetin laajuisesti, Amazonista Instagramiin – kaikki omasta verkkokaupastasi.

en: Take order fulfillment to the next level! Get live shipping rates from your favourite providers, print labels in one click, and automate shipment tracking and customer email notifications.
fi: Siirrä tilausten täyttäminen uudelle tasolle! Hanki reaaliaikaiset toimitushinnat suosikkipalveluntarjoajiltasi, tulosta tarrat yhdellä klikkauksella ja automatisoi lähetysten seuranta sekä asiakkaille lähetettävät sähköposti-ilmoitukset.

en: The reseller private label ID (1 means GoDaddy, so not a reseller).
fi: Jälleenmyyjän yksityisen selitteen tunnus (1 tarkoittaa GoDaddyä, joten kyseessä ei ole jälleenmyyjä).

en: Whether the account can manually switch between extension versions.
fi: Voidaanko tili siirtää manuaalisesti laajennusversiosta toiseen.

en: Whether or not the site is sold by a reseller.
fi: Onko sivusto jälleenmyyjän myymä vai ei.

en: The product plan the given account or site has purchased
fi: Tuotesopimus, jonka tietty tili tai sivusto on ostanut

en: The hosting platform the given account or site is running on
fi: Palvelualusta, jossa tili tai sivusto toimii

en: The ID of the customer
fi: Asiakkaan tunniste

en: The ID of the Federation Partner
fi: Yhteistyökumppanin tunnus

en: A list of businesses.
fi: Luettelo yrityksistä.

en: The unique identifier for the business.
fi: Yrityksen yksilöllinen tunniste.

en: The legal name of the business.
fi: Yrityksen laillinen nimi.

en: A list of stores associated with the business.
fi: Yritykseen liittyvien kauppojen luettelo.

en: The display name of the store.
fi: Kaupan näyttönimi.

en: The unique identifier for the store.
fi: Kaupan yksilöllinen tunniste.

en: The access token string as issued by the authorization server.
fi: Valtuutuspalvelimen myöntämä käyttöoikeustunnus.

en: Number of seconds to expiration of the access token.
fi: Sekunteja ennen käyttöoikeustunnuksen vanhenemista.

en: The scope the token granted.
fi: Tunnuksen sallima käyttöoikeus.

en: Access Token ID.
fi: Käyttöoikeustunnus.

en: The type of token this is.
fi: Tämän tunnuksen tyyppi.

en: The care agent account on this site has been misconfigured. Please log in again to fix this issue.
fi: Tämän sivuston asiakaspalveluedustajan tili on määritetty väärin. Kirjaudu sisään uudelleen tämän ongelman korjaamiseksi.

en: Something went wrong when creating the user account.
fi: Jokin meni vikaan käyttäjätilin luomisen yhteydessä.

note: translators: Placeholder: %s account username
en: User %s could not be logged in.
fi: Käyttäjää ei voitu kirjata sisään: %s.

en: You cannot delete the main administrator account.
fi: Et voi poistaa pääasiallisen järjestelmänvalvojan tiliä.

en: Delete
fi: Poista

en: Other
fi: Muu

en: Automatically track cart activity and recover lost revenue with a dedicated email campaign.
fi: Seuraa ostoskorin tapahtumia automaattisesti ja lähetä asiakkaalle sähköpostimuistutuksia tulojen mahdollisen menettämisen välttämiseksi.

en: Unknown error.
fi: Tuntematon virhe

en: Unable to retrieve the email sender data.
fi: Sähköpostin lähettäjän tietojen noutaminen epäonnistui.

[ctx: Subject of greeting when name is not known (this can be translated to empty string for languages where "Hi there!" cannot be rendered as in English and it will result in just "Hi!")]
en: there
fi: sinä siellä

en: Did you forget something?
fi: Unohditko jotakin?

en: Content
fi: Sisältö

en: Hey there! You left your shopping cart without completing your purchase just a bit ago. It's not too late to complete your purchase! All of the products are still waiting for you.
fi: Hei! Poistuit hetki sitten ostoskoristasi suorittamatta ostosta loppuun. Ei ole liian myöhäistä tehdä ostoksiasi loppuun! Kaikki valitsemasi tuotteet odottavat sinua yhä.

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Complete your purchase
fi: Tee ostoksesi loppuun

en: Trouble checking out? We're here to help. Please reply to this email if you have any questions or need our assistance.
fi: Ongelmia kassatoiminnossa? Autamme sinua mielellämme. Vastaa tähän sähköpostiviestiin, jos sinulla on kysyttävää tai kaipaat apuamme.

en: Cart Recovery
fi: Ostoskorin palautus

en: Send a reminder email to customers that left products in their cart but didn't complete the checkout.
fi: Lähetä sähköpostimuistutus asiakkaille, jotka jättivät tuotteita ostoskoriinsa suorittamatta ostosta loppuun.

en: Hey {{customer_first_name}}, did you forget something?
fi: Hei {{customer_first_name}}, unohditko ehkä jotakin?

en: Hey {{customer_first_name}}!
fi: Hei {{customer_first_name}}!

en: Your shopping cart has been reserved and is still waiting for you! In your cart, you left the following products:
fi: Ostoskorisi on varattu sinulle, ja se ja odottaa sinua edelleen! Jätit seuraavat tuotteet ostoskoriisi:

en: It's not too late to complete this purchase -- these products are still waiting for you!
fi: Vielä ei ole liian myöhäistä tehdä tämä ostos loppuun – nämä tuotteet odottavat sinua edelleen!

en: Your shopping cart was reserved a few days ago and it will expire soon. In your cart, you left the following products:
fi: Ostoskorisi varattiin sinulle muutama päivä sitten, ja se vanhenee pian. Jätit seuraavat tuotteet ostoskoriisi:

en: Ready to complete this purchase before your cart expires? Click the above button to purchase these items.
fi: Oletko valmis suorittamaan tämän ostoksen loppuun ennen kuin ostoskorisi vanhenee? Osta nämä tuotteet napsauttamalla yllä olevaa painiketta.

en: Your email and cart will be saved so we can send you an email reminder about this order.
fi: Sähköpostisi ja ostoskorisi tallennetaan, jotta voimme lähettää sinulle sähköpostimuistutuksen tästä tilauksesta.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
fi: Yritit muokata kohdetta, jota ei ole olemassa. Ehkä se on poistettu?

en: Product not found.
fi: Tuotetta ei löytynyt.

en: Product categories must be deleted in Commerce Home
fi: Tuoteluokat on poistettava Commerce-pääosiossa

en: Delete product category
fi: Poista tuoteluokka

note: translators: External link icon
en: Delete %s
fi: Poista %s

en: The "Any" attribute cannot be used for variable products synced with your GoDaddy Commerce product catalog. Please specify the attribute value for each variation, then save your changes.
fi: Attribuuttia "mikä tahansa" ei voi käyttää muuttuville tuotteille, jotka on synkronoitu GoDaddy Commerce -tuoteluettelosi kanssa. Määritä kunkin muunnelman attribuutin arvo ja tallenna sitten tekemäsi muutokset.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag
en: Required for storing Product data in Commerce Home. Stock management can be enabled or disabled per product. Learn more about %1$sproduct inventory settings%2$s.
fi: Vaaditaan tuotetietojen tallentamiseksi Commerce-keskukseen Varaston hallinta voidaan ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä tuotekohtaisesti. Lue lisää %1$stuotteiden varastoasetuksista%2$s.

en: Inventory amounts displayed on the frontend reflect total available for purchase and exclude reserved stock.
fi: Julkisessa näkymässä esitetyt varastomäärät vastaavat ostettavissa olevaa kokonaismäärää; ne eivät sisällä jo varattuja tuotteita.

note: translators: Placeholders: %1$s - a product name, %2$s - a product SKU, %3$s - an API error message
en: An error occurred while reserving stock for %1$s (%2$s). %3$s
fi: Virhe varattaessa varastoa tuotteelle: %1$s (%2$s). %3$s

en: Available Pickup Locations
fi: Käytettävissä olevat noutosijainnit

en: Select the location(s) that should be available for local pickup.
fi: Valitse sijainnit, joiden pitäisi olla käytettävissä paikallista noutoa varten.

en: Pickup location
fi: Noutosijainti

en: No pickup locations available
fi: Noutosijainteja ei ole käytettävissä

en: Please choose another shipping method, or contact the store for a pickup location.
fi: Valitse jokin toinen toimitustapa tai ota yhteyttä myymälään saadaksesi noutosijainnin tiedot.

en: Pickup Location Information
fi: Noutosijainnin tiedot

en: Missing or invalid store ID
fi: Puuttuva tai virheellinen myymälän tunnus

en: This token is expired
fi: Tämä tunnus on vanhentunut

en: Cannot generate a preview for an email notification that is not editable.
fi: Esikatselua ei voida luoda sähköposti-ilmoitukselle, joka ei ole muokattavissa.

en: The settings parameter is required.
fi: Asetusparametri on pakollinen.

en: Cannot send a test email for an email notification that is not editable.
fi: Testisähköpostiviestiä ei voida lähettää sähköposti-ilmoitukselle, joka ei ole muokattavissa.

en: The site has email template overrides and hasn't enabled the Email Notifications feature.
fi: Sivusto sisältää sähköpostimallien ohituksia, eikä sähköposti-ilmoituksia ole otettu käyttöön.

en: Unique email notification ID.
fi: Yksilöllisen sähköposti-ilmoituksen tunnus.

en: Unique email notification name (matches the ID).
fi: Yksilöllisen sähköposti-ilmoituksen nimi (vastaa tunnusta).

en: Email notification label.
fi: Sähköposti-ilmoituksen selite.

en: Email notification description.
fi: Sähköposti-ilmoituksen kuvaus.

en: ID of the template used by this email notification.
fi: Tämän sähköposti-ilmoituksen käyttämän mallipohjan tunnus.

en: A list of categories that the email notification belongs to.
fi: Luettelo luokista, joihin sähköposti-ilmoitus kuuluu.

en: Email notification status
fi: Sähköposti-ilmoituksen tila.

en: Whether the email notification can only be sent manually.
fi: Voidaanko sähköposti-ilmoitus lähettää vain manuaalisesti.

en: Whether the email notification will be sent to administrators.
fi: Lähetetäänkö sähköposti-ilmoitus ylläpitäjille.

en: A list of placeholders that are available for the email notification.
fi: Luettelo paikanvarauksista, jotka ovat käytettävissä sähköposti-ilmoitukselle.

en: URL for the WooCommerce email settings screen for the email notification
fi: WooCommerce-sähköpostiasetusnäytön URL-osoite sähköposti-ilmoitusta varten

en: Unique email notification category ID.
fi: Yksilöllisen sähköposti-ilmoituksen luokan tunnus.

en: Email notification category name.
fi: Sähköposti-ilmoituksen luokan nimi.

en: A non-empty settings or subgroups parameter must be provided.
fi: Ei-tyhjä asetusten tai alaryhmien parametri on annettava.

en: Unique email template ID.
fi: Yksilöllisen sähköpostimallipohjan tunnus.

