MWC Core 2.0.0 - en to sv translation catalogue (768 entries)

en:  %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
sv:  %1$s som slutar på %2$s (löper ut %3$s/%4$s)

en: %1$s %2$s in the amount of %3$s%4$s
sv: %1$s %2$s för beloppet %3$s%4$s

en: %1$s (#%2$s)
sv: %1$s (nr %2$s)

en: %1$s amount of %2$s added to order by GoDaddy Payments Smart Terminal
sv: %1$s-beloppet %2$s har lagts till ordern av GoDaddy Payments Smart-terminal

en: %1$s has been removed from Selling In-Person. This catalog will no longer sync to WooCommerce
sv: %1$s har tagits bort från Sälja över disk. Den här katalogen synkroniseras inte längre till WooCommerce.

en: %1$s has been removed. Products will no longer be synced to this catalog. To remove any products already synced you must delete them manually.
sv: %1$s har tagits bort. Produkter synkroniseras inte till den här katalogen längre. Om du vill ta bort produkter som redan har synkroniserats måste du göra det manuellt.

en: %1$sCatalogs%2$s
sv: %1$sKataloger%2$s

en: %1$sCustomize Terminal%2$s
sv: %1$sAnpassa terminal%2$s

en: %1$sDevices%2$s
sv: %1$sEnheter%2$s

en: %1$sNote:%2$s Your site is using a temporary domain that cannot be indexed by search engines. Change your primary domain via the %3$sWoo store management area%4$s. Learn more about %5$sconnecting a domain%6$s.
sv: %1$sObs!%2$s Din webbplats använder en temporär domän som inte kan indexeras av sökmotorer. Byt din primära domän via %3$sWoo-butikens område för hantering%4$s. Lär dig mer om %5$sanslutning av en domän%6$s.

en: %1$sShop Smart Terminal%2$s
sv: %1$sShop Smart-terminal%2$s

en: %1s transaction declined due to billing address mismatch for %2s ending in %3$s.
sv: %1s-transaktion nekades på grund av att faktureringsadressen inte stämde för %2s som slutar på %3$s.

en: %s Virtual Terminal
sv: Virtuell terminal för %s

en: 2-day shipping.
sv: 2 dagars leverans.

en: 2-letter ISO 3166 country code.
sv: ISO 3166 landskod med 2 bokstäver.

en: 3-letter ISO 4217 currency code.
sv: ISO 4217 valutakod med 3 bokstäver.

en: A 3rd-party email editing plugin has been detected on your store.
sv: Ett tredjepartstillägg för redigering av e-postmeddelanden upptäcktes i din butik.

en: A Global Trade Item Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. It can be found next to the barcode.
sv: Ett artikelnummer för global handel (GTIN) används för att ge dina produktlistningar på marknadsplatser och sociala medier ett unikt nummer. Det står bredvid streckkoden.

en: A Manufacturer Part Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. Only use the MPN assigned by the manufacturer.
sv: Tillverkarens artikelnummer (MPN) används för att ge dina produktlistningar på marknadsplatser och sociala medier ett unikt nummer. Använd endast det artikelnummer (MPN) som angetts av tillverkaren.

en: A channel UUID is required.
sv: Ett kanal-UUID krävs.

en: A draft listing has been created for this product on %s.
sv: Ett utkast av en listning har skapats för den här produkten på %s.

en: A draft listing will be automatically created once the product meets the requirements below. %1$sLearn more about product sync%2$s
sv: Ett utkast av en listning skapas automatiskt när produkten uppfyller nedanstående krav. %1$sLär dig mer om synkronisering av produkter%2$s

en: A list of available options for the email notification setting control.
sv: En lista med tillgängliga alternativ för e-postaviseringsinställningskontroll.

en: A list of available options for the email notification setting values.
sv: En lista med tillgängliga alternativ för e-postaviseringsinställningsvärden.

en: A list of available options for the onboarding setting control.
sv: En lista med tillgängliga alternativ för introduktionsinställningskontrollen.

en: A list of available options for the onboarding setting values.
sv: En lista med tillgängliga alternativ för introduktionsinställningsvärden.

en: A list of businesses.
sv: En lista över företag.

en: A list of categories that the email notification belongs to.
sv: En lista med kategorier som e-postaviseringen tillhör.

en: A list of placeholders that are available for the email notification.
sv: En lista med platsmarkörer som är tillgängliga för e-postaviseringen.

en: A list of stores associated with the business.
sv: En lista med butiker som är kopplade till företaget.

en: A list of wallets to disable.
sv: En lista med plånböcker som ska inaktiveras.

en: A non-empty settings or subgroups parameter must be provided.
sv: En parameter för inställningar eller undergrupper som inte är tom måste anges.

en: A non-empty settings parameter must be provided.
sv: En inställningsparameter som inte är tom måste anges.

en: A payment capture of %s was successfully voided
sv: En betalningsinläsning på %s har annullerats

en: A payment of %s was successfully captured via GoDaddy Payments Hub
sv: En betalning på %s har lästs in via GoDaddy Payments-hubben

en: A product ID is required.
sv: Ett produkt-ID krävs.

en: A refund of %s was successfully processed via GoDaddy Payments Hub
sv: En återbetalning på %s har skickats via GoDaddy Payments-hubben

en: A refund of %s was successfully voided
sv: En återbetalning på %s har annullerats

en: Abandoned checkout reminders
sv: Påminnelser om övergiven varukorg

en: Accept Apple Pay® on supported devices and make checkout faster for customers. Get paid fast with deposits as soon as the next business day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
sv: Ta emot Apple Pay® på enheter som stöds och gör betalningsprocessen snabbare för kunderna. Få betalt snabbt med insättningar redan nästa vardag. %1$sGoDaddy Payments villkor gäller%2$s.

en: Accept Google Pay™ on supported devices and make checkout faster for customers. Get paid fast with deposits as soon as the next business day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
sv: Ta emot Google Pay™ på enheter som stöds och gör betalningsprocessen snabbare för kunderna. Få betalt snabbt med insättningar redan nästa vardag. %1$sGoDaddy Payments villkor gäller%2$s.

en: Accept all major credit/debit cards in your checkout quickly and securely. Get paid fast with deposits as soon as the next business day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
sv: Ta emot alla större kredit-/betalkort i kassan, snabbt och säkert. Få betalt snabbt med insättningar redan nästa vardag. %1$sGoDaddy Payments villkor gäller%2$s.

en: Accept credit card payments using Stripe.
sv: Ta emot kreditkortsbetalningar med Stripe.

en: Accepted Card Logos
sv: Godkända kortloggor

en: Access Token ID.
sv: Åtkomsttoken-ID.

en: Account Details
sv: Kontouppgifter

en: Add Sales Channel
sv: Lägg till säljkanaler

en: Additional content
sv: Mer innehåll

en: Admin
sv: Administratör

en: All countries
sv: Alla länder

en: Allow customers to select local delivery service. Taxes will be applied using customer's shipping address.
sv: Låt kunderna välja lokal budfirma. Moms läggs på baserat på kundens leveransadress.

en: An error occurred while processing the payment:
sv: Det uppstod ett fel när betalningen behandlades:

en: An error occurred while reserving stock for %1$s (%2$s). %3$s
sv: Det uppstod ett fel när lager reserverades för %1$s (%2$s). %3$s

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
sv: Ett fel inträffade. Försök igen eller pröva ett annat betalsätt.

en: An item from your order has shipped!
sv: En artikel från din order har skickats.

en: An item from {site_title} order #{order_number} has shipped!
sv: En artikel från {site_title} med order nr #{order_number} har skickats!

en: An item from {{site_title}} order #{{order_number}} has shipped!
sv: En artikel från {{site_title}} med order nr {{order_number}} har skickats!

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
sv: En order har skapats för dig på %1$s. Din faktura visas nedan, med en länk så att du kan betala när du är redo: %2$s

en: Any "%1$s" method
sv: Valfri "%1$s"-metod

[ctx: Apple Pay]
en: Add Money with
sv: Lägg till pengar med

[ctx: Apple Pay]
en: Book with
sv: Boka med

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
sv: Köp med

[ctx: Apple Pay]
en: Check out with
sv: Betala med

[ctx: Apple Pay]
en: Contribute with
sv: Bidra med

[ctx: Apple Pay]
en: Donate with
sv: Donera med

[ctx: Apple Pay]
en: Order with
sv: Beställ med

[ctx: Apple Pay]
en: Plain (logo only)
sv: Enkel (endast logga)

[ctx: Apple Pay]
en: Reload with
sv: Ladda om med

[ctx: Apple Pay]
en: Rent with
sv: Hyr med

[ctx: Apple Pay]
en: Set up
sv: Konfigurera

[ctx: Apple Pay]
en: Support with
sv: Stötta med

[ctx: Apple Pay]
en: Tip with
sv: Ge dricks med

[ctx: Apple Pay]
en: Top Up with
sv: Fyll på med

en: Apple Pay Settings
sv: Apple Pay-inställningar

en: Apple Pay shows to %1$sSafari users on supported devices%2$s.
sv: Apple Pay visas för %1$sSafari-användare på enheter som stöds%2$s.

en: Apple requests the button size match your cart/checkout button and be 30 to 64 pixels tall. The width is set automatically.
sv: Apple begär att knappstorleken matchar din varukorgs-eller kassaknapp och att höjden på knappen är 30 till 64 pixlar. Bredden ställs in automatiskt.

en: Application ID.
sv: Program-ID.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
sv: Är du säker på att du vill radera den här betalningsmetoden?

en: Are you sure you want to move this product to trash?
sv: Vill du verkligen flytta den här produkten till papperskorgen?

en: Are you sure you want to move this product to trash? Removing a synced product will also delete it from the In-Person catalog.
sv: Vill du verkligen flytta den här produkten till papperskorgen? Om du tar bort en synkroniserad produkt tas den även bort från katalogen för försäljning över disk.

en: Are you sure you want to unpublish? All associated Marketplaces listings will remain published or as a draft but will no longer sync content and inventory with WooCommerce.
sv: Är du säker på att du vill dra tillbaka publiceringen? Alla kopplade marknadsplatslistningar fortsätter att vara publicerade eller som utkast, men innehåll och lager synkroniseras inte längre med WooCommerce.

en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
sv: Vill du behandla den här inläsningen? Det går inte att ångra den här åtgärden.

en: As a reminder, here are your order details:
sv: Som en påminnelse får du här dina orderuppgifter:

en: At least one shipping method is required to enable Selling in Person.
sv: Minst ett leveranssätt krävs för att aktivera Sälja över disk.