en: Unique email template name (matches the ID).
fi: Yksilöllisen sähköpostimallipohjan nimi (vastaa tunnusta).

en: Email template label.
fi: Sähköpostin mallipohjan selite.

en: List of email content placeholders.
fi: Luettelo sähköpostisisällön paikanvarauksista.

en: Email template preview.
fi: Sähköpostin mallipohjan esikatselu.

en: Unique email template setting name.
fi: Yksilöllisen sähköpostimallipohjan asetuksen nimi.

en: Email template setting label.
fi: Sähköpostimallipohjan asetuksen selite.

en: Email template settings subgroups.
fi: Sähköpostimallipohjan asetusten alaryhmät.

en: Root settings for an email template.
fi: Sähköpostimallipohjan juuriasetus.

en: This email address belongs to another store. Please enter a different email address. If you already own this address, please reach out via %1$sGet Help%2$s.
fi: Tämä sähköpostiosoite kuuluu toiselle myymälälle. Anna jokin muu sähköpostiosoite. Jos olet jo tämän osoitteen omistaja, ota meihin yhteyttä %1$sPyydä ohjeita%2$sosion kautta.

en: Sender unique ID.
fi: Lähettäjän yksilöllinen tunnus.

en: Sender email address.
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite.

en: The date and time when the sender was verified in our system.
fi: Päivämäärä ja kellonaika, jolloin lähettäjä vahvistettiin järjestelmässämme.

en: How the sender was verified.
fi: Miten lähettäjä vahvistettiin.

en: Sender status.
fi: Lähettäjän tila.

en: Unique email notification setting ID.
fi: Yksilöllisen sähköposti-ilmoituksen asetuksen tunnus.

en: Unique email notification setting name (matches the ID).
fi: Yksilöllisen sähköposti-ilmoituksen asetuksen nimi (vastaa tunnusta).

en: Email notification setting label.
fi: Sähköposti-ilmoituksen asetuksen selite.

en: Email notification setting description.
fi: Sähköposti-ilmoituksen asetuksen kuvaus.

en: A list of available options for the email notification setting values.
fi: Luettelo käytettävissä olevista vaihtoehdoista sähköposti-ilmoitusten asetusarvoille.

en: Email notification setting default value.
fi: Sähköposti-ilmoituksen asetuksen oletusarvo.

en: Email notification setting value.
fi: Sähköposti-ilmoituksen asetuksen arvo.

en: Whether the email notification setting can have multiple values.
fi: Voiko sähköposti-ilmoitusten asetuksella olla useita arvoja.

en: Whether the email notification setting is required.
fi: Onko sähköposti-ilmoitusten asetus pakollinen.

en: Email notifications setting group, if applicable.
fi: Sähköposti-ilmoitusten asetusryhmä, jos sovellettavissa.

en: Email notifications setting control details.
fi: Sähköposti-ilmoitusten asetuksen hallinnan tiedot.

en: Email notifications setting control type.
fi: Sähköposti-ilmoitusten asetuksen hallinnan tyyppi.

en: A list of available options for the email notification setting control.
fi: Luettelo käytettävissä olevista vaihtoehdoista sähköposti-ilmoitusten hallinnalle.

en: Optional input placeholder for the email notification setting control.
fi: Valinnainen syötteen paikanvaraus sähköposti-ilmoitusten asetusten hallintaan.

en: Could not match an email notification ID to a "%s" WooCommerce email ID.
fi: Sähköposti-ilmoituksen tunnusta ei voitu yhdistää WooCommerce-sähköpostitunnukseen "%s".

en: Could not match a WooCommerce email ID to a "%s" email notification ID.
fi: WooCommerce-sähköpostitunnusta ei voitu yhdistää sähköposti-ilmoituksen tunnukseen "%s".

en: Could not find source WooCommerce email with ID "%s".
fi: WooCommerce-sähköpostia tällä tunnuksella ei löytynyt: "%s".

en: No content template file found for the ID %s.
fi: Sisällön mallipohjatiedostoa ei löytynyt tunnukselle %s.

en: No email notification found with the ID %s.
fi: Ei sähköposti-ilmoitusta tunnuksella %s.

en: The class for %s must implement the EmailNotificationContract interface
fi: Tämän kohteen luokan on käytettävä EmailNotificationContract-käyttöliittymää: %s

en: The email notification with ID %s is not available on this site
fi: Sähköposti-ilmoitus, jonka tunnus on %s, ei ole käytettävissä tämän sivuston kohdalla.

en: No email notification template found with the ID %s.
fi: Sähköpostimallipohjia tunnuksella %s ei löytynyt.

en: The class for %s must implement the EmailTemplateContract interface
fi: Tämän kohteen luokan on käytettävä EmailTemplateContract -käyttöliittymää: %s

en: No template file found with the ID %s.
fi: Sisältötiedostoa, jonka tunnus on %s, ei löytynyt.

en: Invalid template for the option name "%s": it should contain a {{setting_id}} placeholder.
fi: Virheellinen vaihtoehdon malli "%s": sen tulisi sisältää {{setting_id}}-paikanvaraus.

en: No settings found with the ID %s.
fi: Asetuksia tunnuksella %s ei löytynyt.

en: The class name for %s must implement ConfigurableContract
fi: Luokan nimen kohteelle %s on toteutettava ConfigurableContract

en: No WooCommerce email found for "%s"
fi: Ei WooCommerce-sähköpostia: “%s”

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Extensions
fi: Tunnisteet

en: Customer
fi: Asiakas

en: Order
fi: Tilaus

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Emails
fi: Sähköpostiviestit

en: New
fi: Uutta

en: Cancelled order
fi: Peruutettu tilaus

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked cancelled (if it was previously processing or on-hold).
fi: Lähetetään valituille vastaanottajille, kun tilaus on merkitty peruutetuksi (jos se oli aiemmin käsiteltävänä tai pidossa).

en: [{{site_title}}]: Order #{{order_number}} has been cancelled
fi: [{{site_title}}]: Tilaus nro{{order_number}} on peruutettu

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Customer full name.
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
fi: Ilmoitus: tilaus %1$s asiakkaalle %2$s on peruutettu

en: Completed order
fi: Tilaus valmis

en: Sent to customers when their order is marked completed and usually indicates that the order has been shipped.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun hänen tilauksensa on merkitty valmiiksi. Tämä merkitsee yleensä, että tilaus on myös lähetetty.

en: We have finished processing your order.
fi: Tilauksesi käsittely on suoritettu loppuun.

en: Your {{site_title}} order is now complete
fi: {{site_title}}: tilauksesi on nyt suoritettu valmiiksi

en: Customer invoice / order details
fi: Asiakkaan laskun/tilauksen tiedot

en: Emails containing order information and payment links sent manually.
fi: Tilaustietoja ja maksulinkkejä sisältävät sähköpostiviestit lähetetään manuaalisesti.

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
fi: Tilaus on luotu sinulle %1$s-sivustossa. Laskusi on alla. Se sisältää linkin maksun suorittamista varten: %2$s

en: Pay for this order
fi: Maksa tästä tilauksesta

note: translators: %s Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
fi: Tässä ovat tiedot %s tekemällesi tilaukselle:

en: Invoice for order #{{order_number}} on {{site_title}}
fi: Lasku tilauksesta {{order_number}} – {{site_title}}

en: Customer note
fi: Huomautus asiakkaalle

en: Sent to customer when you add a note to an order.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun lisäät tilaukseen huomautuksen.

en: The following note has been added to your order:
fi: Seuraava huomautus on lisätty tilaukseesi:

en: As a reminder, here are your order details:
fi: Tässä ovat muistutuksena tilauksesi tiedot:

en: Note added to your {{site_title}} order from {{order_date}}
fi: Huomautus lisätty {{site_title}}-tilaukseesi (tilauksen pvm {{order_date}})

en: Heading
fi: Otsikko

en: Additional content
fi: Lisäsisältö

[ctx: name of the default email notification template]
en: Default
fi: Oletus

en: Container
fi: Säilö

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Email width
fi: Sähköpostin leveys

en: Default
fi: Oletus

en: Full
fi: Kattava

en: Header
fi: Otsake

en: Header image
fi: Otsakekuva

en: Text
fi: Teksti

en: Body
fi: Leipäteksti

en: Body background color
fi: Rungon taustaväri

en: Link color
fi: Linkkien väri

en: Headings
fi: Otsakkeet

en: H1 font size
fi: H1-fonttikoko

en: H2 font size
fi: H2-fonttikoko

en: H3 font size
fi: H3-fonttikoko

en: Button
fi: Painike

en: Label color
fi: Selitteen väri

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Footer text
fi: Alatunnisteen teksti

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Font family
fi: Fonttiryhmä

en: Font size
fi: Fonttikoko

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Preview text
fi: Esikatseluteksti

note: translators: %1$s - opening a HTML tag, %2$s - closing a HTML tag
en: Preview text is shown after the subject line in some email inboxes. Maximum: 150 characters. %1$sLearn more%2$s
fi: Jotkin sähköpostiohjelmat näyttävät esikatselutekstin viestin aiherivin jälkeen. Maksimipituus: 150 merkkiä. %1$sLue lisää%2$s

en: Enter preview text
fi: Anna esikatseluteksti

en: Subject
fi: Aihe

en: Failed order
fi: Epäonnistunut tilaus

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked failed (if it was previously pending or on-hold).
fi: Lähetetään valituille vastaanottajille, kun tilaus on merkitty epäonnistuneeksi (jos se oli aiemmin kesken tai pidossa).

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
fi: Maksu tilaukselle %1$s asiakkaalta %2$s epäonnistui. Tilauksen tiedot:

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
fi: [{site_title}]: Tilaus #{order_number} epäonnistui

en: Item shipped
fi: Tuote lähetetty

en: Sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun hänen tilaukseensa on lisätty seurantatiedot yhtä tai useampaa tuoteta varten.

note: translators: Placeholder: %s - Customer first name translators: %s: Customer username translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
fi: Hei %s,

en: An item from your order has shipped!
fi: Tilaukseesi kuuluva tuote on lähetetty!

en: An item from {{site_title}} order #{{order_number}} has shipped!
fi: {{site_title}}: tilaus {{order_number}} on lähetetty!

en: New account
fi: Uusi tili

en: Sent to customers when they sign up via checkout or account pages.
fi: Lähetetään asiakkaille heidän rekisteröityessään palveluun kassalla tai tilisivuilla.

en: Your {{site_title}} account has been created!
fi: {{site_title}}-tilisi on luotu!

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
fi: Kiitos tilin luomisesta: %1$s. Käyttäjätunnuksesi on %2$s. Oman tiliosiosi kautta voit tarkastella tilauksia, vaihtaa salasanasi tehdä paljon muuta: %3$s

note: translators: %s: Auto generated password
en: Your password has been automatically generated: %s
fi: Salasanasi on luotu automaattisesti: %s

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: Sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
fi: Lähetetään valituille vastaanottajille uuden tilauksen saamisen yhteydessä.

note: translators: %1$s: Customer full name.
en: You’ve received the following order from %1$s:
fi: Olet saanut seuraavan tilauksen asiakkaalta: %1$s:

en: [{{site_title}}]: New order #{{order_number}}
fi: [{{site_title}}]: Uusi tilaus {{order_number}}

en: Order on-hold
fi: Tilaus pidossa

en: Sent to customer when an order is on hold.
fi: Lähetetään asiakkaalle hänen tilauksensa ollessa pidossa.

en: Your {{site_title}} order has been received!
fi: {{site_title}}: tilauksesi on vastaanotettu!

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of what you ordered:
fi: Kiitos tilauksestasi. Se on pidossa, kunnes olemme vahvistaneet maksun vastaanoton. Tässä on yhteenveto tekemästäsi tilauksesta:

en: Partially refunded order
fi: Osittain hyvitetty tilaus

en: Sent to customers when their order is partially refunded.
fi: Lähetetään asiakkaalle, jos hänen tilauksensa on hyvitetty osittain.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s: tilauksesi on hyvitetty osittain. Näet lisätietoja alla:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been partially refunded
fi: {{site_title}}: tilauksesi {{order_number}} on hyvitetty osittain.

en: Processing order
fi: Tilausta käsitellään

en: Sent to customer after a payment is made.
fi: Lähetetään asiakkaalle maksun suorittamisen jälkeen.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
fi: Halusimme vain vahvistaa, että olemme vastaanottaneet tilauksesi %s, ja sitä käsitellään parhaillaan:

en: Fully refunded order
fi: Kokonaan hyvitetty tilaus

en: Sent to customers when their order is fully refunded.
fi: Lähetetään asiakkaalle, jos hänen tilauksensa on hyvitetty kokonaan.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s: tilauksesi on hyvitetty. Näet lisätietoja alla:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been refunded
fi: {{site_title}}: tilauksesi {{order_number}} on hyvitetty.

en: Reset password
fi: Salasana vaihdettu

en: Sent to customers when they reset their passwords.
fi: Lähetetään asiakkaille heidän vaihtaessaan salasanansa.

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
fi: Joku on pyytänyt uutta salasanaa seuraavaa %s-tiliä varten:

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
fi: Käyttäjänimi: %s

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
fi: Jos et tehnyt tätä pyyntöä, jätä tämä sähköpostiviesti huomiotta. Jos haluat jatkaa:

en: Click here to reset your password
fi: Vaihda salasanasi napsauttamalla tätä

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender address
fi: Lähettäjän osoite

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Enter recipients (comma-separated) for this email
fi: Anna tämän sähköpostiviestin vastaanottajat (pilkuilla eroteltuina)

en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. Manage them from Marketing > Emails.
fi: Räätälöi sähköpostisi vastaamaan brändiäsi ja kasvata asiakasuskollisuutta. Hallitse niitä osiossa Markkinointi > Sähköpostit.

en: Manage emails
fi: Hallitse sähköpostiviestejä

en: Your hosting plan now offers editable WooCommerce emails, no plugin required!
fi: Verkkohotellipakettisi tarjoaa nyt muokattavat WooCommerce-sähköpostiviestit – ei vaadi plugin-laajennuksia!

en: Please use either your hosting plan's email editing feature or your 3rd-party email editor.
fi: Käytä joko verkkohotellipakettisi sisältämää sähköpostin muokkausominaisuutta tai kolmannen osapuolen sähköpostieditoria.

en: Edit emails
fi: Muokkaa sähköpostiviestejä

en: Contact support
fi: Ota yhteyttä asiakastukeen

en: A 3rd-party email editing plugin has been detected on your store.
fi: Kaupassasi on havaittu kolmannen osapuolen toimittama sähköpostin muokkauslaajennus.

note: translators: %1$s opening strong tag; %2$s closing strong tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag; %5$s opening anchor tag; %6$s closing anchor tag
en: %1$sNote:%2$s Your site is using a temporary domain that cannot be indexed by search engines. Change your primary domain via the %3$sWoo store management area%4$s. Learn more about %5$sconnecting a domain%6$s.
fi: %1$sHuomautus:%2$s Sivustosi käyttää väliaikaista verkkotunnusta, jota hakukoneet eivät voi indeksoida. Vaihda ensisijainen verkkotunnuksesi %3$sWoo-kauppojen hallintaosion%4$s kautta. Lue lisää %5$sverkkotunnusten yhdistämisestä%6$s.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag
en: Change your primary domain via the %1$sWoo store management area%2$s. Learn more about %3$sconnecting a domain%4$s.
fi: Vaihda ensisijainen verkkotunnuksesi %1$sWoo-kauppojen hallintaosion%2$s kautta. Lue lisää %3$sverkkotunnusten yhdistämisestä%4$s.

en: Link bank account
fi: Linkitä pankkitili

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Add your banking info to get your payouts deposited.
fi: Sinulla on rahaa odottamassa GoDaddy Payments -palvelussa! Lisää pankkitietosi, jotta saat rahasi talletettua.

en: GoDaddy Payments - Apple Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin Safari on supported devices%2$s.
fi: GoDaddy Payments – Apple Pay on otettu käyttöön valituilla sivuillasi, ja se näkyy %1$sSafari-selaimessa tuetuilla laitteilla%2$s.

en: Please select the pages where Apple Pay should show.
fi: Valitse sivut, joilla haluat Apple Pay -logon näkyvän.

en: There was a problem registering your site with Apple Pay. Please disable Apple Pay and try re-enabling, or %1$scontact support%2$s.
fi: Ongelma sivustosi rekisteröinnissä Apple Payn kanssa. Poista Apple Pay käytöstä ja kokeile sen ottamista uudelleen käyttöön, tai %1$sota yhteyttä asiakastukeen%2$s.

en: GoDaddy Payments successfully enabled!
fi: GoDaddy Payments on otettu onnistuneesti käyttöön!

en: GoDaddy Payments is now available to your customers at checkout.
fi: GoDaddy Payments on nyt asiakkaidesi käytettävissä kassatoiminnon yhteydessä.

en: GoDaddy Payments is now connected to your store!
fi: GoDaddy Payments on nyt yhdistetty kauppaasi!

en: Enable GoDaddy Payments
fi: Ota käyttöön GoDaddy Payments -maksut

en: Enable the payment method to add it to your checkout.
fi: Ota maksutapa käyttöön sen lisäämiseksi kassatoimintoosi.

en: Your GoDaddy Payments account has been closed.
fi: GoDaddy Payments -tilisi on suljettu.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please set up your account to resume processing payments.
fi: Maksutapa on poistettu käytöstä, joten se ei näy kassatoimintosi yhteydessä. Määritä tilisi, jotta voit jatkaa maksujen käsittelyä.

en: It looks like you didn't finish your GoDaddy Payments application.
fi: Näyttää siltä, että et viimeistellyt GoDaddy Payments -hakemustasi.

en: Resume
fi: Jatka

en: You're just a few minutes from processing payments.
fi: Olet vain muutaman minuutin päässä siitä, että voit käsitellä maksuja.

en: Your GoDaddy Payments account needs attention.
fi: GoDaddy Payments -tilisi tarvitsee huomiotasi.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for next steps.
fi: Maksutapa on poistettu käytöstä, joten se ei näy kassatoimintosi yhteydessä. Tarkista sähköpostisi seuraavia vaiheita varten.

en: Your GoDaddy Payments account has been terminated.
fi: GoDaddy Payments -tilisi on poistettu käytöstä.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for more information.
fi: Maksutapa on poistettu käytöstä, joten se ei näy kassatoimintosi yhteydessä. Tarkista sähköpostisi lisätietoja varten.

en: Complete verification
fi: Suorita vahvistus

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info to get your payouts deposited.
fi: Sinulla on rahaa odottamassa GoDaddy Payments -palvelussa! Sinun on vahvistettava henkilöllisyytesi ja lisättävä pankkitietosi, jotta saat rahasi talletettua.

en: You haven't completed the necessary steps to verify your identity with GoDaddy Payments. Until you do that, you won't be able to take any payments or deposit your funds.
fi: Et ole suorittanut tarvittavia vaiheita henkilöllisyytesi vahvistamiseksi GoDaddy Payments -palvelussa. Ennen kuin tämä on tehty, et voi vastaanottaa maksuja tai tallettaa varojasi.

en: You've still got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info as soon as you can to get your funds and keep taking payments.
fi: Sinulla on yhä rahaa odottamassa GoDaddy Payments -palvelussa! Vahvista henkilöllisyytesi ja lisää pankkitietosi mahdollisimman pian, jotta saat rahasi ja voit jatkaa maksujen vastaanottamista.

en: The deadline to complete your payouts setup is coming up! To keep transacting with GoDaddy Payments and to get your money, verify your identity and add banking info.
fi: Maksutoimintojen määrittämisen määräaika lähestyy! Vahvista henkilöllisyytesi ja lisää pankkitietosi, jotta voit jatkaa asiointia GoDaddy Payments -palvelun kanssa ja saada rahasi.

en: You're all set to take payments with GoDaddy Payments!
fi: Olet valmis aloittamaan maksun vastaanoton GoDaddy Payments -palvelun avulla!

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a>
en: To get your funds deposited to your bank account, verify your identity and add your banking info. %1$sSet up payouts%2$s
fi: Jotta saat varasi talletettua omalle pankkitilillesi, sinun on vahvistettava henkilöllisyytesi ja lisättävä pankkitietosi. %1$sMääritä maksut%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: The connected GoDaddy Payments account is %1$s %2$s (Not the business owner's account? %3$sSwitch account%4$s).
fi: Yhdistetty GoDaddy Payments -tili on %1$s %2$s (Eikö tämä ole yrityksen omistajan tili? %3$sVaihda tiliä%4$s).