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
sv: Läs automatiskt in ordrar när de ändras till %s

en: Automatically track cart activity and recover lost revenue with a dedicated email campaign.
sv: Spåra automatiskt aktivitet i varukorgen och återhämta förlorade intäkter med en riktad e-postkampanj.

en: Automatically track cart activity and send an email reminder to recover lost revenue.
sv: Spåra automatiskt aktivitet i varukorgen och skicka en e-postpåminnelse för att återhämta förlorade intäkter.

en: Available Pickup Locations
sv: Tillgängliga upphämtningsställen

en: BECS direct debit
sv: BECS direktbetalning

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Basic WooCommerce product data is pushed to the selected In-Person catalog(s) for simple products.
sv: Grundläggande WooCommerce-produktdata pushas till den valda katalogen för försäljning över disk för enkla produkter.

en: Black
sv: Svart

en: Body
sv: Brödtext

en: Body background color
sv: Bakgrundsfärg för brödtext

en: Both
sv: Båda

en: Business ID.
sv: Företags-ID.

en: Business Name:
sv: Företagsnamn:

en: Button
sv: Knapp

en: Button height
sv: Knapphöjd

en: Button label
sv: Knappetikett

en: Button style
sv: Knappstil

en: Button text
sv: Knapptext

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancelled order
sv: Annullerad order

en: Cannot generate a preview for an email notification that is not editable.
sv: Det går inte att generera en förhandsgranskning för en e-postavisering som inte kan redigeras.

en: Cannot load the %s gateway to process payment.
sv: Det går inte att läsa in %s-gateway för att behandla betalningar.

en: Cannot load the GoDaddy Payments gateway.
sv: Det går inte att ladda ned GoDaddy Payments gateway.

en: Cannot send a test email for an email notification that is not editable.
sv: Det går inte att skicka ett test-e-postmeddelande för en e-postavisering som inte kan redigeras.

en: Capture Charge
sv: Läs in priset

en: Capture Paid Orders
sv: Läs in betalda ordrar

en: Card
sv: Kort

en: Carrier
sv: Budfirma

en: Cart
sv: Varukorg

en: Cart Recovery
sv: Återställa varukorg

en: Cart customer data.
sv: Kunduppgifter i varukorgen.

en: Centimeters
sv: Centimeter

en: Change Currency
sv: Byt valuta

en: Change your primary domain via the %1$sWoo store management area%2$s. Learn more about %3$sconnecting a domain%4$s.
sv: Byt din primära domän via %1$sWoo-butikens område för hantering%2$s. Lär dig mer om %3$sanslutning av en domän%4$s.

en: Charge Virtual-Only Orders
sv: Debitera ordrar som bara är virtuella

en: Check button labels here
sv: Kontrollera knappetiketterna här

en: Check button size here
sv: Kontrollera knappstorleken här

en: Check button style here
sv: Kontrollera knappstilen här

en: Checkout
sv: Kassa

en: Checkout Settings
sv: Kassainställningar

en: Checkout Title
sv: Rubrik i kassan

en: Checkout description
sv: Kassabeskrivning

en: Checkout title
sv: Kassanamn

en: City
sv: Stad

en: Click Resume to complete your application.
sv: Klicka på Fortsätt för att slutföra din ansökan.

en: Click here to reset your password
sv: Klicka här för att återställa lösenordet

en: Click set up to get started.
sv: Klicka på Konfigurera för att komma igång.

en: Company name.
sv: Företagsnamn.

en: Complete verification
sv: Slutför verifiering

en: Complete your purchase
sv: Slutför ditt köp

en: Completed
sv: Slutfört

en: Completed order
sv: Färdigbehandlad order

en: Connect Sales Channel
sv: Anslut säljkanal

en: Connect Stripe Account
sv: Anslut Stripe-konto

en: Connect your terminal to Sell in Person.
sv: Koppla din terminal till Sälja över disk.

en: Connected
sv: Ansluten

en: Connected to your GoDaddy Payments account.
sv: Ansluten till ditt GoDaddy Payments-konto.

en: Connected to your Stripe account.
sv: Ansluten till ditt Stripe-konto.

en: Connected to your terminal to Sell in Person.
sv: Ansluten till din terminal för att Sälja över disk.

en: Connecting
sv: Ansluter

en: Connecting to Stripe...
sv: Ansluter till Stripe ...

en: Connection status.
sv: Anslutningsstatus.

en: Contact support
sv: Kontakta support

en: Container
sv: Behållare

en: Content
sv: Innehåll

en: Cost
sv: Kostnad

en: Cost of goods
sv: Varukostnad

en: Could not create connection: %s
sv: Det gick inte att skapa anslutningen: %s.

en: Could not find source WooCommerce email with ID "%s".
sv: Hittade inte källmejlet från WooCommerce med ID "%s".

en: Could not match a WooCommerce email ID to a "%s" email notification ID.
sv: Kunde inte matcha ett WooCommerce-e-post-ID till ett "%s" e-postaviserings-ID.

en: Could not match an email notification ID to a "%s" WooCommerce email ID.
sv: Kunde inte matcha ett e-postaviserings-ID till ett "%s" WooCommerce-e-post-ID.

en: Country code.
sv: Landskod.

en: Coupon cannot be applied.
sv: Rabattkoden kan inte användas.

en: Coupon cannot be applied. %s
sv: Rabattkoden kan inte användas. %s

en: Coupon code
sv: Rabattkod

en: Coupon code to apply to the cart.
sv: Rabattkod som ska användas i kassan.

en: Coupons are disabled.
sv: Rabattkoder har inaktiverats.

en: Create Draft Listing
sv: Skapa utkast av listning

en: Create custom gift certificates that your customers can purchase and send to their friends and family. This feature replaces the %1$sPDF Product Vouchers%2$s plugin.
sv: Skapa anpassade presentkort som dina kunder kan köpa och skicka till familj och vänner. Den här funktionen ersätter tillägget %1$srabattkoder i PDF-format%2$s.

en: Create your first product listing by adding a new product or editing an existing one in WooCommerce. You can list a product on each of the marketplaces you've added. Once listed, the product info and inventory will sync automatically. Visit %1$sProducts%2$s to get started.
sv: Skapa din första produktlistning genom att lägga till en ny produkt eller redigera en befintlig i WooCommerce. Du kan lista en produkt på varje tillagd marknadsplats. När produkten har listats synkroniseras produktinfo och lager automatiskt. Besök %1$sProdukter%2$s för att komma igång.

en: Credit/Debit Card
sv: Kontokort

en: Currency
sv: Valuta

en: Currency position
sv: Valutaposition

en: Currently unavailable
sv: Otillgänglig för närvarande

en: Customer
sv: Kund

en: Customer invoice / order details
sv: Kundfaktura/orderuppgifter

en: Customer note
sv: Anteckning för kunden

en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your Terminals.
sv: Kunder kan handla online och betala över disk med ordrar som synkroniseras med dina terminaler.

en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. Manage them from Marketing > Emails.
sv: Anpassa din e-post så att den återspeglar ditt varumärke och ökar kundlojaliteten. Hantera dem från Marknadsföring > E-postmeddelanden.

en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. This feature replaces the %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s plugin.
sv: Anpassa din e-post så att den återspeglar ditt varumärke och ökar kundlojaliteten. Den här funktionen ersätter tillägget %1$sWooCommerce e-postanpassning%2$s.

en: Debug Mode
sv: Felsökningsläge

en: Decimal separator
sv: Decimaltecken

en: Default
sv: Standard

en: Default?
sv: Standard?

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete %s
sv: Ta bort %s

en: Delete product category
sv: Ta bort produktkategori

en: Delivery instructions
sv: Leveransinstruktioner

en: Description in Checkout
sv: Beskrivning i kassan

en: Detailed Decline Messages
sv: Detaljerade meddelanden om nekad betalning

en: Details
sv: Uppgifter

en: Did you forget something?
sv: Har du glömt något?

en: Dimension units
sv: Måttenheter

en: Disable shipping & shipping calculations
sv: Inaktivera leverans och fraktberäkningar

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Disconnect Stripe Account
sv: Koppla från Stripe-konto

en: Disconnected
sv: Frånkopplad

en: Discount
sv: Rabatt

en: Discount links
sv: Rabattlänkar

en: Dismissed
sv: Avfärdat

[ctx: Display title, not physical label]
en: The label for a custom shipping provider.
sv: Etikett för en egen fraktleverantör.

en: Dual screens for smoother selling.
sv: Smidigare försäljning med dubbla skärmar.

en: E-mail icon
sv: E-postikon

en: Each setting object must contain name and value keys.
sv: Varje inställningsobjekt måste innehålla namn och värdenycklar.

en: Ecommerce emails
sv: E-handelsmejl

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Listing
sv: Redigera listning

en: Edit emails
sv: Redigera e-postmeddelanden

en: Email Notifications
sv: E-postaviseringar

en: Email notification category name.
sv: Namn på e-postaviseringskategori.

en: Email notification description.
sv: Beskrivning av e-postavisering.

en: Email notification label.
sv: Etikett för e-postavisering.

en: Email notification setting default value.
sv: Standardvärde för e-postaviseringsinställning.

en: Email notification setting description.
sv: Beskrivning av e-postaviseringsinställning.

en: Email notification setting label.
sv: Etikett för e-postaviseringsinställning.

en: Email notification setting value.
sv: Värde för e-postaviseringsinställning.

en: Email notification status
sv: Status för e-postavisering.

en: Email notifications setting control details.
sv: Kontrolldetaljer för e-postaviseringsinställning.

en: Email notifications setting control type.
sv: Kontrolltyp för e-postaviseringsinställning.

en: Email notifications setting group, if applicable.
sv: E-postaviseringsinställningsgrupp, i tillämpliga fall.

en: Email template label.
sv: Etikett för e-postmall.

en: Email template preview.
sv: Förhandsgranskning av e-postmall.

en: Email template setting label.
sv: Etikett för e-postmallinställning.

en: Email template settings subgroups.
sv: Undergrupper för e-postmallinställningar.

en: Email width
sv: E-postbredd

en: Email:
sv: E-post:

en: Emails
sv: E-postmeddelanden

en: Emails containing order information and payment links sent manually.
sv: E-postmeddelanden som innehåller orderuppgifter och betalningslänkar skickas manuellt.