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: GoDaddy Payments is now connected with the account %1$s %2$s. (Not right? %3$sSwitch account%4$s.)
fi: GoDaddy Payments on nyt yhdistetty tiliin %1$s %2$s. (Eikö tämä pidä paikkaansa? %3$sVaihda tiliä%4$s.)

en: Get Started
fi: Aloita

en: Provided by GoDaddy
fi: Palvelun tarjoaa GoDaddy

en: Sell online and in person with GoDaddy Payments. Sync local pickup and delivery orders right to your Smart Terminal, then get paid fast with next-day deposits.
fi: Myy tuotteita verkossa ja kasvokkain GoDaddy Payments -maksujen avulla. Synkronoi paikalliset nouto- ja toimitustilaukset suoraan älypäätteestäsi ja vastaanota maksut nopeasti seuraavana päivänä.

en: Use GoDaddy Payments Selling in Person to sync local pickup and delivery orders to your Smart Terminal. Sell anything, anywhere and get paid fast with next-day deposits.
fi: Käyttämällä GoDaddy Payments -maksuja kasvokkain tapahtuvaan myyntiin voit synkronoida paikallista noutoa ja toimituksia hyödyntävät tilaukset älypäätteeseesi. Myy mitä tahansa missä tahansa ja vastaanota maksut nopeasti jo seuraavana päivänä.

en: GoDaddy Selling in Person
fi: Myynti kasvokkain GoDaddyn avulla

en: Update Store
fi: Päivitä kauppa

note: translators: %s - list of supported countries
en: GoDaddy Payments is available for businesses in %s. Please update your Store Address to use the payment method.
fi: GoDaddy Payments on yritysten käytettävissä näissä maissa: %s. Päivitä kaupan osoite, jotta voit käyttää tätä maksutapaa.

en: Change Currency
fi: Vaihda valuuttaa

note: translators: %1$s - list of supported currencies, %2$s - store country
en: GoDaddy Payments requires %1$s transactions for businesses in %2$s. Please change your Currency in order to use the payment method.
fi: GoDaddy Payments edellyttää valuutaksi %1$s maksutapahtumiin tässä maassa: %2$s. Päivitä valuuttasi, jotta voit käyttää tätä maksutapaa.

note: translators: %s - list of supported currencies
en: GoDaddy Payments requires %s transactions. Please change your Currency in order to use the payment method.
fi: GoDaddy Payments edellyttää maksutapahtumien valuutaksi %s. Päivitä valuuttasi, jotta voit käyttää tätä maksutapaa.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the Google Pay docs link, %2$s - </a> tag
en: GoDaddy Payments - Google Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin supported browsers and devices%2$s.
fi: GoDaddy Payments – Google Pay on otettu käyttöön valituilla sivuillasi, ja se näkyy %1$stuetuissa selaimissa ja laitteissa%2$s.

en: Please select the pages where Google Pay should show.
fi: Valitse sivut, joilla haluat Google Pay -logon näkyvän.

en: There was an error connecting to GoDaddy Payments. Please try again.
fi: Yhdistämisessä GoDaddy Payments -palveluun tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: GoDaddy Payments (Poynt) is included for Managed WordPress customers without a separate plugin!
fi: GoDaddy Payments (Poynt) sisältyy mukaan hallitun WordPressin asiakkaille ilman erillistä laajennusta!

en: WooCommerce charges or authorizations/captures as well as refunds and voids made in your Staging site will process normally in your GoDaddy Payments account.
fi: Valmistelusivustossasi tehdyt WooCommerce-veloitukset tai maksuvaraukset sekä hyvitykset ja mitätöinnit käsitellään normaalisti GoDaddy Payments -tilisi kautta.

en: Commerce Home
fi: Kaupankäynnin etusivu

en: Payments Dashboard
fi: Maksujen hallintapaneeli

en: Tax
fi: Vero

en: The Sellbrite plugin is included in your hosting plan as GoDaddy Marketplaces. The plugin has been deactivated.
fi: Sellbrite-laajennus sisältyy verkkohotellipakettiisi nimellä GoDaddy Marketplaces. Laajennus on poistettu käytöstä.

en: Set up
fi: Määritä

en: Your products, everywhere.
fi: Omat tuotteesi, kaikkialla.

en: A product ID is required.
fi: Tuotetunnus on pakollinen.

en: A channel UUID is required.
fi: Kanavan UUID-tunniste on pakollinen.

en: You do not have permission to perform this action.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tämän toiminnon suorittamiseen.

en: This product must meet all requirements below before creating a draft listing.
fi: Tämän tuotteen on oltava kaikkien alla mainittujen vaatimusten mukainen ennen kuin listauksesta voidaan luoda luonnos.

en: Failed to create a draft listing.
fi: Luonnoslistauksen luominen epäonnistui.

en: Failed to retrieve a WooCommerce product with ID #%d while creating a draft Marketplaces listing.
fi: Tunnuksella %d varustetun WooCommerce-tuotteen noutaminen epäonnistui kauppapaikkalistauksen luomisen yhteydessä.

en: Products with Marketplaces listings cannot have an empty SKU.
fi: Kauppapaikoilla listattujen tuotteiden varastointiyksikkö ei voi olla tyhjä.

en: Are you sure you want to unpublish? All associated Marketplaces listings will remain published or as a draft but will no longer sync content and inventory with WooCommerce.
fi: Haluatko varmasti peruuttaa julkaisun? Kaikki tähän liittyvät kauppapaikkojen listaukset pysyvät julkaistuina tai luonnoksina, mutta niiden sisältöä ja varastoa ei enää synkronoida WooCommercen kanssa.

en: Marketplaces & Social Order
fi: Tilaus kauppapaikkojen/somen kautta

note: translators: Placeholder: %s - sales channel label
en: Sales Channel: %s
fi: Myyntikanava: %s

note: translators: Placeholder: %s - sales channel order number
en: Sales Channel Order Number: %s
fi: Myyntikanavan tilausnumero: %s

en: Return accepted via Walmart sales channel.
fi: Palautus hyväksytty Walmart-myyntikanavan kautta.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: Return requested via Walmart sales channel. %1$sView request%2$s.
fi: Palautusta pyydetty Walmart-myyntikanavan kautta. %1$sTarkastele pyyntöä%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: Create your first product listing by adding a new product or editing an existing one in WooCommerce. You can list a product on each of the marketplaces you've added. Once listed, the product info and inventory will sync automatically. Visit %1$sProducts%2$s to get started.
fi: Luo ensimmäinen tuotelistauksesi lisäämällä uusi tuote tai muokkaamalla olemassa olevaa tuotetta WooCommercessa. Voit listata tuotteen jokaiselle lisäämällesi kauppapaikalle. Listauksen jälkeen tuotteen tiedot ja varasto synkronoidaan automaattisesti. Aloita vierailemalla %1$sTuotteet%2$s-osiossa.

en: Welcome to GoDaddy Marketplaces!
fi: Tervetuloa GoDaddy Marketplaces -palveluun!

en: Your store address must be in the US and currency US dollars in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
fi: Myymäläsi osoitteen on oltava Yhdysvalloissa ja valuutan Yhdysvaltain dollareina, jotta tuotteet, varastot ja tilaukset voidaan synkronoida verkon markkinapaikkojen ja sosiaalisen median myyntikanavien kanssa.

en: Your store weight and dimensions units must be in "lbs" and "in" in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
fi: Myymäläsi paino- ja mittayksiköiden on oltava kilogrammoina ja senttimetreinä, jotta tuotteet, varastot ja tilaukset voidaan synkronoida verkon markkinapaikkojen ja sosiaalisen median myyntikanavien kanssa.

en: Update settings
fi: Päivitä asetukset

en: Stock management must be enabled in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
fi: Varaston hallinnan on oltava käytössä, jotta tuotteet, varastot ja tilaukset voidaan synkronoida verkon markkinapaikkojen ja sosiaalisen median myyntikanavien kanssa.

en: Product, inventory, and order syncing is disabled in Staging to prevent conflicts with your Production site.
fi: Tuotteiden, varastojen ja tilausten synkronointi on poistettu käytöstä valmistelusivustossa, jotta vältetään ristiriidat varsinaisen tuotantosivustosi kanssa.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used 90&#37; of your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade soon to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
fi: Olet käyttänyt 90&#37; sopimukseesi sisältyvästä kuukausittaisesta kauppapaikkojen ja sosiaalisen median kautta tehdystä myynnistä. Korota sopimuksesi tasoa pian, jotta voit käsitellä enemmän tilauksia. %1$sNosta sopimuksen tasoa%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used all your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade now to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
fi: Olet käyttänyt kaiken sopimukseesi sisältyvästä kuukausittaisesta kauppapaikkojen ja sosiaalisen median kautta tehdystä myynnistä. Korota sopimuksesi tasoa nyt, jotta voit käsitellä enemmän tilauksia. %1$sNosta sopimuksen tasoa%2$s

en: Sales Channel
fi: Myyntikanava

en: Sales Channel Order Number
fi: Myyntikanavan tilausnumero

en: Product Brand
fi: Tuotebrändi

en: Product Condition
fi: Tuotteen kunto

[ctx: Product condition]
en: New
fi: Uutta

[ctx: Product condition]
en: Used
fi: Käytetty

[ctx: Product condition]
en: Refurbished
fi: Kunnostettu

en: Global Trade Item Number
fi: Yleinen kauppanimikenumero (GTIN)

en: A Global Trade Item Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. It can be found next to the barcode.
fi: Yleistä kauppanimikenumeroa käytetään tuotteesi yksilölliseen tunnistamiseen kauppapaikkojen ja sosiaalisen median tuotelistauksissa. Se näkyy viivakoodin vieressä.

en: Manufacturer Part Number
fi: Valmistajan osanumero (MPN)

en: A Manufacturer Part Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. Only use the MPN assigned by the manufacturer.
fi: Valmistajan osanumeroa käytetään tuotteesi yksilölliseen tunnistamiseen kauppapaikkojen ja sosiaalisen median tuotelistauksissa. Käytä ainoastaan valmistajan määrittämää MPN-numeroa.

en: Marketplaces & Social
fi: Kauppapaikat ja sosiaalinen media

en: You haven't connected this sales channel yet.
fi: Et ole vielä yhdistänyt tätä myyntikanavaa.

en: Connect Sales Channel
fi: Yhdistä myyntikanava

note: translators: Placeholders: %s: Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product hasn't been listed on %s yet.
fi: Tätä tuotetta ei ole vielä listattu seuraavalla kanavalla: %s.

en: Create Draft Listing
fi: Luo listauksen luonnos

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> HTML link tag, %2$s - Closing </a> HTML link tag
en: A draft listing will be automatically created once the product meets the requirements below. %1$sLearn more about product sync%2$s
fi: Luonnos listauksesta luodaan automaattisesti, kun tuote täyttää alla olevat vaatimukset. %1$sLue lisää tuotteiden synkronoinnista%2$s

note: translators: Placeholders: %1%s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: The requirements below must be met in order to list this product. %1$sLearn more about product sync%2$s
fi: Alla olevat vaatimukset on täytettävä tämän tuotteen listaamiseksi. %1$sLue lisää tuotteiden synkronoinnista%2$s

[ctx: Product property requirement]
en: Simple or variable product (not virtual or downloadable)
fi: Yksinkertainen vai muuttuva tuote (ei virtuaalinen tai ladattava)

[ctx: Product property requirement]
en: Published product
fi: Julkaistu tuote

[ctx: Product property requirement]
en: Product SKU must be set
fi: Tuotteen varastointiyksikkö on määritettävä

[ctx: Product property requirement]
en: Manage stock enabled and stock quantity > 0
fi: Varaston hallinta käytössä ja varastomäärä > 0

[ctx: Product property requirement]
en: No backorders allowed
fi: Jälkitilaukset eivät ole sallittuja

[ctx: Product property requirement]
en: Brand and Condition fields filled
fi: Brändi- ja kunto-kentät täytetty

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: A draft listing has been created for this product on %s.
fi: Tällä tuotteelle on luotu luonnoslistaus seuraavalla kanavalla: %s.

en: View Draft Listing
fi: Tarkastele listauksen luonnosta

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product has been listed on %s.
fi: Tämä tuote on listattu seuraavalla kanavalla: %s.

en: Edit Listing
fi: Muokkaa listausta

en: Manage Sales Channels
fi: Hallitse myyntikanavia

en: Marketplaces &amp; Social
fi: Kauppapaikat ja sosiaalinen media

en: Manage Listing Templates
fi: Hallitse listausten mallipohjia

en: You haven't added any sales channels yet. Add sales channels in order to post your listings on third party marketplaces and social platforms.
fi: Et ole vielä lisännyt mitään myyntikanavia. Lisää myyntikanavia, jotta voit julkaista listauksiasi kolmansien osapuolien kauppapaikoilla ja sosiaalisen median alustoilla.