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enable GoDaddy Payments
sv: Aktivera GoDaddy Payments

en: Enable Selling in Person
sv: Aktivera Sälja över disk

en: Enable customers to securely save their payment cards to their account for future checkout.
sv: Gör att kunderna kan spara sina kontokort säkert på sina kontot för framtida köp.

en: Enable detailed decline messages for customers during checkout rather than a generic decline message.
sv: Aktivera detaljerade meddelanden om nekad betalning för kunder i kassan istället för ett allmänt meddelande.

en: Enable for Shipping Methods
sv: Aktivera för leveranssätt

en: Enable taxes
sv: Aktivera moms

en: Enable the payment method to add it to your checkout.
sv: Aktivera betalsättet för att lägga till det i din kassa.

en: Enable to add the payment method to your checkout.
sv: Aktivera för att lägga till betalsättet i kassan.

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
sv: Ange en kostnad (exkl. moms) eller ett summa, t.ex. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Enter preview text
sv: Ange förhandsvisningstext

en: Enter recipients (comma-separated) for this email
sv: Ange mottagare (kommateckenavgränsad)

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
sv: Fel %d: Det går inte att skapa ordern. Försök igen.

en: Extensions
sv: Ändelser

en: Failed order
sv: Misslyckad order

en: Failed to create a draft listing.
sv: Det gick inte att skapa ett utkast av en listning.

en: Failed to retrieve a WooCommerce product with ID #%d while creating a draft Marketplaces listing.
sv: Det gick inte att hämta en WooCommerce-produkt med ID-nr %d när ett utkast till en listning på marknadsplatser skapades.

en: First time
sv: Första gången

en: Font family
sv: Typsnittsfamilj

en: Font size
sv: Typsnittsstorlek

en: Footer
sv: Sidfot

en: Footer text
sv: Sidfotstext

en: Format order numbers, change your starting number, and differentiate free orders. This feature replaces the %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s plugin.
sv: Formatera ordernummer, ändra startnummer och differentiera gratisorder. Den här funktionen ersätter tillägget %1$sSekventiella ordernummer Pro%2$s.

en: Free
sv: Gratis

en: Free order identifier
sv: Identifiering av gratisorder

en: From GoDaddy Payments Hub. Order fully refunded.
sv: Från GoDaddy Payments-hubben. Ordern är helt återbetald.

en: From GoDaddy Payments Hub. Order partially refunded.
sv: Från GoDaddy Payments-hubben. Ordern är delvis återbetald.

en: Full
sv: Fullständigt

en: Fully refunded order
sv: Helt återbetald order

en: General
sv: Allmänt

[ctx: General settings]
en: General
sv: Allmänt

en: Get Started
sv: Kom igång

en: Gift certificates
sv: Presentkort

en: Global Trade Item Number
sv: Artikelnummer för global handel

en: GoDaddy Included
sv: GoDaddy ingår

en: GoDaddy Payments (Poynt) is included for Managed WordPress customers without a separate plugin!
sv: GoDaddy Payments (Poynt) ingår för kunder som har Hanterad WordPress utan något särskilt tillägg!

en: GoDaddy Payments - Apple Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin Safari on supported devices%2$s.
sv: GoDaddy Payments - Apple Pay har aktiverats på de valda sidorna och visas %1$si Safari på enheter som stöds%2$s.

en: GoDaddy Payments - Google Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin supported browsers and devices%2$s.
sv: GoDaddy Payments - Google Pay har aktiverats på de valda sidorna och visas %1$si webbläsare och på enheter som stöds%2$s.

en: GoDaddy Payments is available for businesses in %s. Please update your Store Address to use the payment method.
sv: GoDaddy Payments är tillgängligt för företag i %s. Uppdatera butiksadressen om du vill använda betalsättet.

en: GoDaddy Payments is now available to your customers at checkout.
sv: GoDaddy Payments är nu tillgängligt för dina kunder i kassan.

en: GoDaddy Payments is now connected to your store!
sv: GoDaddy Payments är nu kopplat till din butik!

en: GoDaddy Payments is now connected with the account %1$s %2$s. (Not right? %3$sSwitch account%4$s.)
sv: GoDaddy Payments är nu kopplat med kontot %1$s %2$s. (Inte rätt? %3$sByt konto%4$s.)

en: GoDaddy Payments requires %1$s transactions for businesses in %2$s. Please change your Currency in order to use the payment method.
sv: GoDaddy Payments kräver %1$s-transaktioner för att göra affärer i %2$s. Byt valuta om du vill använda betalsättet.

en: GoDaddy Payments requires %s transactions. Please change your Currency in order to use the payment method.
sv: GoDaddy Payments kräver %s-transaktioner. Byt valuta om du vill använda betalsättet.

en: GoDaddy Payments successfully enabled!
sv: GoDaddy Payments har aktiverats!

en: GoDaddy Selling in Person
sv: GoDaddy Sälja över disk

en: GoDaddy disallows a small list of plugins that can cause performance and other issues on your store. If you attempt to install them, we'll remove them for you. You can check out %1$sthe entire plugin blocklist here%2$s.
sv: Det finns några tillägg som GoDaddy inte tillåter på grund av att de kan orsaka prestandaproblem och annat huvudbry för din butik. Om du försöker installera dem tar vi bort dem åt dig. %1$sHela listan med spärrade tillägg finns här%2$s.

[ctx: Google Pay]
en: Book with
sv: Boka med

[ctx: Google Pay]
en: Buy with
sv: Köp med

[ctx: Google Pay]
en: Check out with
sv: Betala med

[ctx: Google Pay]
en: Donate with
sv: Donera med

[ctx: Google Pay]
en: Order with
sv: Beställ med

[ctx: Google Pay]
en: Pay with
sv: Betala med

[ctx: Google Pay]
en: Plain (logo only)
sv: Enkel (endast logga)

en: Google Pay Settings
sv: Google Pay-inställningar

en: Google Pay shows on %1$ssupported browsers%2$s.
sv: Google Pay visas på %1$swebbläsare som stöds%2$s.

en: Google analytics
sv: Google Analytics

en: Google requests the button size match your cart/checkout button and be 40 to 100 pixels tall.
sv: Google begär att knappstorleken matchar din varukorgs- eller kassaknapp och att höjden på knappen är 40 till 100 pixlar.

en: Grams
sv: Gram

en: H1 font size
sv: H1 typsnittsstorlek

en: H2 font size
sv: H2 typsnittsstorlek

en: H3 font size
sv: H3 typsnittsstorlek

en: Have a question? %1$sAsk the GoDaddy Team%3$s%2$s
sv: Undrar du över något? %1$sFråga GoDaddy-teamet%3$s%2$s

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Header image
sv: Sidhuvudbild

en: Heading
sv: Rubrik

en: Headings
sv: Rubriker

en: Here are the details of your order placed on %s:
sv: Här kommer information om din order som beställdes %s:

en: Hey there! You left your shopping cart without completing your purchase just a bit ago. It's not too late to complete your purchase! All of the products are still waiting for you.
sv: Hej! Du lämnade din varukorg utan att slutföra köpet för en stund sedan. Det är inte för sent att slutföra köpet. Alla produkterna väntar fortfarande på dig.

en: Hey {{customer_first_name}}!
sv: Hej {{customer_first_name}}!

en: Hey {{customer_first_name}}, did you forget something?
sv: Hallå där {{customer_first_name}}, har du glömt något?

en: Hi %s,
sv: Hej %s!

en: How the sender was verified.
sv: Hur avsändaren verifierades.

en: How to connect sales channels
sv: Så här ansluter du säljkanaler

en: ID of the template used by this email notification.
sv: ID för mallen som används av denna e-postavisering.

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
sv: Om ordern enbart innehåller virtuella artiklar, kan du aktivera det här för att debitera direkt istället för att först auktorisera transaktionen.

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
sv: Om du inte begärde det kan strunta i det här e-postmeddelandet. Om du vill fortsätta:

en: In-Person Catalog Sync
sv: Synkronisering med katalog för försäljning över disk

en: In-Person product sync to WooCommerce has been disabled. Products will no longer sync to WooCommerce. To remove any products already synced you must delete them manually.
sv: Synkronisering av produkter för försäljning över disk till WooCommerce har inaktiverats. Produkter synkroniseras inte längre till WooCommerce. Om du vill ta bort produkter som redan har synkroniserats måste du göra det manuellt.

en: Inches
sv: Tum

en: Included WooCommerce Extensions
sv: WooCommerce-utökningar som ingår

en: Incomplete
sv: Ofullständig

en: Invalid %s address
sv: Ogiltig %s-adress

en: Invalid coupon code.
sv: Ogiltig rabattkod.

en: Invalid customer data
sv: Ogiltiga kunduppgifter

en: Invalid email address
sv: Ogiltig e-postadress

en: Invalid nonce
sv: Ogiltig engångskod

en: Invalid order ID.
sv: Ogiltigt order-ID.

en: Invalid phone number.
sv: Ogiltigt telefonnummer.

en: Invalid products data.
sv: Ogiltiga produktuppgifter.

en: Invalid template for the option name "%s": it should contain a {{setting_id}} placeholder.
sv: Ogiltig mall för alternativnamnet "%s": den ska innehålla en platsmarkör för {{setting_id}}.

en: Invalid token ID
sv: Ogiltigt token-ID

en: Inventory amounts displayed on the frontend reflect total available for purchase and exclude reserved stock.
sv: De lagerantal som visas i front-end återspeglar det totala antalet tillgängligt för köp, och inbegriper inte reserverade artiklar.

en: Invoice for order #{{order_number}} on {{site_title}}
sv: Faktura för ordernr {{order_number}} hos {{site_title}}

en: It looks like you didn't finish your GoDaddy Payments application.
sv: Det verkar som du inte blev klar med din GoDaddy Payments-ansökan.

en: It's not too late to complete this purchase -- these products are still waiting for you!
sv: Det är inte för sent att slutföra det här köpet – produkterna väntar fortfarande på dig.

en: Item shipped
sv: Artikeln har skickats

en: Item shipped emails are sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
sv: Kunden får ett e-postmeddelande som anger att artikeln har skickats, när spårningsuppgifter läggs till för en eller flera artiklar i deras ordrar.

en: Items
sv: Varor

en: Items in the order.
sv: Artiklar i ordern.

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
sv: Vi vill bara berätta att vi har fått din order med nr %s och att den behandlas nu:

en: Kilograms
sv: Kilogram

en: Label color
sv: Etikettfärg

en: Last onboarding step
sv: Sista introduktionssteget

en: Learn More
sv: Läs mer

en: Left aligned
sv: Vänsterställd

en: Left aligned with space
sv: Vänsterställd med mellanslag

en: Let your customers buy online and pay in person with orders synced to your GoDaddy Smart Terminal. Get paid fast with deposits as soon as the next business day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
sv: Gör så att kunder kan handla online och betala över disk med ordrar som synkroniseras med Smart terminal från GoDaddy. Få betalt snabbt med insättningar redan nästa vardag. %1$sGoDaddy Payments villkor gäller%2$s.

en: Link bank account
sv: Länka bankkonto

en: Link color
sv: Länkfärg

en: List of available features.
sv: Lista över tillgängliga funktioner.

en: List of email content placeholders.
sv: Lista över platsmarkörer för e-postinnehåll.

en: Local Pickup Plus method
sv: Metoden Lokal upphämtning Plus

en: Local delivery
sv: Lokal leverans

en: Manage
sv: Hantera

en: Manage Listing Templates
sv: Hantera listningsmallar

en: Manage Payment Methods
sv: Hantera betalsätt

en: Manage Sales Channels
sv: Hantera säljkanaler

en: Manage emails
sv: Hantera e-post

en: Manage the "%s" payment method
sv: Hantera betalsättet ”%s”

en: Manage your GoDaddy Payments account settings in the %1$sPayments Hub%2$s
sv: Hantera dina GoDaddy Payments-kontoinställningar i %1$sbetalningshubben%2$s

en: Manage your account settings in the %1$spayments dashboard%2$s
sv: Hantera dina kontoinställningar på %1$sadminpanelen för betalningar%2$s

en: Manufacturer Part Number
sv: Tillverkarens artikelnummer

en: Marketplaces
sv: Marknadsplatser

en: Marketplaces & Social
sv: Marknadsplatser och sociala kanaler

en: Marketplaces & Social Order
sv: Order på marknadsplatser och sociala medier

en: Marketplaces &amp; Social
sv: Marknadsplatser och sociala medier

[ctx: Menu title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
sv: Hem

en: Message that the customer will see on the order received page and in the processing order email after checkout.
sv: Meddelande som kunden ser på ordersidan och i meddelandet om att ordern behandlas som skickas efter betalning.

en: Message that the customer will see on the order received page and the processing order email after checkout.
sv: Meddelande som kunden ser på ordersidan och meddelandet om att ordern behandlas som skickas efter betalning i kassan.

en: Message that the customer will see on the order received page as well as in the processing order and ready for pickup emails.
sv: Meddelande som kunden ser på ordersidan och i e-postmeddelandena om att ordern behandlas och är redo för upphämtning.

en: Meters
sv: Meter

en: Millimeters
sv: Millimeter

en: Minimum order amount total when available
sv: Lägsta totala orderbelopp om tillgängligt

en: Minimum order total when free
sv: Lägsta orderbelopp för gratis leverans

en: Missing billing details.
sv: Faktureringsdetaljer saknas.

en: Missing card details.
sv: Kortdetaljer saknas.

en: Missing nonce
sv: Engångskod saknas

en: Missing or invalid store ID
sv: Butiks-ID saknas eller är ogiltigt

en: Move to Trash
sv: Flytta till papperskorgen

en: Name of the merchant.
sv: Handlarens namn.

en: Needs attention
sv: Behöver kontrolleras

en: New
sv: Nytt

en: New account
sv: Nytt konto

en: New order
sv: Ny order

en: Nickname
sv: Smeknamn

en: No WooCommerce email found for "%s"
sv: Hittade ingen e-post för WooCommerce för "%s"

en: No content template file found for the ID %s.
sv: Ingen innehållsmallfil hittades för ID:t %s.

en: No email notification found with the ID %s.
sv: Ingen e-postavisering hittades med ID:t %s.

en: No email notification template found with the ID %s.
sv: Ingen e-postaviseringsmall hittades med ID:t %s.

en: No gateway found for order
sv: Ingen gateway hittades för ordern

en: No pickup locations available
sv: Inga tillgängliga upphämtningsställen

en: No redirect available
sv: Ingen omdirigering tillgänglig

en: No settings found with the ID %s.
sv: Det fanns inga inställningar med ID:t %s.

en: No template file found with the ID %s.
sv: Ingen mallfil hittades med ID:t %s.

en: Nonce for switching accounts.
sv: Engångskod för att byta konton.

en: Not available
sv: Ej tillgängligt

en: Note added to your {{site_title}} order from {{order_date}}
sv: En anteckning har lagts till din {{site_title}}-order från {{order_date}}

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
sv: Avisering som informerar om att &ndash; ordernumret%1$s som tillhör %2$s har annullerats:

en: Number of decimals
sv: Antal decimaler

en: Number of seconds to expiration of the access token.
sv: Antal sekunder innan åtkomsttoken upphör.

en: Off
sv: Av

en: Onboarding
sv: Introduktion

en: Onboarding setting control details.
sv: Information om introduktionsinställningskontroll.

en: Onboarding setting control type.
sv: Typ av introduktionsinställningskontroll.

en: Onboarding setting default value.
sv: Standardvärde för introduktionsinställning.

en: Onboarding setting description.
sv: Beskrivning för introduktionsinställning.

en: Onboarding setting group, if applicable.
sv: Introduktionsinställningsgrupp, i tillämpliga fall.

en: Onboarding setting label.
sv: Etikett för introduktionsinställning.

en: Onboarding setting value.
sv: Introduktionsinställningsvärde.

en: One or more blocked plugins have been removed.
sv: Ett eller flera spärrade tillägg har tagits bort.

en: One or more products in your catalog failed to sync. Please enable debug logging or reach out to %1$sour Care team%2$s for help.
sv: En eller flera produkter i din katalog kunde inte synkroniseras. Aktivera felsökningsloggning eller kontakta %1$svårt supportteam%2$s om du behöver hjälp.

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
sv: Hoppsan. Något gick fel när ditt betalsätt uppdaterades. Försök igen.

en: Optional input placeholder for the email notification setting control.
sv: Valfri indataplatsmarkör för kontrollen för e-postaviseringsinställning.

en: Optional input placeholder for the onboarding setting control.
sv: Valfri indataplatsmarkör för introduktionsinställningskontroll.

en: Order Instructions:
sv: Orderinstruktioner:

en: Order Numbers
sv: Ordernummer

en: Order is ready for pickup.
sv: Ordern är redo för upphämtning.

en: Order marked ready on terminal on %1$s at %2$s
sv: Ordern markerades som redo på terminal %1$s klockan %2$s

en: Order on-hold
sv: Ordern pausad

en: Order ready for pickup!
sv: Order redo för upphämtning!

en: Order received instructions
sv: Anvisningar för mottagen order

en: Order total, based on cart total.
sv: Total ordersumma baserat på summan i varukorgen.

en: Orders aren't accepted from this location
sv: Ordrar accepteras inte från den här platsen

en: Other
sv: Annat

en: Other locations
sv: Andra platser

en: Our dual screens make checkout a breeze. Plus, our all-in-one terminal includes a built-in payment processor, scanner, printer, security and more.
sv: Med våra dubbla skärmar går det snabbt i kassan. Dessutom inkluderar vår allt-i-ett-terminal en inbyggd kortläsare, skanner, skrivare, säkerhet m.m.

en: Pages to enable Apple Pay on
sv: Sidor där Apple Pay ska aktiveras

en: Pages to enable Google Pay on
sv: Sidor där Google Pay ska aktiveras

en: Paid in WooCommerce checkout by "%s"
sv: Betalades i WooCommerce-kassan med "%s"

en: Partially refunded order
sv: Delvis återbetald order

en: Pay for this order
sv: Betala för denna order

en: Pay for your order in-person at pickup or delivery.
sv: Betala för din order över disk vid upphämtning eller leverans.

en: Pay in Person
sv: Betala personligen

en: Pay securely with your credit/debit card.
sv: Betala säkert med ditt kontokort.