[ctx: Refreshes the page]
en: Refresh
fi: Virkistä

en: Add Sales Channel
fi: Lisää myyntikanava

en: Resources
fi: Resurssit

en: What is Marketplaces &amp; Social?
fi: Mitä kauppapaikoilla ja sosiaalisella medialla tarkoitetaan?

en: How to connect sales channels
fi: Miten myyntikanavia yhdistetään

en: What products are eligible for Marketplaces & Social sales channels?
fi: Mitkä tuotteet ovat kelvollisia myyntiin markkinapaikkojen ja sosiaalisen median kautta?

en: A non-empty settings parameter must be provided.
fi: Ei-tyhjä asetusten parametri on annettava.

en: Each setting object must contain name and value keys.
fi: Jokaisen asetusobjektin tulee sisältää nimi- ja arvoavaimet.

en: Unique onboarding setting ID.
fi: Yksilöllinen perehdytysasetuksen tunnus.

en: Unique onboarding setting name (matches the ID).
fi: Yksilöllinen perehdytysasetuksen nimi (vastaa tunnusta).

en: Onboarding setting label.
fi: Perehdytysasetuksen selite.

en: Onboarding setting description.
fi: Perehdytysasetuksen kuvaus.

en: A list of available options for the onboarding setting values.
fi: Luettelo käytettävissä olevista vaihtoehdoista perehdytysasetusten arvoille.

en: Onboarding setting default value.
fi: Perehdytysasetuksen oletusarvo.

en: Onboarding setting value.
fi: Perehdytysasetuksen arvo.

en: Whether the onboarding setting can have multiple values.
fi: Voiko perehdytyksen asetuksella olla useita arvoja.

en: Whether the onboarding setting is required.
fi: Onko perehdytysasetus pakollinen.

en: Onboarding setting group, if applicable.
fi: Perehdytysasetuksen ryhmä, jos sovellettavissa.

en: Onboarding setting control details.
fi: Perehdytysasetusten hallinnan tiedot.

en: Onboarding setting control type.
fi: Perehdytysasetusten hallinnan tyyppi.

en: A list of available options for the onboarding setting control.
fi: Luettelo käytettävissä olevista vaihtoehdoista perehdytysasetusten hallinnalle.

en: Optional input placeholder for the onboarding setting control.
fi: Valinnainen syötteen paikanvaraus perehdytysasetusten hallintaan.

[ctx: Title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: Menu title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
fi: Etusivu

en: First time
fi: Etunimi

en: Store name
fi: Myymälän nimi

en: Store address 1
fi: Myymälän osoiterivi 1

en: Store address 2
fi: Myymälän osoiterivi 2

[ctx: The country's region]
en: Country Region
fi: Maan alue

en: City
fi: Paikkakunta

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Currency
fi: Valuutta

en: Left aligned
fi: Tasaus vasemmalle

en: Right aligned
fi: Tasaus oikealle

en: Left aligned with space
fi: Tasaus vasemmalle + väli

en: Right aligned with space
fi: Tasaus oikealle + väli

en: Currency position
fi: Valuutan asema

en: All countries
fi: Kaikki maat

en: Sell to all countries, except for...
fi: Myy kaikkiin maihin paitsi...

en: Sell to specific countries
fi: Myy tiettyihin maihin

en: Selling locations
fi: Myyntisijainnit

en: Sell to all countries except for
fi: Myy kaikkiin maihin paitsi

en: Ship to all countries you sell to
fi: Toimitus kaikkiin maihin, joihin myyt tuotteita

en: Ship to specific countries only
fi: Toimitus vain tiettyihin maihin

en: Disable shipping & shipping calculations
fi: Poista käytöstä toimitus ja toimitusmaksujen laskenta

en: Shipping locations
fi: Toimituskohteet

en: Ship to specific countries
fi: Toimitus tiettyihin maihin

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Decimal separator
fi: Desimaalierotin

en: Number of decimals
fi: Desimaalien määrä

en: Kilograms
fi: Kilogramma

en: Grams
fi: Gramma

en: Pounds
fi: Pauna

en: Ounces
fi: Unssi

en: Weight units
fi: Painoyksiköt

en: Meters
fi: Metri

en: Centimeters
fi: Senttimetri

en: Millimeters
fi: Millimetri

en: Inches
fi: Tuuma

en: Yards
fi: Jaardi

en: Dimension units
fi: Koon mittayksiköt

en: Enable taxes
fi: Ota verot käyttöön

en: Last onboarding step
fi: Viimeinen perehdytysvaihe

en: Completed
fi: Valmis

en: Store selector dismissed
fi: Kaupan valinta hylätty

en: Dismissed
fi: Hylätty

en: Onboarding
fi: Tutustuttaminen

en: Order Numbers
fi: Tilausnumerot

en: Starting number
fi: Aloitusnumero

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: L

en: Skip free orders
fi: Ohita ilmaiset tilaukset

en: Free order identifier
fi: Ilmaisen tilauksen tunniste

en: Company name.
fi: Yrityksen nimi.

en: Country code.
fi: Maakoodi.

en: Connection status.
fi: Yhteyden tila.

en: The shipment object associated with the shipping label.
fi: Selitteeseen liittyvä lähetysobjekti.

en: The shipment ID.
fi: Lähetystunnus.

en: The shipment's creation date.
fi: Lähetyksen luontipäivä.

en: The shipment's last updated date.
fi: Lähetyksen viimeisen päivityksen ajankohta.

en: The shipping provider for the shipment.
fi: Lähetyksen kuljetuspalveluntarjoaja.

en: The label for a custom shipping provider.
fi: Mukautetun kuljetuspalveluntarjoajan selite.

en: The shipment's tracking number.
fi: Lähetyksen seurantanumero.

en: The shipment's tracking URL.
fi: Lähetyksen seuranta-URL.

en: The rate associated with the shipment.
fi: Lähetykseen liittyvä hinta.

en: The label associated with shipment.
fi: Lähetykseen liittyvä selite.

en: The items included in the shipment.
fi: Lähetykseen mukaan sisältyvät tuotteet.

en: The item's ID.
fi: Nimikkeen tunnus.

en: The product's ID.
fi: Tuotetunnus.

en: The product's variation ID.
fi: Tuotteen muunnelman tunnus.

en: The item's quantity.
fi: Tuotteen lukumäärä.

en: The shipping label returned by the shipping provider.
fi: Kuljetuspalveluntarjoajan toimittama selite.

en: The shipment object associated with the shipping rates.
fi: Toimitushintoihin liittyvä lähetysobjekti.

[ctx: Display title, not physical label]
en: The label for a custom shipping provider.
fi: Mukautetun kuljetuspalveluntarjoajan selite.

en: The shipping rates returned by the shipping provider.
fi: Kuljetuspalveluntarjoajan ilmoittamat toimituskulut.

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: The phone number of your business.
fi: Yrityksesi puhelinnumero.

en: Shipping labels
fi: Lähetystarrat

en: ShipEngine isn't available in your region
fi: ShipEngine ei ole käytettävissä sijainnissasi.

en: To benefit from streamlined shipping and label printing, please ensure your store is located in the US, UK, Canada, or Australia.
fi: Jotta voisit hyödyntää yksinkertaistettua toimitusta ja lähetystarrojen tulostusta, myymäläsi on sijaittava Yhdysvalloissa, Isossa-Britanniassa, Kanadassa tai Australiassa.

en: User does not have permission to manage WooCommerce
fi: Käyttäjällä ei ole oikeutta WooCommercen hallintaan

note: translators: Placeholders: %s - error message from the MWC API
en: Could not create connection: %s
fi: Yhteyden luominen epäonnistui: %s).

en: No redirect available
fi: Uudelleenohjausta ei ole saatavilla

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
fi: Virhe. Yritä uudelleen tai kokeile jonkin muun maksutavan käyttöä.

en: An error occurred while processing the payment:
fi: Virhe maksun käsittelyssä:

en: Payment method successfully added.
fi: Maksutavan lisäys onnistui.

en: Unable to add payment method to your account. Please try again.
fi: Maksutavan lisääminen tiliisi epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Payment method could not be saved. %s
fi: Maksutavan tallennus epäonnistui. %s

en: Payment method updated.
fi: Maksutapa päivitetty.

en: Included WooCommerce Extensions
fi: Mukaan sisältyvät WooCommerce-laajennukset

note: translators: Placeholder: %s - captured amount
en: A payment of %s was successfully captured via GoDaddy Payments Hub
fi: GoDaddy Payments Hub teki onnistuneen maksuvarauksen tälle summalle: %s

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
fi: Tilaustasi ei voida käsitellä antamiesi maksutietojen avulla. Käytä jotakin toista maksutiliä tai vaihtoehtoista maksutapaa.

note: translators: Placeholders: %1$s - card brand, %2$s - last 4 card numbers, %3$s - expiration month, %4$s - expiration year
en:  %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
fi:  %1$s, joka päättyy lukuihin %2$s (vanhenee %3$s/%4$s)

en: Card
fi: Kortti

note: translators: Placeholder: %s - refunded amount
en: A refund of %s was successfully processed via GoDaddy Payments Hub
fi: GoDaddy Payments Hub käsitteli hyvityksen onnistuneesti: %s

note: translators: Placeholder: %s - transaction ID
en: Transaction ID %s
fi: Tapahtumatunnus %s

note: translators: Placeholders: %1$s - approved result code, %2$s - approved result message
en: Result: [%1$s] %2$s
fi: Tulos: [%1$s] %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - provider name, %2$s - transaction type, provider name, %3$s - total amount, %4$s - transaction info (if applicable, or empty string)
en: %1$s %2$s in the amount of %3$s%4$s
fi: %1$s %2$s – summa %3$s%4$s

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the capture that was voided
en: A payment capture of %s was successfully voided
fi: Maksuvaraus summalle %s on mitätöity

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the refund that was voided
en: A refund of %s was successfully voided
fi: Hyvitys summalle %s on mitätöity

en: Coupons are disabled.
fi: Kupongit on poistettu käytöstä.

en: Invalid coupon code.
fi: Virheellinen alennuskoodi.

en: Coupon cannot be applied.
fi: Kuponkia ei voida käyttää.

en: Coupon cannot be applied. %s
fi: Kuponkikoodia ei voida käyttää. %s

en: Invalid customer data
fi: Virheelliset asiakastiedot.

en: Invalid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

note: translators: Placeholder: %s - either 'billing' or 'shipping'
en: Invalid %s address
fi: Virheellinen osoite: %s

en: Orders aren't accepted from this location
fi: Tilauksia tästä sijainnista ei hyväksytä

en: WooCommerce is not available
fi: WooCommerce ei ole käytettävissä

en: Invalid products data.
fi: Virheelliset tuotetiedot.

en: Coupon code to apply to the cart.
fi: Ostoskorissa käytettävä alennuskoodi.

en: Cart customer data.
fi: Ostoskorin asiakasdata.