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
sv: Betalning för ordernr %1$s från %2$s misslyckades. Ordern innehöll följande:

en: Payment gateway connection status.
sv: Anslutningsstatus för betalningslösning.

en: Payment method could not be saved. %s
sv: Det gick inte att spara betalsättet. %s

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
sv: Beskrivning av betalsätt som kunden ser i kassan.

en: Payment method successfully added.
sv: Betalsättet har lagts till.

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
sv: Namn på betalsättet som kunden ser i kassan.

en: Payment method updated.
sv: Betalsättet har uppdaterats.

en: Payment to be made upon delivery.
sv: Betalning ska ske vid leverans.

en: Payments Dashboard
sv: Adminpanel för betalningar

en: Pending
sv: Väntar

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Pickup Instructions
sv: Anvisningar för upphämtning

en: Pickup Location Information
sv: Information om upphämtningsställe

en: Pickup instructions
sv: Upphämtningsinstruktioner

en: Pickup location
sv: Upphämtningsställe

en: Please check your email for next steps.
sv: Kontrollera din e-post för att se vad nästa steg är.

en: Please choose another shipping method, or contact the store for a pickup location.
sv: Välj ett annat leveranssätt eller kontakta butiken för ett upphämtningsställe.

en: Please note that it may take some time for the carrier to update shipment tracking information.
sv: Observera att det kan ta ett tag innan budfirman uppdaterar leveransspårningsuppgifterna.

en: Please reconnect your Stripe account.
sv: Anslut ditt Stripe-konto igen.

en: Please select the pages where Apple Pay should show.
sv: Välj vilka sidor som ska visa Apple Pay.

en: Please select the pages where Google Pay should show.
sv: Välj vilka sidor som ska visa Google Pay.

en: Please use either your hosting plan's email editing feature or your 3rd-party email editor.
sv: Använd antingen ditt webbhotellpakets e-postredigeringsfunktion eller din e-postredigerare från tredje part.

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Pounds
sv: Pund

en: Pre-Order release payment failed: %s
sv: Betalning för förbeställning misslyckades: %s

en: Preview text
sv: Förhandsvisningstext

en: Preview text is shown after the subject line in some email inboxes. Maximum: 150 characters. %1$sLearn more%2$s
sv: Förhandsvisningstext visas efter ämnesraden i vissa e-postinkorgar. Högst: 150 tecken. %1$sLär dig mer%2$s

en: Processing order
sv: Behandlar order

en: Product Brand
sv: Produktens varumärke

en: Product Condition
sv: Produktens skick

en: Product categories must be deleted in Commerce Home
sv: Produktkategorier måste tas bort i startsida för Handel

[ctx: Product condition]
en: New
sv: Nytt

[ctx: Product condition]
en: Refurbished
sv: Renoverad

[ctx: Product condition]
en: Used
sv: Använda

en: Product data is fetched from the selected In-Person catalog(s). Sync excludes products with custom prices or "any combination" modifiers.
sv: Produktuppgifter hämtas från de valda katalogerna för försäljning över disk. Synkronisering exkluderar produkter med anpassade priser eller modifierare av typen "valfri kombination".

en: Product not found.
sv: Produkt ej hittad.

[ctx: Product property requirement]
en: Brand and Condition fields filled
sv: Fälten för varumärke och skick ifyllda

[ctx: Product property requirement]
en: Manage stock enabled and stock quantity > 0
sv: Hantera lager aktiverat och antal i lager > 0

[ctx: Product property requirement]
en: No backorders allowed
sv: Inga restorder tillåts

[ctx: Product property requirement]
en: Product SKU must be set
sv: Produktens lagerenhet måste anges

[ctx: Product property requirement]
en: Published product
sv: Publicerad produkt

[ctx: Product property requirement]
en: Simple or variable product (not virtual or downloadable)
sv: Enkla eller variabla produkter (ej virtuella eller nedladdningsbara)

en: Product, inventory, and order syncing is disabled in Staging to prevent conflicts with your Production site.
sv: Synkronisering av produkter, lager och ordrar har inaktiverats i mellanlagringen för att undvika konflikter med din produktionswebbplats.

en: Products to add to the cart.
sv: Produkter som ska läggas till i varukorgen.

en: Products with Marketplaces listings cannot have an empty SKU.
sv: Produkter med marknadsplatslistningar kan inte ha en tom lagerenhet.

en: Provided by GoDaddy
sv: Tillhandahålls av GoDaddy

en: Provider %s not found.
sv: Leverantören %s hittades inte.

en: Ready for pickup
sv: Redo för upphämtning

en: Ready for pickup emails are sent to customers when their order is marked as ready for pickup.
sv: E-postmeddelanden med Redo för upphämtning skickas till kunder när deras order har markerats som redo för upphämtning.

en: Ready to complete this purchase before your cart expires? Click the above button to purchase these items.
sv: Är du redo att slutföra det här köpet innan artiklarna i varukorgen tas bort? Klicka på ovanstående knapp om du vill köpa de här artiklarna.

en: Recipients
sv: Mottagare

en: Recommended
sv: Rekommenderas

[ctx: Refreshes the page]
en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Remove
sv: Ta bort

en: Required for storing Product data in Commerce Home. Stock management can be enabled or disabled per product. Learn more about %1$sproduct inventory settings%2$s.
sv: Krävs för att lagra produktdata på hemsidan för handel. Lagerhantering kan aktiveras eller inaktiveras per produkt. Läs mer om %1$sinställningar för produktlager%2$s.

en: Reset password
sv: Återställ lösenord

en: Resources
sv: Resurser

en: Result: [%1$s] %2$s
sv: Resultat: [%1$s] %2$s

en: Resume
sv: Återuppta

en: Return accepted via Walmart sales channel.
sv: Retur godkänd via Walmarts säljkanal.

en: Return requested via Walmart sales channel. %1$sView request%2$s.
sv: Retur begärd via Walmarts säljkanal. %1$sVisa begäran%2$s.

en: Return to payments
sv: Återgå till betalningar

en: Right aligned
sv: Högerställd

en: Right aligned with space
sv: Högerställd med mellanslag

en: Root settings for an email template.
sv: Rotinställningar för en e-postmall.

en: Sales Channel
sv: Säljkanal

en: Sales Channel Order Number
sv: Ordernummer för säljkanal

en: Sales Channel Order Number: %s
sv: Ordernummer för säljkanal: %s

en: Sales Channel: %s
sv: Säljkanal: %s

en: Save
sv: Spara

en: Save to Log
sv: Spara i loggen

en: Saved Cards
sv: Sparade kort

en: Securely Save to Account
sv: Spara säkert på kontot

en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices.
sv: Ta emot kortbetalningar säkert och tryggt och gör det enklare för kunder med Apple Pay att betala på enheter som stöds.

en: Securely accept credit/debit cards in your checkout.
sv: Ta emot kontokortbetalningar säkert och tryggt i kassan.

en: Securely accept online payments via credit/debit card, wallets, bank redirects, and other methods enabled in your Stripe account. %1$sView Stripe pricing%2$s for your business' location and payment methods. %3$sStripe terms apply%4$s.
sv: Ta emot onlinebetalningar säkert och tryggt via kontokort, plånböcker, banköverföringar och andra betalsätt som är aktiverade på ditt Stripe-konto. %1$sVisa Stripe-priser%2$s för ditt företags plats och betalsätt. %3$sStripe-villkoren gäller%4$s.

en: Select Shipping Methods
sv: Välj leveranssätt

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
sv: Välj hur transaktioner ska behandlas. Debitera skickar alla transaktioner för avräkning. Auktorisering auktoriserar helt enkelt orderbeloppet för senare inläsning.

en: Select the location(s) that should be available for local pickup.
sv: Välj platser som ska vara tillgängliga för lokal upphämtning.

en: Select the shipping methods that will show this payment method for the customer during checkout.
sv: Välj vilka leveranssätt som ska visa det här betalsättet för kunden i kassan.

en: Sell online and in person with GoDaddy Payments. Sync local pickup and delivery orders right to your Smart Terminal, then get paid fast with next-day deposits.
sv: Sälj online och över disk med GoDaddy Payments. Synkronisera ordrar med lokal upphämtning och leverans direkt till din Smart-terminal och få betalt snabbt med insättningar nästa dag.

en: Sell to all countries except for
sv: Sälj till alla länder utom

en: Sell to all countries, except for...
sv: Sälj till alla länder, utom ...

en: Sell to millions of customers from one place. Offer your products everywhere, from Amazon to Instagram, all from your own online store.
sv: Sälj till miljoner kunder från ett och samma ställe. Erbjud dina produkter överallt. Från Amazon till Instagram, och allt från din egen onlinebutik.

en: Sell to specific countries
sv: Sälj till vissa länder

en: Selling locations
sv: Försäljningsställen

en: Send a reminder email to customers that left products in their cart but didn't complete the checkout.
sv: Skicka ett påminnelsemeddelande till kunder som har lämnat produkter i varukorgen men inte slutförde köpet i kassan.

en: Sender address
sv: Avsändaradress

en: Sender email address.
sv: Avsändarens e-postadress.

en: Sender name
sv: Avsändarens namn

en: Sender status.
sv: Avsändarens status.

en: Sender unique ID.
sv: Avsändarens unika ID.

en: Sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
sv: Skickas till utvalda mottagare när en ny order tas emot.

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked cancelled (if it was previously processing or on-hold).
sv: Skickas till utvalda mottagare när en order markeras som annullerad (om den tidigare hade statusen behandlas eller pausad).