en: Products to add to the cart.
fi: Ostoskoriin lisättävät tuotteet.

en: The order ID.
fi: Tilaustunnus.

en: The URL to redirect the customer to.
fi: URL-osoite, johon asiakas uudelleenohjataan.

en: Order total, based on cart total.
fi: Tilauksen kokonaissumma ostoskorin kokonaissumman perusteella.

en: 2-letter ISO 3166 country code.
fi: 2-kirjaiminen ISO 3166 -maakoodi.

en: 3-letter ISO 4217 currency code.
fi: 3-kirjaiminen ISO 4217 -valuuttakoodi.

en: Name of the merchant.
fi: Kauppiaan nimi.

en: The shipping type based on the chosen shipping method.
fi: Toimituksen tyyppi perustuu valittuun toimitustapaan.

en: Shipping methods for the payment request.
fi: Maksupyynnön toimitustavat.

en: Items in the order.
fi: Tilauksen tuotteet.

en: Whether to require customer email.
fi: Onko asiakkaan sähköpostiosoite pakollinen.

en: Whether to require customer phone.
fi: Onko asiakkaan puhelinnumero pakollinen.

en: Whether to require customer shipping address.
fi: Onko asiakkaan toimitusosoite pakollinen.

en: Whether the customer should be allowed to enter coupons.
fi: Sallitaanko asiakkaan käyttää kuponkeja.

en: A list of wallets to disable.
fi: Käytöstä poistettavat lompakot.

en: Application ID.
fi: Sovellustunnus.

en: Business ID.
fi: Yrityksen tunnus.

en: List of available features.
fi: Luettelo käytettävissä olevista ominaisuuksista.

en: Whether the payment gateway is enabled.
fi: Onko maksuyhdyskäytävä otettu käyttöön.

en: Payment gateway connection status.
fi: Maksuyhdyskäytävän yhteyden tila.

en: Nonce for switching accounts.
fi: Kertakäyttöavain tilien vaihtoa varten.

en: Invalid phone number.
fi: Virheellinen puhelinnumero.

en: The remote parent ID in the request does not match the remote parent ID of the order.
fi: Pyynnön etäelementin ylätason tunnus ei vastaa tilauksen etäelementin ylätason tunnusta.

en: Invalid order ID.
fi: Virheellinen tilaustunnus.

note: translators: Placeholders: %s - a payment provider name, such as poynt
en: Provider %s not found.
fi: Palveluntarjoajaa ei löytynyt: %s.

en: Invalid nonce
fi: Virheellinen kertakäyttöavain

en: Missing nonce
fi: Puuttuva kertakäyttöavain

note: translators: Placeholder: %d - error code
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
fi: Virhe %d: tilauksen luominen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Virtual Terminal
fi: Virtuaalipääte

note: translators: Placeholder: %s - payment method name
en: Paid in WooCommerce checkout by "%s"
fi: Maksettu WooCommerce-kassatoiminnossa: "%s"

en: Tip
fi: Vinkki

note: translators: Placeholders: %1$s - item fee name, %2$s - item fee amount
en: %1$s amount of %2$s added to order by GoDaddy Payments Smart Terminal
fi: GoDaddy Payments -älypääte on lisännyt tämän tilaukseen: %1$s – %2$s

en: From GoDaddy Payments Hub. Order fully refunded.
fi: GoDaddy Payments Hub -palvelusta. Tilaus hyvitetty kokonaan.

en: From GoDaddy Payments Hub. Order partially refunded.
fi: GoDaddy Payments Hub -palvelusta. Tilaus hyvitetty osittain.

note: translators: Placeholders: %1$s - date, %2$s time
en: Order marked ready on terminal on %1$s at %2$s
fi: Tilaus merkitty valmiiksi päätteessä %1$s klo %2$s

en: Your billing address doesn't match your payment card information. Please update the billing address to submit your order.
fi: Laskutusosoitteesi ei vastaa maksukorttisi tietoja. Päivitä laskutusosoite, jotta tilaus voidaan tehdä.

en: Coupon code
fi: Alennuskoodi

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Discount
fi: Alennus

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Wallet payments cannot be used for carts with multiple shipments.
fi: Lompakkomaksuja ei voida käyttää ostoskoreihin, jotka sisältävät useita erillisiä lähetyksiä.

note: translators: %1$s: payment gateway name
en: Transaction refunded by %1$s from WooCommerce.
fi: WooCommerce on hyvittänyt maksutapahtuman tämän maksuyhdyskäytävän kautta: %1$s.

en: Transaction manually refunded from WooCommerce.
fi: WooCommerce on hyvittänyt maksutapahtuman manuaalisesti.

en: Order is ready for pickup.
fi: Tilaus on valmis noudettavaksi.

en: Item shipped emails are sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
fi: Tuotteen lähetystä koskeva sähköpostiviesti lähetetään asiakkaalle, kun hänen tilaukseensa on lisätty seurantatiedot yhtä tai useampaa tuoteta varten.

en: An item from {site_title} order #{order_number} has shipped!
fi: {site_title}: tilaus #{order_number} on lähetetty!

en: Your package is on the way!
fi: Pakettisi on matkalla luoksesi!

en: Please note that it may take some time for the carrier to update shipment tracking information.
fi: Huomaa, että saattaa kestää jonkin aikaa, ennen kuin kuljetuspalvelu päivittää lähetyksen seurantatiedot.

en: Ready for pickup
fi: Valmis noudettavaksi

en: Ready for pickup emails are sent to customers when their order is marked as ready for pickup.
fi: Valmis noudettavaksi -sähköpostiviesti lähetetään asiakkaalle, kun hänen tilauksensa on merkitty valmiiksi noutoa varten.

en: Your {site_title} order is ready for pickup!
fi: {site_title}: tilauksesi on valmis noudettavaksi!

en: Order ready for pickup!
fi: Tilaus on valmis noudettavaksi!

en: GoDaddy Included
fi: GoDaddy sisältyy mukaan

en: Shipment Tracking
fi: Toimitusten seuranta

note: translators: Placeholder: %s - payment gateway method title
en: %s Virtual Terminal
fi: %sVirtuaalipääte

en: No gateway found for order
fi: Tilaukselle ei löydetty yhdyskäytävää

en: Capture Charge
fi: Maksutietojen varaus

en: This charge has been fully captured
fi: Tämä maksu on varattu täysin

en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti käsitellä tämän maksuvarauksen? Tätä toimintoa ei voida perua.

en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
fi: Jokin meni vikaan, eikä maksuvarausta voitu suorittaa loppuun. Yritä uudelleen.

note: translators: Placeholders: %1s - the provider label, %2s - the payment method brand label, %3$s - the last four digits of the customer's credit card
en: %1s transaction declined due to billing address mismatch for %2s ending in %3$s.
fi: %1s-palvelun maksutapahtuma on hylätty maksutavan (%2s) laskutusosoitteen poikkeaman vuoksi lukuihin %3$s päättyvän kortin kohdalla.

en: Status
fi: Tila

en: Remove
fi: Poista

en: Manage
fi: Hallitse

en: Your Stripe account needs to be set up.
fi: Stripe-tilisi on määritettävä.

en: Connected
fi: Yhteys muodostettu

en: Connected to your Stripe account.
fi: Yhdistetty Stripe-tiliisi.

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Please reconnect your Stripe account.
fi: Yhdistä Stripe-tilisi uudelleen.

en: Pending
fi: Odottaa

en: Connected to your terminal to Sell in Person.
fi: Päätteesi on yhdistetty kasvokkain tapahtuvaan myyntiin.

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Click set up to get started.
fi: Aloita valitsemalla Määritä.

en: Connect your terminal to Sell in Person.
fi: Yhdistä päätteesi kasvokkain tapahtuvaan myyntiin.

en: Connected to your GoDaddy Payments account.
fi: Yhdistetty GoDaddy Payments -tiliisi.

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: This can take a few minutes. Please refresh to check.
fi: Tämä voi kestää muutamia minuutteja. Tarkista tilanne virkistämällä sivu.

en: Not available
fi: Ei käytettävissä

en: Thank you for applying, but we are unable to provide payment processing for your business.
fi: Kiitos hakemuksesta, mutta emme voi tarjota maksujen käsittelyä yrityksellesi.

en: Your account has been closed.
fi: Tilisi on suljettu.

en: Incomplete
fi: Kesken

en: Click Resume to complete your application.
fi: Napsauta Jatka hakemuksen tekemiseksi loppuun.

en: Needs attention
fi: Vaatii huomiotasi

en: Please check your email for next steps.
fi: Tarkista sähköpostisi seuraavia vaiheita varten.

en: Manage the "%s" payment method
fi: Hallitse “%s”-maksutapaa

en: Set up the "%s" payment method
fi: Määritä "%s"-maksutapa

en: Have a question? %1$sAsk the GoDaddy Team%3$s%2$s
fi: Onko sinulla jotakin kysyttävää? %1$sKysy neuvoa GoDaddy-tiimiltä%3$s%2$s

en: E-mail icon
fi: Sähköpostikuvake

en: Set up GoDaddy Payments
fi: Määritä GoDaddy-maksut

en: You're about to open GoDaddy Payments account signup. In just a few minutes, you'll return here to enable secure payments in your checkout.
fi: Olet avaamassa rekisteröinnin GoDaddy Payments -tiliä varten. Palaat takaisin tänne muutaman minuutin kuluttua ottamaan käyttöön suojatut maksut kassatoimintoasi varten.

en: Cancel
fi: Peruuta

note: translators: Divider between the Wallet buttons and "Add to Cart"
en: or
fi: tai

en: Missing card details.
fi: Korttitiedot puuttuvat

en: Missing billing details.
fi: Laskutustiedot puuttuvat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
fi: Maksutapasi päivityksessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksutavan?

en: Save
fi: Tallenna

en: Title
fi: Otsikko

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Default?
fi: Oletus?

en: Invalid token ID
fi: Virheellinen tunnus

en: Manage Payment Methods
fi: Hallitse maksutapoja

en: Use a new payment method
fi: Käytä uutta maksutapaa

en: Securely Save to Account
fi: Turvallinen tallennus tilille

en: Nickname
fi: Kutsumanimi

note: translators: Placeholders: %s - expiration date
en: expires %s
fi: vanhenee %s

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your GoDaddy Smart Terminal. Pay the lowest fees in the industry at only 2.3&#37; + 0&#162; per in-person transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Asiakkaat voivat ostaa tuotteita verkossa ja maksaa niistä kasvokkain, kun tilaukset on synkronoitu GoDaddy-älypäätteeseesi. Alan alhaisimmat taksat: vain 2,3&#37; + 0&#162; per henkilökohtainen maksutapahtuma. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

en: Pay in Person
fi: Maksu kasvokkain

en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your Terminals.
fi: Asiakkaat voivat ostaa tuotteita verkossa ja maksaa niistä kasvokkain, kun tilaukset on synkronoitu päätteisiisi.

en: Payment to be made upon delivery.
fi: Maksu suoritetaan toimituksen yhteydessä.

en: Return to payments
fi: Palaa maksuihin

en: %1$sShop Smart Terminal%2$s
fi: %1$sKaupan älypääte%2$s

en: %1$sDevices%2$s
fi: %1$sLaitteet%2$s

en: %1$sCatalogs%2$s
fi: %1$sTuoteluettelot%2$s

en: %1$sCustomize Terminal%2$s
fi: %1$sMukauta pääte%2$s

en: Smart Terminal
fi: Älypääte

en: Dual screens for smoother selling.
fi: Kaksoisnäytöt saumatonta myymistä varten.

en: Our dual screens make checkout a breeze. Plus, our all-in-one terminal includes a built-in payment processor, scanner, printer, security and more.
fi: Kaksoisnäyttöjemme ansiosta kassatoiminto hoituu todella kätevästi. Lisäksi monitoimipäätteessämme on integroitu maksuprosessori, skanneri, tulostin, suojaus ja paljon muuta.

en: Free
fi: Maksuton

en: 2-day shipping.
fi: Lähetys 2 päivän sisällä.

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Settings
fi: Asetukset

en: Enable Selling in Person
fi: Ota käyttöön myynti kasvokkain

en: Checkout title
fi: Kassatoiminnon nimike

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
fi: Maksutavan nimi, jonka asiakas näkee kassatoimintoprosessin yhteydessä.

en: Checkout description
fi: Kassatoiminnon kuvaus

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
fi: Maksutavan kuvaus, jonka asiakas näkee kassatoimintoprosessin yhteydessä.

en: Order received instructions
fi: Tilaus vastaanotettu -ohjeet

en: Message that the customer will see on the order received page and in the processing order email after checkout.
fi: Viesti, jonka asiakas näkee tilauksen vastaanottosivulla ja tilauksen käsittelyn vahvistavassa sähköpostiviestissä maksuprosessin jälkeen.

en: Enable for Shipping Methods
fi: Ota käyttöön toimitustavoille

en: Select the shipping methods that will show this payment method for the customer during checkout.
fi: Valitse toimitustavat, jotka näyttävät tämän maksutavan asiakkaalle kassatoiminnon aikana

en: Select Shipping Methods
fi: Valitse maksutavat

en: At least one shipping method is required to enable Selling in Person.
fi: Vähintään yksi maksutapa vaaditaan, jotta myynti kasvokkain voidaan ottaa käyttöön.

en: Pay for your order in-person at pickup or delivery.
fi: Maksa tilauksestasi henkilökohtaisesti sen noudon tai toimituksen yhteydessä

en: We accept major credit/debit cards and cash.
fi: Hyväksymme yleisimmät luotto- ja debit-kortit sekä käteismaksut.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
fi: Muut sijainnit

en: Local Pickup Plus method
fi: Local Pickup Plus -menetelmä

note: translators: Placeholders: %1$s - Shipping Method name (for example FedEx, UPS or Local Pickup, etc.)
en: Any "%1$s" method
fi: Mikä tahansa "%1$s"-menetelmä

en: Are you sure you want to move this product to trash?
fi: Oletko varma, että haluat siirtää tämän tuotteen roskakoriin?

en: Are you sure you want to move this product to trash? Removing a synced product will also delete it from the In-Person catalog.
fi: Oletko varma, että haluat siirtää tämän tuotteen roskakoriin? Synkronoidun tuotteen poistaminen poistaa sen myös In-Person-tuoteluettelosta.

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: This product is synced from the In-Person Catalog
fi: Tämä tuote on synkronoitu In-Person-tuoteluettelosta.

en: This product is synced to the In-Person Catalog
fi: Tämä tuote on synkronoitu In-Person-tuoteluetteloon.

en: One or more products in your catalog failed to sync. Please enable debug logging or reach out to %1$sour Care team%2$s for help.
fi: Synkronointi epäonnistui yhden tai useamman tuoteluettelosi sisältämän tuotteen kohdalla. Ota virheenkorjaustila käyttöön tai ota yhteyttä %1$stukitiimiimme%2$s, jos kaipaat apua.

en: %1$s has been removed. Products will no longer be synced to this catalog. To remove any products already synced you must delete them manually.
fi: %1$s on poistettu. Tuotteita ei enää synkronoida tähän tuoteluetteloon. Jos haluat poistaa jo synkronoituja tuotteita, sinun on poistettava ne manuaalisesti.

en: In-Person product sync to WooCommerce has been disabled. Products will no longer sync to WooCommerce. To remove any products already synced you must delete them manually.
fi: In-Person-tuotesynkronointi WooCommerceen on poistettu käytöstä. Tuotteita ei enää synkronoida WooCommerceen. Jos haluat poistaa jo synkronoituja tuotteita, sinun on poistettava ne manuaalisesti.

en: %1$s has been removed from Selling In-Person. This catalog will no longer sync to WooCommerce
fi: %1$s on poistettu kasvokkaisesta myynnistä. Tätä tuoteluetteloa ei enää synkronoida WooCommerceen.

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: In-Person Catalog Sync
fi: In-Person-tuoteluettelo

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Sync your WooCommerce products with In-Person catalog(s). %1$sLearn more%2$s
fi: Synkronoi WooCommerce-tuotteesi In-Person-tuoteluetteloiden kanssa. %1$sLue lisää%2$s

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Sync WooCommerce products to In-Person
fi: Synkronoi WooCommerce-tuotteet kasvokkain suoritettavia maksuja varten

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Basic WooCommerce product data is pushed to the selected In-Person catalog(s) for simple products.
fi: WooCommerce-perustuotetiedot siirretään valittuihin In-Person-tuoteluetteloihin yksinkertaisten ​​tuotteiden kohdalla.

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: To sync to In-Person you must have at least one catalog selected.
fi: Jotta voisit synkronoida In-Person-järjestelmään, vähintään yhden tuoteluettelon on oltava valittuna.

en: Sync In-Person products to WooCommerce
fi: Synkronoi In-Person-tuotteet WooCommerceen

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Product data is fetched from the selected In-Person catalog(s). Sync excludes products with custom prices or "any combination" modifiers.
fi: Tuotetiedot haetaan valituista In-Person-tuoteluetteloista. Synkronointi jättää pois tuotteet, joilla on mukautetut hinnat tai "mikä tahansa yhdistelmä" -tyyppisiä määritteitä.

en: To sync to WooCommerce you must have at least one catalog selected.
fi: Jotta voisit synkronoida WooCommerceen, vähintään yhden tuoteluettelon on oltava valittuna.

note: translators: Placeholder: %s - the gateway settings title, something like: "GoDaddy Payments - Apple Pay"
en: Cannot load the %s gateway to process payment.
fi: %s -maksuyhdyskäytävän lataus epäonnistui.

en: Cannot load the GoDaddy Payments gateway.
fi: GoDaddy Payments -yhdyskäytävän lataus epäonnistui.

note: translators: Placeholder: %s - the gateway settings page title, normally: "GoDaddy Payments - Credit/Debit card"
en: These settings are managed from the %s page
fi: Näitä asetuksia hallitaan %s-sivulta

[ctx: General settings]
en: General
fi: Yleiset

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: The GoDaddy Payments service ID
fi: GoDaddy Payments -palvelutunnus

en: The nonce for validating the redirect after onboarding
fi: Kertakäyttöavain, jonka avulla uudelleenohjaus vahvistetaan perehdyttämisen jälkeen

en: The GoDaddy Payments onboarding status
fi: GoDaddy Payments -perehdyttämisen tila

en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices.
fi: Hyväksy korttimaksut turvallisesti ja helpota asiakkaiden maksamista hyödyntämällä Apple Pay® -maksuja tätä palvelua tukevilla laitteilla.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy korttimaksut turvallisesti ja helpota asiakkaiden maksamista hyödyntämällä Apple Pay® -maksuja tätä palvelua tukevilla laitteilla. Hyödynnä alan edullisimpia taksoja: 2,3&#37; + 30&#162; verkkotapahtumaa kohden. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy korttimaksut turvallisesti ja helpota asiakkaiden maksamista hyödyntämällä Apple Pay® -maksuja tätä palvelua tukevilla laitteilla. Hyödynnä alan edullisimpia taksoja: 2,7&#37; + 0&#162; verkkotapahtumaa kohden. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

en: Apple Pay Settings
fi: Apple Pay -asetukset

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable to add the payment method to your checkout.
fi: Ota käyttöön maksutavan lisäämiseksi kassatoimintoosi.

en: Apple Pay shows to %1$sSafari users on supported devices%2$s.
fi: Apple Pay näytetään %1$sSafarin käyttäjille tuetuilla laitteilla%2$s.

note: translators: Text displayed next to a dropdown input field with a list of pages for the user to choose from
en: Pages to enable Apple Pay on
fi: Sivut, joilla Apple Pay otetaan käyttöön

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Checkout
fi: Kassa

en: Single Product
fi: Yksittäistuote

en: Button label
fi: Painikkeen selite

en: Check button labels here
fi: Tarkista painikkeiden selitteet täällä

[ctx: Apple Pay]
en: Add Money with
fi: Lisää rahaa –

[ctx: Apple Pay]
en: Book with
fi: Varaa –

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
fi: Osta –

[ctx: Apple Pay]
en: Check out with
fi: Käytä tätä kassatoimintoon:

[ctx: Apple Pay]
en: Contribute with
fi: Osallistu –

[ctx: Apple Pay]
en: Donate with
fi: Lahjoita –

[ctx: Apple Pay]
en: Order with
fi: Tilaus –

[ctx: Apple Pay]
en: Plain (logo only)
fi: Tavallinen (vain logo)

[ctx: Apple Pay]
en: Reload with
fi: Lataa uudelleen –

[ctx: Apple Pay]
en: Rent with
fi: Vuokraa -

[ctx: Apple Pay]
en: Set up
fi: Määritä

[ctx: Apple Pay]
en: Support with
fi: Tue –

[ctx: Apple Pay]
en: Tip with
fi: Juomaraha –

[ctx: Apple Pay]
en: Top Up with
fi: Lisää krediittiä –

en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

en: Check button style here
fi: Tarkista painikkeen tyyli täällä

en: Black
fi: Musta

en: White
fi: Valkoinen

en: White with outline
fi: Valkoinen + ääriviivat

en: Button height
fi: Painikkeen korkeus

en: Apple requests the button size match your cart/checkout button and be 30 to 64 pixels tall. The width is set automatically.
fi: Apple pyytää, että painikkeen koko vastaa ostoskori-/kassapainikettasi ja on 30–64 pikseliä korkea. Leveys asetetaan automaattisesti.

en: Check button size here
fi: Tarkista painikkeen koko täällä

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy korttimaksut turvallisesti ja helpota asiakkaiden maksamista hyödyntämällä Google Pay™ -maksuja tätä palvelua tukevilla laitteilla. Hyödynnä alan edullisimpia taksoja: 2,3&#37; + 30&#162; verkkotapahtumaa kohden. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy korttimaksut turvallisesti ja helpota asiakkaiden maksamista hyödyntämällä Google Pay™ -maksuja tätä palvelua tukevilla laitteilla. Hyödynnä alan edullisimpia taksoja: 2,7&#37; + 0&#162; verkkotapahtumaa kohden. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

en: Google Pay Settings
fi: Google Pay -asetukset

note: translators: Placeholders: %1$s - open <a> HTML link tag, %2$s - close </a> HTML link tag
en: Google Pay shows on %1$ssupported browsers%2$s.
fi: Google Pay näkyy %1$stuetuissa selaimissa%2$s.