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked failed (if it was previously pending or on-hold).
sv: Skickas till utvalda mottagare när en order markeras som misslyckad (om den tidigare hade statusen inväntar granskning eller pausad).

en: Sent to customer after a payment is made.
sv: Skickas till kunden när betalningen är klar.

en: Sent to customer when an order is on hold.
sv: Skickas till kunden när en order är pausad.

en: Sent to customer when you add a note to an order.
sv: Skickas till kunden när du lägger till en anteckning i en order.

en: Sent to customers when their order is fully refunded.
sv: Skickas till kunder när deras order är helt återbetald.

en: Sent to customers when their order is marked completed and usually indicates that the order has been shipped.
sv: Skickas till kunder när deras order har markerats som färdigbehandlad och anger vanligtvis att ordern har skickats.

en: Sent to customers when their order is partially refunded.
sv: Skickas till kunder när deras order är delvis återbetald.

en: Sent to customers when they reset their passwords.
sv: Skickas till kunder när de återställer sina lösenord.

en: Sent to customers when they sign up via checkout or account pages.
sv: Skickas till kunder när de anmäler sig via kassan eller kontosidorna.

en: Sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
sv: Skickas till kunden när spårningsuppgifter läggs till för en eller flera artiklar i deras ordrar.

en: Sequential order numbers
sv: Sekventiella ordernummer

en: Set up
sv: Konfigurera

en: Set up GoDaddy Payments
sv: Konfigurera GoDaddy-betalningar

en: Set up the "%s" payment method
sv: Konfigurera betalsättet ”%s”

en: Settings
sv: Inställningar

en: Share discount links
sv: Dela rabattlänkar

en: Share discount links with your customers and add coupons from ads, email campaigns, or social links. Create or edit a coupon to get started. This feature replaces the %1$sURL Coupons%2$s plugin.
sv: Dela rabattlänkar med dina kunder och lägg till rabattkoder från annonser, e-postkampanjer eller länkar på sociala medier. Börja med att skapa eller redigera en rabattkod. Den här funktionen ersätter tillägget %1$sURL-rabattkunponger%2$s.

en: Share shipment tracking information with your customers. Open one of your Processing orders to get started. This feature replaces the %1$sShipment Tracking%2$s plugin.
sv: Dela leveransspårningsuppgifter med dina kunder. Börja med att öppna en av dina order som behandlas. Den här funktionen ersätter tillägget %1$sLeveransspårning%2$s.

en: Ship to all countries you sell to
sv: Leverera till alla länder du säljer till

en: Ship to specific countries
sv: Leverera till vissa länder

en: Ship to specific countries only
sv: Leverera endast till vissa länder

en: ShipEngine isn't available in your region
sv: ShipEngine är inte tillgängligt i din region

en: Shipment Tracking
sv: Leveransspårning

en: Shipment tracking
sv: Leveransspårning

en: Shipments
sv: Leveranser

en: Shipping
sv: Leverans

en: Shipping labels
sv: Fraktsedlar

en: Shipping locations
sv: Leveransställen

en: Shipping method description that the customer will see during checkout.
sv: Beskrivning av leveranssätt som kunden ser i kassan.

en: Shipping methods for the payment request.
sv: Leveranssätt för betalningsbegäran.

en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the debug log
sv: Visa detaljerade felmeddelanden och API-förfrågningar/svar på kassasidan och/eller spara dem i felsökningsloggen

en: Show on Checkout Page
sv: Visa på kassasidan

en: Single Product
sv: Enskild produkt

en: Skip free orders
sv: Hoppa över gratisorder

en: Smart Terminal
sv: Smart terminal

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
sv: Någon har begärt ett nytt lösenord för följande konto på %s:

en: Something went wrong when creating the user account.
sv: Något gick fel när användarkontot skulle skapas.

en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
sv: Något gick fel och det gick inte att slutföra inläsningen. Försök igen.

en: Starting number
sv: Startnummer

en: Stock management must be enabled in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
sv: Lagerhanteringen måste aktiveras för att produkter, lager och ordrar ska kunna synkroniseras med säljkanalerna marknadsplatser och sociala medier.

en: Store address 1
sv: Butiksadress rad 1

en: Store address 2
sv: Butiksadress rad 2

en: Store name
sv: Butikens namn

en: Store selector dismissed
sv: Butiksväljaren avfärdades

en: Subject
sv: Ämne

[ctx: Subject of greeting when name is not known (this can be translated to empty string for languages where "Hi there!" cannot be rendered as in English and it will result in just "Hi!")]
en: there
sv: där

en: Subtotal
sv: Deltotal

en: Switch account
sv: Byt konto

en: Sync In-Person products to WooCommerce
sv: Synkronisera produkter som säljs över disk till WooCommerce

en: Sync WooCommerce products to In-Person
sv: Synkronisera WooCommerce-produkter till försäljning över disk

en: Sync your WooCommerce products with In-Person catalog(s). %1$sLearn more%2$s
sv: Synkronisera dina WooCommerce-produkter med kataloger för försäljning över disk. %1$sLär dig mer%2$s

en: Take administration of order fulfillment to the next level! View latest shipping rates from your favorite providers, print labels in one click, and automate shipment tracking and customer email notifications.
sv: Ta administrationen av orderhanteringen till nästa nivå! Få aktuella fraktkostnader från dina favorittransportörer, skriv ut fraktsedlar med ett klick och automatisera leveransspårning och e-postaviseringar till kunderna.

en: Tax
sv: Moms

en: Tax status
sv: Momsstatus

[ctx: Tax status]
en: None
sv: Ingen

en: Taxable
sv: Momsberättigad

en: Text color
sv: Textfärg

en: Thank you for applying, but we are unable to provide payment processing for your business.
sv: Tack för din ansökan, men vi kan inte tillhandahålla betalningshantering för ditt företag.

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
sv: Tack för att du skapade ett konto på %1$s. Ditt användarnamn är %2$s. Du kan öppna ditt kontoområde och visa ordrar, ändra ditt lösenord m.m. på: %3$s

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of what you ordered:
sv: Tack för din order. Den är pausad tills vi kan bekräfta att betalningen har tagits emot. Under tiden får du här en påminnelse om vad du beställde:

en: The "Any" attribute cannot be used for variable products synced with your GoDaddy Commerce product catalog. Please specify the attribute value for each variation, then save your changes.
sv: Attributet "Valfri" kan inte användas för variabla produkter som synkroniseras med din produktkatalog i GoDaddy Handel. Ange attributvärdet för varje variation och spara sedan dina ändringar.

en: The GoDaddy Payments onboarding status
sv: GoDaddy Payments onboardingstatus

en: The GoDaddy Payments service ID
sv: ID för GoDaddy Payments-tjänst

en: The ID of the Federation Partner
sv: ID för federationspartner

en: The ID of the customer
sv: Kundens ID

en: The Sellbrite plugin is included in your hosting plan as GoDaddy Marketplaces. The plugin has been deactivated.
sv: Tillägget Sellbrite ingår i ditt webbhotellpaket som GoDaddy Marketplaces. Tillägget har inaktiverats.

en: The URL Coupons plugin is now included natively in your hosting plan! The plugin has been deactivated, and your existing settings and coupons have been migrated successfully.
sv: Tillägget URL Coupons ingår nu som standard i ditt webbhotellspaket! Tillägget har inaktiverats och dina befintliga inställningar och rabatter har flyttats utan problem.

en: The URL to redirect the customer to.
sv: Webbadressen som kunden ska omdirigeras till.

en: The access token string as issued by the authorization server.
sv: Sträng för åtkomsttoken såsom den utfärdades av auktoriseringsservern.

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to for the shipping method to be free.
sv: Beloppet som kundens order måste var större än eller lika med för att leveranssättet ska vara gratis.

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to in order to select the shipping method.
sv: Beloppet som kundens order måste var större än eller lika med för att välja leveranssättet.

en: The care agent account on this site has been misconfigured. Please log in again to fix this issue.
sv: Supportagentkontot på den här webbplatsen har konfigurerats fel. Logga in igen för att lösa problemet.

en: The class for %s must implement the EmailNotificationContract interface
sv: Klassen för %s måste implementera gränssnittet EmailNotificationContract

en: The class for %s must implement the EmailTemplateContract interface
sv: Klassen för %s måste implementera gränssnittet EmailTemplateContract

en: The class name for %s must implement ConfigurableContract
sv: Klassnamnet för %s måste implementera ConfigurableContract

en: The connected GoDaddy Payments account is %1$s %2$s (Not the business owner's account? %3$sSwitch account%4$s).
sv: Det kopplade GoDaddy Payments-kontot är %1$s %2$s (Inte företagsägarens konto? %3$sByt konto%4$s).

[ctx: The country's region]
en: Country Region
sv: Landsregion

en: The date and time when the sender was verified in our system.
sv: Datum och tid då avsändaren verifierades i vårt system.

en: The deadline to complete your payouts setup is coming up! To keep transacting with GoDaddy Payments and to get your money, verify your identity and add banking info.
sv: Deadline för att slutföra konfigurationen av dina utbetalningar närmar sig. Om du vill fortsätta göra affärer genom GoDaddy Payments och få betalt ska du verifiera din identitet och lägga till bankuppgifter.

en: The display name of the store.
sv: Butikens namn.

en: The email notification with ID %s is not available on this site
sv: E-postaviseringen med ID:t %s finns inte på den här webbplatsen.

en: The following note has been added to your order:
sv: Följande anteckning har lagts till i din order:

en: The hosting platform the given account or site is running on
sv: Den värdtjänstplattform som det aktuella kontot eller webbplatsen körs på

en: The item's ID.
sv: Artikelns ID.

en: The item's quantity.
sv: Artikelns kvantitet.

en: The items included in the shipment.
sv: Artiklarna som ingår i leveransen.

en: The label associated with shipment.
sv: Fraktsedel kopplad till en leverans.

en: The label for a custom shipping provider.
sv: Etikett för en egen fraktleverantör.

en: The legal name of the business.
sv: Företagets juridiska namn.