en: Pages to enable Google Pay on
fi: Sivut, joilla Google Pay otetaan käyttöön

[ctx: Google Pay]
en: Book with
fi: Varaa –

[ctx: Google Pay]
en: Buy with
fi: Osta –

[ctx: Google Pay]
en: Check out with
fi: Käytä tätä kassatoimintoon:

[ctx: Google Pay]
en: Donate with
fi: Lahjoita –

[ctx: Google Pay]
en: Order with
fi: Tilaus –

[ctx: Google Pay]
en: Pay with
fi: Maksa palvelulla

[ctx: Google Pay]
en: Plain (logo only)
fi: Tavallinen (vain logo)

en: Google requests the button size match your cart/checkout button and be 40 to 100 pixels tall.
fi: Google pyytää, että painikkeen koko vastaa ostoskori-/kassapainikettasi ja on 40–100 pikseliä korkea.

en: Credit/Debit Card
fi: Luotto/debit-kortti

en: Securely accept credit/debit cards in your checkout.
fi: Hyväksy luotto- ja pankkikorttimaksut turvallisesti kassaprosessisi osana.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy luotto- ja pankkikortit turvallisesti kassatoiminnon yhteydessä ja pidä suurempi osuus tuotosta itselläsi alan edullisimpien taksojen ansiosta – vain 2,3&#37; + 30&#162; verkkotapahtumaa kohden. Saat maksut nopeasti jopa seuraavana päivänä. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
fi: Hyväksy luotto- ja pankkikortit turvallisesti kassatoiminnon yhteydessä ja pidä suurempi osuus tuotosta itselläsi alan edullisimpien taksojen ansiosta – vain 2,7&#37; + 0&#162; verkkotapahtumaa kohden. Saat maksut nopeasti jopa seuraavana päivänä. %1$sGoDaddy Payments -käyttöehtoja sovelletaan%2$s.

en: Business Name:
fi: Yrityksen nimi:

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Switch account
fi: Vaihda tiliä

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Manage your account settings in the %1$spayments dashboard%2$s
fi: Hallitse tilisi asetuksia %1$smaksujen hallintapaneelissa%2$s.

en: Manage your GoDaddy Payments account settings in the %1$sPayments Hub%2$s
fi: Hallitse GoDaddy Payments -tilisi asetuksia %1$sPayments Hub%2$s -osiossa

en: Checkout Settings
fi: Kassatoiminnon asetukset

en: Title in Checkout
fi: Nimi kassalla

en: Description in Checkout
fi: Kuvaus kassalla

en: Transaction Type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
fi: Valitse, miten maksutapahtumat käsitellään. Veloitus lähettää kaikki maksutapahtumat suoritettaviksi; valtuutus vain varaa tilauksen kokonaismäärän maksettavaksi myöhemmin.

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
fi: Veloita

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
fi: Valtuutus

en: Charge Virtual-Only Orders
fi: Veloita virtuaalisten tuotteiden tilaukset

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
fi: Jos tilaus sisältää ainoastaan virtuaalisia tuotteita, ota tämä käyttöön, jotta maksutapahtuma veloitetaan välittömästi sen valtuutuksen sijaan.

en: Capture Paid Orders
fi: Varaa maksetut tilaukset

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
fi: Luo automaattinen maksuvaraus tilauksille, kun niiden tilaksi muuttuu %s.

en: a paid status
fi: maksettu tila

en: Accepted Card Logos
fi: Hyväksyttyjen korttien logot

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
fi: Nämä ovat maksukorttien logot, jotka näytetään asiakkaille hyväksyttyinä kassatoiminnon yhteydessä.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> tag, %2$s - </strong> tag
en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept.
fi: Tämä asetus %1$sei%2$s muuta sitä, mitä korttityyppejä maksuyhdyskäytävä hyväksyy.

en: Saved Cards
fi: Tallennetut kortit

en: Enable customers to securely save their payment cards to their account for future checkout.
fi: Sallii asiakkaiden tallentaa omat maksukorttinsa turvallisesti tilin tietoihin, jotta he voivat käyttää kyseisiä kortteja myös tulevaisuudessa.

en: Detailed Decline Messages
fi: Yksityiskohtaiset tiedot hylkäyksestä

en: Enable detailed decline messages for customers during checkout rather than a generic decline message.
fi: Ota käyttöön hylkäystä koskevien yksityiskohtaisten viestien näyttäminen asiakkaille kassatoiminnon aikana yleisluonteisen viestin sijasta.

en: Debug Mode
fi: Virheenkorjaustila

en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the debug log
fi: Näytä yksityiskohtaiset virheilmoitukset ja API-pyynnöt/vastaukset kassasivulla ja/tai tallenna ne virheenkorjauslokiin

en: Off
fi: Ei käytössä

en: Show on Checkout Page
fi: Näytä kassasivulla

en: Save to Log
fi: Tallenna lokiin

en: Both
fi: Molemmat

en: Pay securely with your credit/debit card.
fi: Maksa turvallisesti luotto- tai debit-kortillasi.

en: Pre-Order release payment failed: %s
fi: Ennakkotilauksen maksu epäonnistui: %s

en: Currently unavailable
fi: Ei käytettävissä tällä hetkellä

note: translators: Placeholders: %1$s & %3$s - <a> tag, %2$s & %4$s - </a> tag
en: Securely accept online payments via credit/debit card, wallets, bank redirects, and other methods enabled in your Stripe account. %1$sView Stripe pricing%2$s for your business' location and payment methods. %3$sStripe terms apply%4$s.
fi: Hyväksy verkkomaksut turvallisesti luotto- ja pankkikorttien välityksellä, lompakoilla, pankkien uudelleenohjauksilla sekä muilla Stripe-tilisi asetuksissa sallituilla tavoilla. %1$sTarkastele Stripen hinnoittelua%2$s yrityksesi sijainnille ja maksutavoille. %3$sStripe-käyttöehtoja sovelletaan%4$s.

en: You are about to disconnect your Stripe account. Your store will not be able to process transactions using Stripe until you connect an account again.
fi: Olet katkaisemassa Stripe-tilisi yhteyttä. Kauppasi ei voi käsitellä maksutapahtumia Stripen avulla ennen kuin yhdistät tilin uudelleen.

en: General
fi: Yleiset

en: Disconnect Stripe Account
fi: Katkaise Stripe-tilin yhteys

en: Connecting to Stripe...
fi: Yhdistetään Stripe-palveluun...

en: This operation can take up to a few seconds. Please reload this page to check the current status.
fi: Tämä operaatio voi kestää muutamia sekunteja. Tarkista tämänhetkinen tila lataamalla tämä sivu uudelleen.

en: Connect Stripe Account
fi: Yhdistä Stripe-tili

en: BECS direct debit
fi: BECS-suoraveloitus

en: Credit / Debit
fi: Luotto/debit-kortti

en: ACH Direct Debit
fi: ACH-suoraveloitus

en: Order Instructions:
fi: Tilausta koskevat ohjeet:

en: Local delivery
fi: Paikallinen toimitus

en: Allow customers to select local delivery service. Taxes will be applied using customer's shipping address.
fi: Salli asiakkaiden valita paikallinen toimituspalvelu. Verot lisätään asiakkaiden toimitusosoitteen perusteella.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
fi: Anna hinta (ilman veroa) tai summa, esim. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
fi: Käytä osaa <code>[qty]</code> tuotteiden lukumäärälle, <br/><code>[cost]</code> tuotteiden kokonaishinnalle ja <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> prosentuaalisesti laskettaville taksoille.

en: Checkout Title
fi: Kassatoiminnon nimike

en: This controls the title which the user sees during checkout.
fi: Tämä määrittää nimen, jonka käyttäjä näkee kassatoiminnon aikana.

en: Tax status
fi: Veron tila

en: Taxable
fi: Verotettava

[ctx: Tax status]
en: None
fi: Ei mitään

en: Cost
fi: Hinta

en: Minimum order amount total when available
fi: Tilauksen minimimäärä sen ollessa saatavilla

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to in order to select the shipping method.
fi: Se summa, johon nähden asiakkaan tilauksen summan on oltava suurempi tai yhtä suuri, jotta toimitustapa voidaan valita.

en: Minimum order total when free
fi: Ilmaisen toimituksen minimisumma

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to for the shipping method to be free.
fi: Se summa, johon nähden asiakkaan tilauksen summan on oltava suurempi tai yhtä suuri, jotta toimitustapa olisi ilmainen.

en: This description will be displayed underneath the Local Delivery shipping method name in the Cart and Checkout pages.
fi: Tämä kuvaus näkyy paikallisen toimituksen menetelmän nimen alla Ostoskori- ja Kassa-sivuilla.

en: Delivery instructions
fi: Toimitusohjeet

en: Message that the customer will see on the order received page and the processing order email after checkout.
fi: Viesti, jonka asiakas näkee tilauksen vastaanottosivulla ja tilauksen käsittelyn vahvistavassa sähköpostiviestissä maksuprosessin jälkeen.

en: Shipping method description that the customer will see during checkout.
fi: Toimitustavan kuvaus, jonka asiakas näkee kassatoimintoprosessin yhteydessä.

en: Pickup instructions
fi: Noutoa koskevat ohjeet

en: Message that the customer will see on the order received page as well as in the processing order and ready for pickup emails.
fi: Teksti, jonka asiakas näkee tilauksen vastaanottosivulla sekä tilauksen käsittelyn vahvistavassa sähköpostiviestissä ja valmis noudettavaksi -sähköpostiviestissä.

en: Pickup Instructions
fi: Noutoa koskevat ohjeet

en: Carrier
fi: Kuljetuspalvelu

en: Tracking number
fi: Seurantanumero

en: Items
fi: Tuotteet

en: Warning! Plain Permalinks Detected
fi: Varoitus! Viimeistelemättömiä pysyviä linkkejä havaittu

en: You attempted to install a blocked plugin.
fi: Yritit estää kielletyn laajennuksen.

en: One or more blocked plugins have been removed.
fi: Yksi tai useampia kiellettyjä laajennuksia on poistettu.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> tag, %2$s - Closing </a> tag
en: GoDaddy disallows a small list of plugins that can cause performance and other issues on your store. If you attempt to install them, we'll remove them for you. You can check out %1$sthe entire plugin blocklist here%2$s.
fi: GoDaddy on kieltänyt pienen joukon laajennuksia, jotka voivat heikentää kauppasi suorituskykyä ja aiheuttaa muita ongelmia. Jos yrität asentaa jonkin niistä, se tullaan poistamaan. Voit tutustua %1$skiellettyjen laajennusten estoluetteloon täällä%2$s.

en: Shipments
fi: Lähetykset

note: translators: Placeholder: %s - tracking URL
en: Tracking URL: %s
fi: Seuranta-URL: %s

en: Your order is ready for pickup.
fi: Tilauksesi on valmis noudettavaksi.