en: The nonce for validating the redirect after onboarding
sv: Engångskoden för validering av omdirigeringen efter introduktionen

en: The order ID.
sv: Order-ID.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for more information.
sv: Betalsättet har inaktiverats så det kommer inte att visas i kassan. Kontrollera din e-post för mer information.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for next steps.
sv: Betalsättet har inaktiverats så det kommer inte att visas i kassan. Kontrollera din e-post för att se vad nästa steg är.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please set up your account to resume processing payments.
sv: Betalsättet har inaktiverats så det kommer inte att visas i kassan. Konfigurera ditt konto för att kunna ta betalt igen.

en: The phone number of your business.
sv: Företagets telefonnummer.

en: The product plan the given account or site has purchased
sv: Den produktplan som det aktuella kontot eller webbplatsen har köpt

en: The product's ID.
sv: Produktens ID.

en: The product's variation ID.
sv: Produktens variations-ID.

en: The rate associated with the shipment.
sv: Avgiften för leveransen.

en: The remote parent ID in the request does not match the remote parent ID of the order.
sv: Det överordnade fjärr-ID:t i begäran matchar inte orderns överordnade fjärr-ID.

en: The requirements below must be met in order to list this product. %1$sLearn more about product sync%2$s
sv: Nedanstående krav måste uppfyllas innan produkten kan listas. %1$sLär dig mer om synkronisering av produkter%2$s

en: The reseller private label ID (1 means GoDaddy, so not a reseller).
sv: Återförsäljaren privata etikett-ID (1 står för GoDaddy, alltså inte en återförsäljare).

en: The scope the token granted.
sv: Tokens omfattning.

en: The settings parameter is required.
sv: Inställningsparametern är obligatorisk.

en: The shipment ID.
sv: Leverans-ID.

en: The shipment object associated with the shipping label.
sv: Artikeln som är kopplad till fraktsedeln.

en: The shipment object associated with the shipping rates.
sv: Artikeln som är kopplad till fraktkostnaderna.

en: The shipment's creation date.
sv: Datum då leveransen skapades.

en: The shipment's last updated date.
sv: Datumet då leveransen senast uppdaterades.

en: The shipment's tracking URL.
sv: Leveransens URL för spårning.

en: The shipment's tracking number.
sv: Leveransens spårningsnummer.

en: The shipping label returned by the shipping provider.
sv: Fraktsedeln som returnerades av fraktleverantören.

en: The shipping provider for the shipment.
sv: Fraktbolag för leveransen.

en: The shipping rates returned by the shipping provider.
sv: Fraktkostnader som returnerades av fraktleverantören.

en: The shipping type based on the chosen shipping method.
sv: Leveranstyp baserat på det valda leveranssättet.

en: The site has email template overrides and hasn't enabled the Email Notifications feature.
sv: Webbplatsen har åsidosättningar av e-postmallen och har inte aktiverat funktionen e-postaviseringar.

en: The type of token this is.
sv: Typ av token.

en: The unique identifier for the business.
sv: Företagets unika identitetsbeteckning.

en: The unique identifier for the store.
sv: Butikens unika identitetsbeteckning.

en: There was a problem registering your site with Apple Pay. Please disable Apple Pay and try re-enabling, or %1$scontact support%2$s.
sv: Det uppstod ett problem vid registreringen av din webbplats hos Apple Pay. Inaktivera Apple Pay och försök aktivera igen, eller %1$skontakta supporten%2$s.

en: There was an error connecting to GoDaddy Payments. Please try again.
sv: Det uppstod ett fel vid anslutningen till GoDaddy Payments. Försök igen.

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
sv: De här kortloggorna visas som godkända för kunderna i kassan.

en: These settings are managed from the %s page
sv: De här inställningarna hanteras från %s-sidan

en: This can take a few minutes. Please refresh to check.
sv: Det här kan ta några minuter. Uppdatera för att kontrollera.

en: This charge has been fully captured
sv: Det här priset har lästs in

en: This controls the title which the user sees during checkout.
sv: Styr vilken rubrik kunden ser i kassan.

en: This description will be displayed underneath the Local Delivery shipping method name in the Cart and Checkout pages.
sv: Den här beskrivningen visas under namnet på leveranssättet för lokal leverans i varukorgen och på kassasidorna.

en: This email address belongs to another store. Please enter a different email address. If you already own this address, please reach out via %1$sGet Help%2$s.
sv: Den här e-postadressen tillhör en annan butik. Ange en annan e-postadress. Om du redan äger den här adressen ska du kontakta oss via%1$sFå hjälp%2$s.

en: This operation can take up to a few seconds. Please reload this page to check the current status.
sv: Den här åtgärden kan ta några sekunder. Ladda om sidan för att kontrollera aktuell status.

en: This product has been listed on %s.
sv: Den här produkten har listats på %s.

en: This product hasn't been listed on %s yet.
sv: Den här produkten har inte listats på %s.

en: This product is synced from the In-Person Catalog
sv: Den här produkten har synkroniserats från katalogen för försäljning över disk.

en: This product is synced to the In-Person Catalog
sv: Den här produkten har synkroniserats till katalogen för försäljning över disk.

en: This product must meet all requirements below before creating a draft listing.
sv: Innan du kan skapa ett utkast av en listning måste den här produkten uppfylla alla nedanstående krav.

en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept.
sv: Den här inställningen ändrar %1$sinte%2$s vilka korttyper gatewayen godkänner.

en: This token is expired
sv: Den här token har upphört.

en: Thousands separator
sv: Tusentalsavgränsare

en: Tip
sv: Tips

en: Title
sv: Titel

[ctx: Title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
sv: Hem

en: Title in Checkout
sv: Namn i kassan

en: To benefit from streamlined shipping and label printing, please ensure your store is located in the US, UK, Canada, or Australia.
sv: Utnyttja fördelarna med smidiga leveranser och utskrift av fraktsedlar så länge butiken ligger i USA, Storbritannien, Kanada eller Australien.

en: To get your funds deposited to your bank account, verify your identity and add your banking info. %1$sSet up payouts%2$s
sv: För att få medlen insatta på ditt bankkonto måste du verifiera din identitet och lägga till dina bankuppgifter. %1$sKonfigurera utbetalningar%2$s

en: To sync to In-Person you must have at least one catalog selected.
sv: Om du vill synkronisera till försäljning över disk måste du markera minst en katalog.

en: To sync to WooCommerce you must have at least one catalog selected.
sv: Om du vill synkronisera till WooCommerce måste du markera minst en katalog.

en: Track advanced eCommerce events and more with Google Analytics. This feature replaces the %1$sGoogle Analytics%2$s and %3$sGoogle Analytics Pro%4$s plugins.
sv: Spåra avancerade e-handelsevenemang och mer med Google Analytics. Den här funktionen ersätter tilläggen %1$sGoogle Analytics%2$s och %3$sGoogle Analytics Pro%4$s.

en: Track profit and cost of goods for your store. Generate profit reports by date, product, category, and more. This feature replaces the %1$sCost of Goods%2$s plugin.
sv: Spåra vinst och varukostnader för din butik. Generera resultatrapporter efter datum, produkt, kategori, m.m. Den här funktionen ersätter tillägget %1$sVarukostnad%2$s.

en: Tracking URL: %s
sv: URL för spårning: %s

en: Tracking number
sv: Spårningsnummer

en: Transaction ID %s
sv: Transaktions-ID %s

en: Transaction Type
sv: Transaktionstyp

en: Transaction manually refunded from WooCommerce.
sv: Transaktionen har återbetalats manuellt från WooCommerce.

en: Transaction refunded by %1$s from WooCommerce.
sv: Transaktionen har återbetalats av %1$s från WooCommerce.

en: Trouble checking out? We're here to help. Please reply to this email if you have any questions or need our assistance.
sv: Har du problem i kassan? Vi kan hjälpa dig. Svara på det här e-postmeddelandet om du har frågor eller behöver hjälp.

en: URL for the WooCommerce email settings screen for the email notification
sv: URL för skärmen med e-postinställningar i WooCommerce för e-postaviseringen

en: Unable to add payment method to your account. Please try again.
sv: Det gick inte att lägga till betalsättet på ditt konto. Försök igen.

en: Unable to retrieve the email sender data.
sv: Det gick inte att hämta uppgifter om e-postavsändaren.

en: Unique email notification ID.
sv: Unikt ID för e-postavisering.

en: Unique email notification category ID.
sv: Unikt ID för e-postaviseringskategori.

en: Unique email notification name (matches the ID).
sv: Unikt namn för e-postavisering (matchar ID:t).

en: Unique email notification setting ID.
sv: Unikt ID för e-postaviseringsinställning.

en: Unique email notification setting name (matches the ID).
sv: Unikt namn för e-postaviseringsinställning (matchar ID:t).

en: Unique email template ID.
sv: Unikt ID för e-postmall.

en: Unique email template name (matches the ID).
sv: Unikt namn för e-postmall (matchar ID:t).

en: Unique email template setting name.
sv: Unikt namn för e-postmallinställning.

en: Unique onboarding setting ID.
sv: Unikt ID för introduktionsinställning.

en: Unique onboarding setting name (matches the ID).
sv: Unikt namn för introduktionsinställning (matchar ID:t).

en: Unknown error.
sv: Okänt fel.

en: Update Store
sv: Uppdatera butiken

en: Update settings
sv: Uppdatera inställningar

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
sv: Använd <code>[qty]</code> för antalet artiklar, <br/><code>[cost]</code> för totalbeloppet för artiklarna och <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> för procentbaserade avgifter.

en: Use GoDaddy Payments Selling in Person to sync local pickup and delivery orders to your Smart Terminal. Sell anything, anywhere and get paid fast with next-day deposits.
sv: Använd GoDaddy Payments Sälja över disk för att synkronisera ordrar med lokal upphämtning och leverans till din Smart-terminal. Sälj allt, var som helst och få betalt snabbt med insättningar nästa dag.

en: Use a new payment method
sv: Använd ett nytt betalsätt

en: User %s could not be logged in.
sv: Användaren %s kunde inte loggas in.

en: User does not have permission to manage WooCommerce
sv: Användarna har inte behörighet att hantera WooCommerce

en: Username: %s
sv: Användarnamn: %s

en: View Draft Listing
sv: Visa utkast av listning

en: View coupons
sv: Visa rabattkoder

en: Virtual Terminal
sv: Virtuell terminal

en: Wallet payments cannot be used for carts with multiple shipments.
sv: Plånboksbetalningar kan inte användas för varukorgar med flera leveranser.

en: Warning! Plain Permalinks Detected
sv: Varning! Enkla permalänkar upptäcktes

en: We accept major credit/debit cards and cash.
sv: Vi tar emot de vanliga kontokorten och kontanter.

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
sv: Vi kan inte behandla din order med betalningsuppgifterna du gav oss. Använd ett annat betalningskonto eller ett annat betalsätt.

en: We have finished processing your order.
sv: Behandlingen av din order är klar.

en: Weight units
sv: Viktenheter

en: Welcome to GoDaddy Marketplaces!
sv: Välkommen till GoDaddy Marketplaces!

en: What is Marketplaces &amp; Social?
sv: Vad är marknadsplatser och sociala medier?

en: What products are eligible for Marketplaces & Social sales channels?
sv: Vilka produkter kvalificeras för säljkanalerna marknadsplatser och sociala medier?

en: Whether or not the site is sold by a reseller.
sv: Om webbplatsen säljs av en återförsäljare eller ej.

en: Whether the account can manually switch between extension versions.
sv: Om kontot kan växlas manuellt mellan utökningsversioner.

en: Whether the customer should be allowed to enter coupons.
sv: Om kunden ska kunna mata in rabattkoder.

en: Whether the email notification can only be sent manually.
sv: Om e-postaviseringen bara kan skickas manuellt.

en: Whether the email notification setting can have multiple values.
sv: Om e-postaviseringsinställningen kan ha flera värden.

en: Whether the email notification setting is required.
sv: Om e-postaviseringsinställningen är obligatorisk.

en: Whether the email notification will be sent to administrators.
sv: Om e-postaviseringen kommer att skickas till administratörer.

en: Whether the onboarding setting can have multiple values.
sv: Om introduktionsinställningen kan ha flera värden.

en: Whether the onboarding setting is required.
sv: Om introduktionsinställningen är obligatorisk.

en: Whether the payment gateway is enabled.
sv: Om betalningslösningen har aktiverats.

en: Whether to require customer email.
sv: Om kundens e-postadress krävs.

en: Whether to require customer phone.
sv: Om kundens telefonnummer krävs.

en: Whether to require customer shipping address.
sv: Om kundens leveransadress krävs.

en: White
sv: Vit

en: White with outline
sv: Vit med kontur

en: WooCommerce charges or authorizations/captures as well as refunds and voids made in your Staging site will process normally in your GoDaddy Payments account.
sv: WooCommerce-debiteringar eller auktoriseringar/inläsningar samt återbetalningar och annulleringar som görs på din mellanlagringsplats behandlas på vanligt sätt på ditt GoDaddy Payments-konto.

en: WooCommerce is not available
sv: WooCommerce är inte tillgängligt

en: Yards
sv: Yard

en: You are about to disconnect your Stripe account. Your store will not be able to process transactions using Stripe until you connect an account again.
sv: Du kommer att koppla från ditt Stripe-konto. Din butik kommer inte att kunna behandla transaktioner med Stripe förrän du ansluter ett konto igen.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
sv: Du försökte redigera ett objekt som inte finns. Det kanske har raderats?

en: You attempted to install a blocked plugin.
sv: Du försökte installera ett spärrat tillägg.

en: You cannot delete the main administrator account.
sv: Du kan inte ta bort huvudadministratörens konto.

en: You do not have permission to perform this action.
sv: Du har inte behörighet att utföra den här åtgärden.

en: You haven't added any sales channels yet. Add sales channels in order to post your listings on third party marketplaces and social platforms.
sv: Du har inte lagt till några säljkanaler ännu. Lägg till säljkanaler för att lägga upp dina listningar på tredjeparts marknadsplatser och plattformar för sociala medier.

en: You haven't completed the necessary steps to verify your identity with GoDaddy Payments. Until you do that, you won't be able to take any payments or deposit your funds.
sv: Du har inte slutfört de nödvändiga stegen för att verifiera din identitet hos GoDaddy Payments. Du kommer inte att kunna ta betalt eller sätta in dina pengar förrän du har gjort detta.

en: You haven't connected this sales channel yet.
sv: Du har inte anslutit den här säljkanalen ännu.

en: You're about to open GoDaddy Payments account signup. In just a few minutes, you'll return here to enable secure payments in your checkout.
sv: Du håller på att öppna GoDaddy Payments kontoregistrering. Om några minuter kommer du tillbaka hit för att aktivera säkra betalningar i kassan.

en: You're all set to take payments with GoDaddy Payments!
sv: Nu kan du ta betalt med GoDaddy Payments!

en: You're just a few minutes from processing payments.
sv: Du är bara några minuter från att kunna ta betalt.

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Add your banking info to get your payouts deposited.
sv: Du har pengar som väntar med GoDaddy Payments! Lägg till dina bankuppgifter för att få medlen insatta på ditt konto.

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info to get your payouts deposited.
sv: Du har pengar som väntar med GoDaddy Payments! Du måste verifiera din identitet och lägga till dina bankuppgifter för att få medlen insatta på ditt konto.

en: You've still got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info as soon as you can to get your funds and keep taking payments.
sv: Du har fortfarande pengar som väntar med GoDaddy Payments! Verifiera din identitet och lägg till dina bankuppgifter så snart som möjligt så att du kan få dina pengar och fortsätta ta betalt.

en: You've used 90&#37; of your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade soon to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
sv: Du har använt 90&#37; av de ordrar som ingår varje månad på marknadsplatser och sociala medier. Uppgradera snart för att behandla fler ordrar. %1$sUppgradera paket%2$s

en: You've used all your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade now to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
sv: Du har använt upp alla ordrar som ingår varje månad på marknadsplatser och sociala medier. Uppgradera nu för att behandla fler ordrar. %1$sUppgradera paket%2$s

en: Your GoDaddy Payments account has been closed.
sv: Ditt GoDaddy Payments-konto har avslutats.

en: Your GoDaddy Payments account has been terminated.
sv: Ditt GoDaddy Payments-konto har sagts upp.

en: Your GoDaddy Payments account needs attention.
sv: Ditt GoDaddy Payments-konto måste åtgärdas.

en: Your Stripe account needs to be set up.
sv: Ditt Stripe-konto måste konfigureras.

en: Your account has been closed.
sv: Ditt konto har avslutats.

en: Your billing address doesn't match your payment card information. Please update the billing address to submit your order.
sv: Din fakturaadress stämmer inte överens med informationen på ditt betalkort. Uppdatera fakturaadressen för att skicka din beställning.

en: Your email and cart will be saved so we can send you an email reminder about this order.
sv: Din e-postadress och varukorg sparas så att vi kan skicka en påminnelse om ordern till dig via e-post.

en: Your hosting plan now offers editable WooCommerce emails, no plugin required!
sv: Ditt webbhotellpaket har nu redigerbara WooCommerce-e-postmeddelanden som inte kräver något tillägg!

en: Your order is ready for pickup.
sv: Din order är redo för upphämtning.

en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
sv: Din order på %s har delvis återbetalats. Du hittar mer information nedan som referens:

en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
sv: Din order på %s har återbetalats. Du hittar mer information nedan som referens:

en: Your package is on the way!
sv: Ditt paket är på väg!

en: Your password has been automatically generated: %s
sv: Ditt lösenord har genererats automatiskt: %s

en: Your products, everywhere.
sv: Dina produkter, överallt.

en: Your shopping cart has been reserved and is still waiting for you! In your cart, you left the following products:
sv: Din varukorg har reserverats och väntar fortfarande på dig. Du lämnade följande produkter i din varukorg:

en: Your shopping cart was reserved a few days ago and it will expire soon. In your cart, you left the following products:
sv: Din varukorg reserverades för några dagar sedan och artiklarna tas snart bort. Du lämnade följande produkter i din varukorg:

en: Your store address must be in the US and currency US dollars in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
sv: Din butiksadress måste vara i USA och USD för att produkter, lager och ordrar ska kunna synkroniseras med säljkanalerna marknadsplatser och sociala medier.

en: Your store weight and dimensions units must be in "lbs" and "in" in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
sv: Enheterna för vikt och dimensioner i din butik måste vara i "kg" och "cm" för att produkter, lager och ordrar ska kunna synkroniseras med säljkanalerna marknadsplatser och sociala medier.

en: Your {site_title} order is ready for pickup!
sv: Din {site_title}-order är redo för upphämtning!

en: Your {{site_title}} account has been created!
sv: Ditt {{site_title}}-konto har skapats.

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been partially refunded
sv: Din {{site_title}}-order med nr {{order_number}} har delvis återbetalats

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been refunded
sv: Din {{site_title}}-order med nr {{order_number}} har återbetalats.

en: Your {{site_title}} order has been received!
sv: Din {{site_title}}-order har tagits emot!

en: Your {{site_title}} order is now complete
sv: Din {{site_title}}-order är nu färdigbehandlad

en: You’ve received the following order from %1$s:
sv: Du har fått följande order från %1$s:

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
sv: [{site_title}]: Order #{order_number} misslyckades

en: [{{site_title}}]: New order #{{order_number}}
sv: [{{site_title}}]: Nytt ordernr {{order_number}}

en: [{{site_title}}]: Order #{{order_number}} has been cancelled
sv: [{{site_title}}]: Ordernr {{order_number}} har annullerats

en: a paid status
sv: en betald status

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
sv: Auktorisering

en: expires %s
sv: löper ut %s

[ctx: name of the default email notification template]
en: Default
sv: Standard

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
sv: Debitera

en: or
sv: eller
